Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 23, 2013 16:32 pm
Posty: 25
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
radman40 napisał(a):
znałem DM od violatora,brat słuchał,jeszcze jakieś kasety są,on był DM,ja Roxette od how do you do...potem cała dyskografia....zakochałem się w DM po koncercie z Kolonii który zobaczyłem w mtv,1998?jakoś tak...wtedy się zakochałem i i wszystkich męczyłem depeszami,potem recoil...po prostu poszło :D Roxette i DM dwie inne bajki,ale dla mnie dwa najważniejsze zespoły życia:)pozdro

Roxette to mdły zespolik dla komercyjnej rzeszy publiczności, nie mieści mi się w głowie jak można stawiać
Depeszy obok tych Szwedzkich pomiotów w jednym i tym samym rzędzie. Cóż każdy ma inny gust. :brawo:


So lut 25, 2017 22:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
ReKesz napisał(a):
Roxette to mdły zespolik dla komercyjnej rzeszy publiczności, nie mieści mi się w głowie jak można stawiać
Depeszy obok tych Szwedzkich pomiotów w jednym i tym samym rzędzie. Cóż każdy ma inny gust. :brawo:

A to jest jakaś lista wybitnych zespołów, które można stawiać w jednym rzędzie z DM? Chętnie ją poznam, bo może i ja błądzę, słuchając różnych pomiotów...


N lut 26, 2017 16:35 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 106
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Jak zacząłem poważnie interesować się DM, na półkach leżał jeszcze ciepły Violator.
Ale wówczas, dla mnie, gówniarza; to dzieło w całości było jeszcze dość trudne.
Doszedłem do niego po szczeblach drabiny: S&S, ABF, CTA,... i dopiero wtedy doceniłem.
Lekcje precyzyjnie odrobiłem i w 1993 r. byłem w pełni przygotowany na przyjęcie SOFAD.


Pt lut 16, 2018 19:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 15:21 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Hmm, pierwszy kawałek, który usłyszałem to było "It's No Good", a jeżeli chodzi o albumy/kompilacje to "The Singles 81→85", na kasecie reedycja z 1998 roku, a działo się to wszystko około 2000/2001 roku :P


So lut 17, 2018 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 0:01 am
Posty: 6
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
pierwszy kawałek który usłyszałem to People Are People.


So lut 17, 2018 21:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 1:24 am
Posty: 120
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja zaczynałem przygodę w roku 1990 od Violator. Byłem wtedy w szkole średniej i przegrywało się 101 z kasety na kasetę. Tak poznałem inne kawałki. Oczywiście nagrywałem z Trójki single z Violatora. Nie było szans na wyjazd na koncert. W tamtych czasach depeszowanie było wspaniałym przeżyciem.


Śr lut 28, 2018 22:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 21, 2018 9:02 am
Posty: 5
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
"Everything Counts" - tak to sie zaczęło ;)


Wt kwi 03, 2018 19:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 19, 2009 20:02 pm
Posty: 73
Lokalizacja: UNIVERSE / Kętrzyn
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
jesień 1987 - singel Stripped , a na nim oba kawałki: Stripped i But Not Tonight :) mam ten winyl do tej pory :D to mój skarb :) :) :)


Pt sty 18, 2019 10:24 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
W 1987 roku do momentu wydania "Music For The Masses" znałem tylko "Master And Servant", "It's Called The Heart", "Shake The Disease", "A Question Of Time" i może jeszcze "New Life" oraz "Leave In Silence" (bo akurat te dwa maksisingle puszczał wtedy Tomek Beksiński) i może jeszcze "Strangelove" (bo to aktualny singiel na lato '87). Poza tym, byłem podjarany utworem "Don't Tell Me" i myślałem, że do DM z pierwszej płyty. Po latach okazało się, że to Blancmange. Dopiero w 1988 roku poznałem prawie całą dyskografię, zaczęły się u mnie pojawiać kasety z całymi płytami, itp.


So maja 11, 2019 0:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 17, 2019 19:05 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Kozienice
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja zacząłem słuchać Depeche Mode od płyty "Music For The Masses".


Wt sie 20, 2019 12:56 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Jestem rocznikiem 87
Zacząłem więc oczywiście od Music For The Masses, jeszcze jako dziecko nie wiedziałem co to Depeche Mode ale potrafiłem zagrać początkową melodię Never Let me Down. Bałem się teledysku Enjoy The Silence.
Poznawanie Depeche Mode zacząłem dopiero od albumu .......Playing The Angel.
Dziwne, ale prawdziwe.


Wt wrz 03, 2019 15:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Rocznik 90

Z tego co mi wiadomo z opowieści rodziny, to pierwsze kroki stawiałem już przy "I Feel You" :fletch:


Cz gru 12, 2019 0:11 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 09, 2023 10:51 am
Posty: 3
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Rocznik 86,

Pierwsza przygoda z Depeche Mode zaczęła się od Excitera i mimo, że potem odkryłem inne płyty to sentyment do tej płyty pozostał do dzisiaj i dalej mi się tego świetnie słucha.


Pt mar 31, 2023 16:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 861
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Rok 1983, audycja w PR "Romantycy Muzyki Rockowej" Tomka Beksińskiego, utwór z Japan Tour - My Secret Garden.
Jak się potem przekonałem, wersja albumowa zupełnie się do tej live nie umywała.
Genialna elektronika na ówczesne czasy.


Śr kwi 05, 2023 16:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 292
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Miałem 13 lat, uwielbiałem zespół Modern Talking i wtedy kolega z klatki obok (dzięki Janusz mam nadzieję, że tam gdzieś daleko też słuchasz DM) powiedział teraz się słucha tego i wtedy pierwszy raz usłyszałem płytę mojego życia Some Great Reward... A potem był adapter z NRD i zajechane do granic możliwości The Singles 81→85 i Black Celebration z Tonpressu ... i tłumaczone mozolnie ze słownikiem teksty. To dwa pierwsze obrazy, które pamiętam, i jeszcze Romantycy Muzyki Rockowej... chyba do dzisiaj ma jeszcze gdzieś na starych kasetach nagrane maxi single, pamiętam też tłumaczenia, w szczególności tekstów na płycie "Speak & Speel" i komentarz Tomka - co za bzdury... na żywo słuchałem też zapowiedzianej przez Tomka nowej płyty DM... która po pierwszej stronie okazała się albumem Camouflage.


Śr kwi 05, 2023 22:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
DeMo70 napisał(a):
Rok 1983, audycja w PR "Romantycy Muzyki Rockowej" Tomka Beksińskiego, utwór z Japan Tour - My Secret Garden.
Jak się potem przekonałem, wersja albumowa zupełnie się do tej live nie umywała.
Genialna elektronika na ówczesne czasy.

Ta audycja była nadawana w latach 1985-1990. Więc nie mógł być to rok 1983.


Pt kwi 28, 2023 22:03 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team