Depeche Mode - Zobacz wątek - DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania 
Autor Wiadomość
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Jakie konkrety? Poprostu większość ludzi narzeka.
Jeśli mi się coś nie podoba to tego nie słucham. Dla wielu od PTA jest bylejakość. A dla mnie PTA jest jedną z lepszych płyt. I pewnie zaraz ktoś to skomentuje ze nie wierzy w to co czyta. Bo Przeciesz najlepszy musi być komercyjny Violator którego ja osobiście praktycznie nie słucham tak jak i albumów z przed Violatora. Z 80-lat słucham wybranych utworów. Za to od 93r wszystkiego albumy jak dla mnie są super. Może oprócz SOTU chociaż kilka piosenek jest dobrych. Co dla Ciebie znaczyłaby lepsza jakość? Czego oczekujesz? Bo też nie bardzo rozumiem do czego zmierzacie? A Dm słucham od dziecka ale na exciter tour to był mój pierwszy koncert. I co z tego? Jestem gorszy niż Ty bo nie lubię A Broken Frame? :wink:
Mam nadzieje ze nowy album będzie tak dobry jak PTA lub Delta


So paź 15, 2016 7:54 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Tu nie (do konca ) chodzi o to czy podoba sie dana plyta czy tez nie , chodzi bardziej o podejscie zespolu do fanow . I nie sposob sie nie zgodzic z @Adim czy @Adrianem , ze wkradla sie w szeregi Dm bylejakosc spowodowana wlasnie tym iz trasa i tak sie wyprzedaje wiec hmmm nie trzeba starac sie bardziej . Gdyby bylo inaczej zespol reagowalby na sugestie fanow , bo przeciez maja kogos kto szpera w social mediach , czyta fora itp . A tak pytanie Czecha zostalo praktycznie zlane , ot wypalil chlopak o setliscie a po co o tym w ogole mowi jak my juz setliste mamy . Szkoda , ze nie bylo odwaznego który wypowiedzialy sie na temat sceny .

Dla mnie koncert jest koktailem czterech skladnikow : "formy" zespolu , setlisty , publicznosci i odczuc wizualnych . DM nie daje 3/4 tego co dac powinno z trasy na trase , zobaczymy wyrezyserowane widowisko z praktycznie ta sama od lat setlista , na niestety scenie ktorej powinni sie wstydzic . Jeden pociety w trojkaty , kwadraciki czy inne kolka ekranik + dwa niewielkie jak na stadiony ekrany boczne to zwyczajnie zenada jak na 2017 rok ....
Podobne sceny( ciut mniejsze z racji show jaki sie na nich odbywa ) widuje na dniach mojego miasta :evil:

Co do upodoban i dobrej muzyki , jako fan a nie FANatyk slucham muzyki roznej masci (generalnie blisko elektronicznej czy rokowej ), i widze co oferuja inni ( U2 , Muse , Coldpay , Rammstain itd ) i nawet jak tam serwuja podobna setliste to praktycznie zawsze jest element zaskoczenia ze strony zespolu , o calkowitej zmianie scen z trasy na trase nie wspominajac. . Bilet na DM kupie , kupie i zaczekam . O ile zmian w secie nie bedzie a scena bedzie wygladac jak piwna budka po prostu bez zalu je odsprzedam .


So paź 15, 2016 12:56 pm Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
A może nas zaskoczą nowa scena?
A co do setlisty to chyba ciężko o jakieś rewolucje.
5-6 utworów z nowego albumu. 10 utworów tzw hitów na które wybierze się połowa byłych Depeszy lub przypadkowych osób. I zostaje nam do dyzpozycji 6-7 utworów z tego Martin zaśpiewa trzy a on akurat czasem zaskakuje. No i zostały maksymalnie 4 wolne miejsca na niespodzianki. Już widzę ten lament na forum gdyby nie było personala lub walking in my shoes :lol:


So paź 15, 2016 13:32 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Byloby milo a mi cholernie glupio ( mowa o scenie i bede sie kajał jak nas zaskoczą ) :8): A co do setlisty , tez nie wyobrazam sobie koncertu bez swietej trojki (Enjoy , Personal , Never ) niemniej gdzie wspomniany na konferencji Blasphemous Rumours , Things You Said , People are People , Clean ? przeciez to utwory znane wszystkim i w sam raz nadaja sie na niespodzianki . Pomijam juz wlasne preferencje typu Ice Machine , Rush itp dlugo by wymieniac .

