Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Jean Michel Jarre 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Pierwszy odsłuch przyjemny ;) Zgadzam się, że wycięcie kilku numerów wyszłoby HoN na dobre - podobnie zresztą jak pierwszej części ;) Z tych dwóch płyt wyszłaby jedna całkiem, całkiem dobra :)


So maja 07, 2016 12:00 pm Zobacz profil
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Śmiało mogę powiedzieć, że jest lepsze od części pierwszej :) Gisele coś ma w sobie z piosenki znanej F. Mercurego ;) Living On My Own.

0:14 https://youtu.be/DedaEVIbTkY od razu miałem to na myśli :)


So maja 07, 2016 22:21 pm

Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 7:26 am
Posty: 629
 
Post Re: Jean Michel Jarre
JMJ+Zimmer rozwalają kosmos i demolują wszechświat.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:


N maja 08, 2016 9:04 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Easy Tiger 85 napisał(a):
... jednego z bohaterów mojego dzieciństwa :D

u mnie to samo, tworczosc tego pana zorientowala moje zainteresowania jako dzieciaka na muzyke elektroniczna, swego czasu mialem wszystkie plyty (scislej piszac to kasety) i nawet kilka koncertow na vhs, to byly piekne czasy - czlowiek coraz to odkrywal cos nowego co poniekad doprowadzilo mnie do DM

ostatnio troche stracilem kontakt z tworczoscia JMJ ale chetnie odkurze pare starych albumow, a tak w ogole to bylem na koncercie w Stoczni Gdanskiej na rocznice Solidarnosci - cos pieknego, jeden z najlepszych koncertow na jakich bylem , JMJ to mistrz a interpertacja Murow Jacka Kaczmarskiego zniszczyla mnie :)


N maja 08, 2016 11:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
No właśnie. Dlatego współpraca i efekt współpracy JMJ & PSB , nie za bardzo całościowo mi się podoba przy "Brick England", choć uwielbiam PSB. Wolę jednak PSB od ostatniego albumu SUPER na dzień dzisiejszy... :wink:


N maja 08, 2016 18:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Jean Michel Jarre
W Media Markt można nabyć zestaw klasycznych albumów i koncertów JMJ w cenie 19,99 zł. Albumy są częścią kolekcji remasterowanych wersji analogowych taśm wydanych przez Disques Dreyfus:

Strona wydawnictwa

Jeśli ktoś do tej pory nie miał dzieł JMJ w wersji CD - jest okazja do szybkiego uzupełnienia braków :)


Pn maja 09, 2016 18:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Dziwią mnie opinie ze część 2 jest lepsza od 1. Dla mnie Electronica 2 to ogromny zawód.

Tak do końca podoba mi się tylko Brick England który jest dużo lepszy niż PSB na ostatnim albumie. Z tym że jest to bardziej numer PSB a nie w sumie gospodarza płyty - stasznie mało Jarra w Jarze-to chyba najkrótsza recenzja tego albumu, jedynka podobała mi się zdecydowanie bardziej.


Wt maja 17, 2016 9:05 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Jean Michel Jarre
przesluchalem fragmenty
Heart of Noise 2 klimatem bardzo przypomina Oxygene 7-13. słucham często.


Śr maja 18, 2016 22:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 22:19 pm
Posty: 131
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Przez dłuższą chwilę miałem całość Electroniki 2 na komputerze, ale po kilku odsłuchach wywaliłem do kosza. Szkoda, że wyszedł mu kolejny gniot godny koszyka w stylu tych "2 w cenie 1".

Chyba artyści współpracujący postanowili wydać jakieś własne odrzuty i razem z JMJ jakoś to przerobić, by wyglądało na jakoś wyprodukowaną płytę. O ile na jedynce było kilka całkiem chwytliwych utworów (choć w porównaniu do klasyków Jarre'a to przepaść), ale na dwójce nie ma ani jednej dobrej piosenki. Jedynie utworu z Numanem słuchało mi się dość przyjemnie.

Ale trasa promująca krążek będzie w tym roku, więc Jarre przytuli trochę grosza i wszyscy będą zadowoleni. ;)


N cze 19, 2016 18:45 pm Zobacz profil
 
Post Re: Jean Michel Jarre
2 grudnia ukaże się nowy album Oxygene 3

Obrazek


Wt lis 01, 2016 0:14 am

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Jarre gra w tej chwili na koncertach Oxygene part 17:

https://www.youtube.com/watch?v=y1jWv1dvndI

pozdrawiam


Pt lis 04, 2016 18:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Teledysk do "Oxygene Part 17" - https://www.youtube.com/watch?v=9WUoT6GVtXI


Wt gru 13, 2016 12:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
...Tak nieśmiało dodając - jak nowa płyta JMJ wygląda, w opinii człowieka, który tę płytę przedstawił w trybie czasowym. Na pewno TEN człowiek ten album wysłuchał. Może powie coś o swoich odczuciach? :wink:


Wt gru 13, 2016 14:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Płyta dostała u mnie dużo szans. Po którejś kolejnej zacząłem ją lubić. Brakuje mi tam klimatu 'Oxygene'. Może poczuję go za 10 lat... :P Ogólnie album jest znakiem czasu. Pierwszy Oxygene, to jedna z bardzo ważnych płyt w historii muzyki popularnej w ogóle. Oxygene 7-13 (to już sam pamiętam ;D) to było głośne wydarzenie, koncerty, plakaty, promocja w radiu i w TV. Oxygene 3... Prawie cisza - wiedzą właściwie tylko zainteresowani. W takich momentach czuje się upływ czasu i to, że PESEL to nie żarty :D


So gru 17, 2016 0:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Tlen się zmienia, wraz ze zmianami klimatycznymi, których może nawet tak naprawdę nie ma. :wink:
Dla mnie Oxygene 3 to bardzo dobre dopełnienie trylogii, która powstawała przez 40 lat.
Oxygene Part 20, to jest to co lubię najbardziej z nowego tlenu. Szczególnie końcowe kilka minut zachwyca...

