Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Delta Machine vs Spirit 

Delta Machine vs Spirit
Delta Machine 34%  34%  [ 47 ]
Spirit 66%  66%  [ 93 ]
Liczba głosów : 140

Delta Machine vs Spirit 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Delta Machine vs Spirit
Ktoś jest już gotowy, by dokonać oceny i wskazać, który z albumów wypada lepiej?
Spirit mi się podoba, ale wolę Deltę.


Śr mar 08, 2017 19:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 27, 2017 21:40 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Oczywiście z czasem mój odbiór płyty jako całości się zmienia, ale po wysłuchaniu wszystkich utworów ze Spirit z internetu uważam, że (kilka utworów wysłuchałem po pare razy, a niektóre wydają się tak nudne jak flaki z olejem, że dałem rade tylko raz) i tak ta płyta zapowiada się lepiej niż Delta. Mówię o płycie jako całości, o tym jakie pierwsze wrażenie robi. Delte uważam za najsłabszą pytę Depeche po A broken... to tak na marginesie, a zatem po tym skąpym zapoznaniu się ze Spirit, Spirit lepsza od Delta, ale zobaczę za jakiś czas jak już kupie i wysłucham wiele razy.


Śr mar 08, 2017 19:51 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
W 100% Delta. W spirit brakuje mi normalnego wokalu DG czasami nawet można się zastanowiac kto w ogóle śpiewa dany utwór, straszne :(


Śr mar 08, 2017 19:51 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Gdyby nie Should Be Higher i The Child Inside i Broken, to bym wskazał na Spirit ale Should Be Higher to najlepsza kompozycja od 1993 roku wg. mnie więc jednak Delta. Ale Spirit ma większą głębię dźwiękową a Delta tak trochę płaska i plastikowa. Gdyby Ford wyprodukował kompozycje na Delcie to byłoby dobrze.


Śr mar 08, 2017 19:59 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
No trochę Cię poniosło ;) Porównujesz płytę, którą słuchasz od 4 lat do płyty, którą przesłuchałeś, raz, dwa, sześć?


Śr mar 08, 2017 20:35 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Wstrzymuję się od głosowania w ankietach, dopóki nie osłucham się z dobrej jakości wersją płyty. Mogę tylko powiedzieć, że zdecydowanie "Spirit". DM wspięli się tu na wyższy poziom, przy którym ich wcześniejsze dokonania zaczynają teraz brzmieć niemal jak harcerskie szanty. Mam tu przede wszystkim na myśli dwie poprzednie płyty. I nie, nie jestem wcale wielbicielem ciężkich brzmień. Ale jeśli są dobre, to czemu ich nie lubić?
Owszem, można to poczytywać za ujmę, że zespół odszedł od typowych piosenek do nieco bardziej złożonych form, których w radiowych fast foodach nie uświadczymy. Jest ponuro, industrialnie, przygnębiająco, może odrobinę za bardzo? Pachnie bonusowymi numerami z Delty, które zawsze wolałem bardziej od zestawu podstawowego.
Na moją ocenę nie rzutuje zbytnio efekt nowości - 4 lata wcześniej nie miałem takiej pozytywnej opinii o Delcie.
Moje typy to "Scum", "You Move", "Fail", "Cover Me".
Tak jak napisał pan Piotr Stelmach - ktoś otworzył okno. I co możemy sobie sami dopowiedzieć, nareszcie pewne brzydko pachnące, zatęchłe brzmienia wywiało het, daleko.
To nie jest opus magnum Depeche Mode, ale jest znacznie lepiej niż do tej pory.


Śr mar 08, 2017 20:36 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
whitelodge napisał(a):
Gdyby nie Should Be Higher i The Child Inside i Broken, to bym wskazał na Spirit ale Should Be Higher to najlepsza kompozycja od 1993 roku wg. mnie więc jednak Delta. Ale Spirit ma większą głębię dźwiękową a Delta tak trochę płaska i plastikowa. Gdyby Ford wyprodukował kompozycje na Delcie to byłoby dobrze.