NIestetyy brak tego elementu zaskoczenia powoduje , ze nie kazdy podchodzi do tematu z entuzjazmem i z przykroscia musze stwierdzic ze trafilem do tego grona . Na razie to tylko wymiana zdan na forum , niemniej czarno to widze a dowiemy sie wszystkiego pozna wiosna :beer:


So paź 15, 2016 16:51 pm Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Właśnie o to mi chodzi. Ty wymieniłeś co byś chciał, następny wymieni coś innego i jak tu dogodzić wszystkim?
Czy zagrają World in my eyes czy halo to dla nas i tak będzie źle. Na piosenki typu clean raczej nie liczę.
Rush chętnie bym posłuchał ale nie koniecznie kosztem WIMS.
I tak kółko się zamyka.
Moja setlista marzen jest taka ze nigdy takiej nie będzie.
Poprostu grajÄ… to co wszychcy kochajÄ…. KtoÅ› lubi x ktoÅ› lubi y
wypijmy za trasÄ™ i nowy album :beer: :beer:


So paź 15, 2016 17:57 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
barrel of a ... napisał(a):
Jakie konkrety? Poprostu większość ludzi narzeka.
Jeśli mi się coś nie podoba to tego nie słucham. Dla wielu od PTA jest bylejakość. A dla mnie PTA jest jedną z lepszych płyt. I pewnie zaraz ktoś to skomentuje ze nie wierzy w to co czyta. Bo Przeciesz najlepszy musi być komercyjny Violator którego ja osobiście praktycznie nie słucham tak jak i albumów z przed Violatora. Z 80-lat słucham wybranych utworów. Za to od 93r wszystkiego albumy jak dla mnie są super. Może oprócz SOTU chociaż kilka piosenek jest dobrych. Co dla Ciebie znaczyłaby lepsza jakość? Czego oczekujesz? Bo też nie bardzo rozumiem do czego zmierzacie? A Dm słucham od dziecka ale na exciter tour to był mój pierwszy koncert. I co z tego? Jestem gorszy niż Ty bo nie lubię A Broken Frame? :wink:
Mam nadzieje ze nowy album będzie tak dobry jak PTA lub Delta

Mnie to się wydaje, a nawet jest to graniczące z pewnością, iż postrzeganie jak i odbiór kolejnych etapów w karierze DM (płyt), uzależnione jest od czasu, w którym dołączyliśmy do tej niesamowitej i niekończącej się przygody...(czyli od kiedy zaczęliśmy słuchać DM).
Dla fanów starszych, mających swoje początki w latach 80-tych (czyli na początku również ich drogi - ja tak mam) jest to wypatrywanie z utęsknieniem klimatów tamtych płyt, dzięki którym ich pokochaliśmy.
Natomiast dla tych nieco młodszych, którzy dołączyli na fali Violka (był pewien bum wówczas) raczej nie będą to utwory w klimacie z S&S, EF, CTA, SGR, BC czy MFTM.
Nie wspominając już o nowej fali (fali bez Alana)..........czyli począwszy od Ultra i wszystko co po niej nastąpiło.
Nie wdając się w szczegóły, każdy ma swój inny punkt odniesienia.