P.S. Warto jest mieć w swojej kolekcji "Oxygene Trilogy". Bardzo ładne wydanie, i przestrzeń czasowa 1976-2016 na 3 CD w jednym opakowaniu...


So gru 17, 2016 15:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Moim zdaniem płyta jest bardzo dobra. W końcu ta muzyka brzmi jak Jarre. Daleko jej oczywiście do pierwszej części ale jest to najlepsza muzyka jaką JMJ stworzył od 1997 roku, czyli od czasów "Oxygene 7-13". Można powiedzieć że znowu muzyka Jarre,a uruchomiła moją wyobraźnię, na taką dawkę emocji czekałem od 20 lat. Niektórzy twierdzą że brak tej płycie spójności, ja się jednak nie zgadzam z tą opinią, moim skromnym zdaniem tworzy ona zamkniętą całość, z bardzo charakterystycznymi elementami z płyt poprzednich. Posiada też swój hit promujący jakim jest "Oxygene part 17", jednak pozostałe części są bardzo mroczne i zupełnie niepodobne do skocznej siedemnastki. Całość wieńczy najlepszy w mojej ocenie, Oxygene part 20, niezwykle smutny, chwytający za serce utwór, w którym słyszę zagładę naszej planety, ta podniosła muzyka (ktoś napisze że to jedynie parę ciepłych barw) i dźwięki pękającej skorupy ziemskiej, burzy, sprawiają że mam ciary na plecach. Sama już okładka nawiązująca do grafiki Michela Grangera, ukazuje czaszkę, gdzie skorupy ziemskiej nieco ubyło w stosunku do części pierwszej z 1976 roku. Oxygene 3 to zdecydowany koniec opowieści o naszej planecie.

Słychać na tej płycie echa nie tylko Oxygene ale również Equinoxe czy Rendez-Vous. Mam wrażenie że jest to już ostatni album studyjny Jarre'a, dlatego powrócił do klasyki od której wszystko się zaczęło, nie robiąc jednocześnie prostych odniesień do dwóch poprzednich części. Jak na człowieka, który ma prawie 70 lat wyszło to całkiem dobrze. Szkoda jedynie że na klasycznego Jarre,a trzeba było czekać tak długo.

pozdrawiam


Pt gru 30, 2016 19:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
tommsonn napisał(a):
Moim zdaniem płyta jest bardzo dobra. W końcu ta muzyka brzmi jak Jarre. Daleko jej oczywiście do pierwszej części ale jest to najlepsza muzyka jaką JMJ stworzył od 1997 roku, czyli od czasów "Oxygene 7-13". Można powiedzieć że znowu muzyka Jarre,a uruchomiła moją wyobraźnię, na taką dawkę emocji czekałem od 20 lat. Niektórzy twierdzą że brak tej płycie spójności, ja się jednak nie zgadzam z tą opinią, moim skromnym zdaniem tworzy ona zamkniętą całość, z bardzo charakterystycznymi elementami z płyt poprzednich.


Moim zdaniem "Oxygene 7-13" jest minimalnie słabsze od Tlenu 2016. Poza TYM aspektem, pełna zgoda.


Pn sty 02, 2017 19:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
depesbe napisał(a):
Moim zdaniem "Oxygene 7-13" jest minimalnie słabsze od Tlenu 2016. Poza TYM aspektem, pełna zgoda.


Z tym że "Oxygene 7-13" bardziej nawiązywała do pierwowzoru z 1976 roku, w "Oxygene 3" Jarre nie odnosi się do pierwszego Tlenu w tak oczywisty sposób. Moim zdaniem wyszło to tej płycie tylko na plus ponieważ niema w niej utartych schematów i momentami wręcz zaskakuje :)

pozdrawiam


Wt sty 03, 2017 21:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
tommsonn napisał(a):
depesbe napisał(a):


Z tym że "Oxygene 7-13" bardziej nawiązywała do pierwowzoru z 1976 roku, w "Oxygene 3" Jarre nie odnosi się do pierwszego Tlenu w tak oczywisty sposób. Moim zdaniem wyszło to tej płycie tylko na plus ponieważ niema w niej utartych schematów i momentami wręcz zaskakuje :)


Do tego dodam od siebie, że Oxygene part 10 z 1996 , wyjątkowo mi nie pasuje, ten numer psuje wg mnie cały album. Tlen z 2016 jest bardziej spójny i zarazem MROCZNY, co ostatnio wyjątkowo lubię... :wink:
Pozdrawiam.


Śr sty 04, 2017 14:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Jean Michel Jarre
https://open.spotify.com/album/5SyrHk11NMeNBKfz8Bfxkt

Nowy utwór z nadchodzącego albumu “Equinoxe: Infinity” ;)


So wrz 15, 2018 11:35 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team