Tylko, że ten Spirit jest w wersji mono... ;) od oceny opisowej się wstrzymam (Delta vs Spirit). będzie w jakości bardzo dobrej płytowej to wtedy można atakować :D


Śr mar 08, 2017 21:03 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Ja niedawno puściłem Deltę w wersji flac i Spirit w wersji 320 mp3. To nie chodzi o jakość ale produkcja jest trochę inna, czy może mix.


Śr mar 08, 2017 21:12 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Spirit w wersji 320 to fake :D to są tak zwane cuda na kiju stworzone przez amatorów, którzy robią z 128 -> 320.


Śr mar 08, 2017 21:17 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
nancy boy napisał(a):
No trochę Cię poniosło ;) Porównujesz płytę, którą słuchasz od 4 lat do płyty, którą przesłuchałeś, raz, dwa, sześć?


I to w wersji mono!!!! :?: :?: :?: :?:


Śr mar 08, 2017 21:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Nie wiem. W każdym razie jakąkolwiek wersję Spirit mam, brzmi głębiej od Delty.


Śr mar 08, 2017 21:19 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
W stereo to będzie brzmieć podobnie do Happens all the time z Delty. W ogóle ten kawałek ma największy wpływ na nową płyte


Śr mar 08, 2017 21:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Niektóre dźwięki z HATT się pojawiają na którymś z utworów na Spirit, nie kojarzę którym.


Śr mar 08, 2017 21:46 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Według mnie, na całej płycie, z naciskiem na "Fail".


Śr mar 08, 2017 21:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Tak, na Fail, i bardzo dobrze.


Śr mar 08, 2017 21:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Sanctified napisał(a):
W stereo to będzie brzmieć podobnie do Happens all the time z Delty. W ogóle ten kawałek ma największy wpływ na nową płyte


No niestety. HATT nie znoszę od początku.

Spirit to My Little Universe + Soulsavers + trochę MG.

Jak powiedział klasyk:
Staliśmy na skraju przepaści. Ale udało nam się zrobić wielki krok do przodu!

Tak właśnie stało się z DM.


Cz mar 09, 2017 12:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 10, 2014 17:34 pm
Posty: 7
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Michał zgadzam się z Tobą w 100%


Cz mar 09, 2017 12:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 14:10 pm
Posty: 16
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
poczekam z oceną, bo ja z tych cierpliwych :lol:
póki co na nowo odkrywam Deltę i po 2 latach niesłuchania, znajduję nowe dźwięki które powodują tzw. gęsią skórkę :) :)


Cz mar 09, 2017 14:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
michaŁ napisał(a):
Spirit to My Little Universe + Soulsavers + trochę MG.


No i właśnie to mnie irytuje w tych wszystkich analizach: to jest podobne do tego, tamtego i śmego, dziennikarze też to lubią, wrzucać do szufladek, a to brzmi jak Led Zeppelin, a to jak utwór XYZ... A to jest wtórne, a to już było. No pewnie, że było! Głos Gahana był już na 13 płytach, na 14 ma być inny? Słuchałem soulsavers, MG itd. i jakoś mi to nie przeszkadza. Nawet, że słyszę gdzieś tam Jeana Michela Jarre'a czy Kraftwerk.

A propos Led Zeppelin: perkusja z NLMDA jest wyjęta żywcem z "When The Levee Breaks". Wtórne, czyż nie? :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=WbrjRKB586s


Pt mar 10, 2017 11:06 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Śmiało mogę powiedzieć już teraz, że Spirit jest lepszy. Produkcja + magia, która widnieje w kawałku Cover Me, brak mega pierdów i zgrzytów. No i oczywiście Poison Heart najlepsze dzieło albumu :)

Głos pewny na Spirit


Pt mar 10, 2017 19:27 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team