PS. Inna sprawa, że w tych wcześniejszych czasach.....latach 80-tych, był to zespół zdecydowanie mniej komercyjny (o czym świadczy chociażby ówczesna przynależność do małej wytwórni MUTE Records), grający i wyznaczający swój własny nurt/kierunek, który pozwolił na wyodrębnienie Go spośród masy wykonawców tamtych lat.........i osiągnięcie statusu kultowego.
Obecnie faktycznie nieco trąci komerchą.......ale kto by na ich miejscu nie chciał trochę poodcinać kuponów od ciężko wypracowanej kariery i sławy.


So paź 15, 2016 22:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 08, 2007 18:41 pm
Posty: 107
Lokalizacja: San Escobar
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Ej ludzie nudzi mi się, nie ma jakiś przecieków z nowej płyty? Ja już doczekać się nie mogę. Mogli by już wypuścić jakiś singiel albo jakieś małe fragmenty z sesji nagraniowej :roll:


Cz gru 29, 2016 22:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 30, 2003 22:13 pm
Posty: 132
Lokalizacja: wrocław-częstochowa
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
...no dobra to kilka groszy ode mnie, to co dzieje się teraz to zwykłe odcinanie kuponów. Szacunek, że che im się nagrywać coś nowego przy okazji nowej trasy. Chociaż z 2 strony wolałbym chyba podejście the CURE (żonglowanie utworami z dotychczasowej kariery a nie miernotę z nowej płyty). Może przez te stadionowe show żyją znowu w bańce oderwani od rzeczywistości ii w przekonaniu, że nagrywają świetny materiał...

p.s.
Spodek 2006 to był koncert, kula z napisami i Gahan miał chęci poderwać publikę w większości utworów....eh to już nie wróci.
p.s. 2
a tak w ogóle Fletcher musi odejść:)


Cz gru 29, 2016 23:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Wszystkim forumowiczom, wyznawcom większym i mniejszym i znawcom DM, a także wielbicielom innych zespołów wszystkiego najlepszego w 2017 r. życzy orzech.
Aby w 2017 r. duch wrócił i był z nami. Tego Wam i sobie życzę... :nlmda:


So gru 31, 2016 16:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Chciałbym, żeby Florence nigdy nie nagrała tego utworu, tylko żeby to był utwór DM z nowej płyty.
Oczywiście z drobnymi zmianami w tekście, ale styl pisarski Martina jest i tak bardzo podobny.
Tylko Dave chyba miałby problem sprostać wokalnie.



N sty 29, 2017 17:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
marekdm napisał(a):
...no dobra to kilka groszy ode mnie, to co dzieje się teraz to zwykłe odcinanie kuponów. Szacunek, że che im się nagrywać coś nowego przy okazji nowej trasy. Chociaż z 2 strony wolałbym chyba podejście the CURE (żonglowanie utworami z dotychczasowej kariery a nie miernotę z nowej płyty). Może przez te stadionowe show żyją znowu w bańce oderwani od rzeczywistości ii w przekonaniu, że nagrywają świetny materiał...

p.s.
Spodek 2006 to był koncert, kula z napisami i Gahan miał chęci poderwać publikę w większości utworów....eh to już nie wróci.
p.s. 2
a tak w ogóle Fletcher musi odejść:)

Owszem Spodek A.D. 2006 był fenomenalny, ale za to Tory Służewieckie A.D. 2001 były GENIALNE :idea: :!: :D


So mar 18, 2017 23:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
DeMo70 napisał(a):
Owszem Spodek A.D. 2006 był fenomenalny, ale za to Tory Służewieckie A.D. 2001 były GENIALNE :idea: :!: :D

bylem na obydwu, spodek to byla moc, bardzo fajny koncert, glowna ulica w przebudowie i trzeba bylo sie po jakichs murkach przebijac hehehe, a sluzewiec to inna historia moj pierwszy koncert live DM, cos wspanialego, lzy lecialy tego wieczoru kilka razy :cry:


N mar 19, 2017 3:37 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team