Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Delta Machine vs Spirit 

Delta Machine vs Spirit
Delta Machine 34%  34%  [ 47 ]
Spirit 66%  66%  [ 93 ]
Liczba głosów : 140

Delta Machine vs Spirit 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Po równo jak na razie :D Jakbym miała porównać to do PTA - lepszy od niego.


Pt mar 10, 2017 19:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Dla mnie osobiście to najlepsza płyta od czasów Ultra. Jest naprawdę mocna.


Pt mar 10, 2017 23:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
ariena_dm napisał(a):
Po równo jak na razie :D Jakbym miała porównać to do PTA - lepszy od niego.


Ja tak samo :mrgreen: Oba po równo, tylko się różnią "charakterem".


So mar 11, 2017 0:36 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Bez dwóch zdań Delta. Tam była głębia i dojrzałość i tylko kilka zapchaj-dziur na 17 utworów. Spirit nawet jakby był EPką to by musiał mieć kilka zamulaczy. Spirit jest płytki.


So mar 11, 2017 1:25 am

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Trudno te płyty porównać. Jak ktoś wyżej napisał różnica jest w ich charakterach. Delta wydaje się bardziej mroczna, industrialna.
Nowa płyta ma większą przestrzeń, jest taka napowietrzona, rześka, a w tym powietrzu krąży gdzieś ten spirit; przy czym nic nie traci na głębi.
Na Delcie kilka kawałków zazwyczaj pomijam. W przypadku Spirit chętnie bym opuściła tylko 1 utwór, ale że wiele osób tak go chwali i ja próbuję odnaleźć to, co innych tak w nim fascynuje ( na razie jednak z miernym skutkiem).
Nie wierzyłam, że po Delcie, która była i tak wielką ulgą po EX, PTA i tym gniocie SOTU, nagrają tak świetną płytę.
Spirit górą!!! :nlmda: :fletch:


So mar 11, 2017 8:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
lilith78 napisał(a):
Trudno te płyty porównać. Jak ktoś wyżej napisał różnica jest w ich charakterach. Delta wydaje się bardziej mroczna, industrialna.
Nowa płyta ma większą przestrzeń, jest taka napowietrzona, rześka, a w tym powietrzu krąży gdzieś ten spirit; przy czym nic nie traci na głębi.


Dokładnie, dobrze ujęte :)


So mar 11, 2017 8:41 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
zdecydowanie Delta Machine


N mar 26, 2017 13:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Zdecydowanie Spirit :) Już dość czasu minęło, aby utwierdzić się :)


N mar 26, 2017 14:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Dobre pytanie, ala do zadania za 3-4 lata ;)


Śr mar 29, 2017 17:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Spirit jest dużo bardziej przystępną płytą niż Delta, brzmi bardziej nowocześnie, a przystępna muzyka dużo szybciej wchodzi-ale też szybciej się nudzi.Po kilku przesłuchaniach byłem pewny że to najlepszy album od czasów Ultry i postawiłbym go znacznie wyżej niż poprzednia płyta.

Na ten moment gdy Spirit jest już obsłuchany na wszystkie możliwe sposoby stawiam go wyżej jedynie niż PTA. Co za tym idzie-za lepszy album uważam Deltę.


Śr mar 29, 2017 19:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 14:08 pm
Posty: 8
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Rożnica miedzy tymi albumami nie jest duża. Ale jest. To muzyka a nie zawody kto lepszy. Ale Spirit jest lepszą płytą, w moim mniemaniu. Spirit sprawia bardziej spójnej płyty. Na Delta nie podoba mi się np taka popowa pioseneczka jak Soothe my soul. Przebojowy refren i rytm, ale to nie to. A na Spirit tego nie ma. I między innymi wole Spirit. Po wielu przesłuchaniach, nie mam żadnych wątpliwości, Spirit to najlepszy album od Ultra lub Exciter. Trudno tak jednoznacznie to rozstrzygnąć. Ze Spirit wyrzucamy nijaki Poorman, Eternal przesuwamy na bonusowy disc i jest super. No i oczywiście PLA i słabizna czyli SOTU, nie mają szans w starciu z Duchem, znaczy się Spiritem.


Śr mar 29, 2017 21:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 14:08 pm
Posty: 8
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Otw DM napisał(a):
Rożnica miedzy tymi albumami nie jest duża. Ale jest. To muzyka a nie zawody kto lepszy. Ale Spirit jest lepszą płytą, w moim mniemaniu. Spirit sprawia wrażenie bardziej spójnej płyty. Na Delta nie podoba mi się np taka popowa pioseneczka jak Soothe my soul. Przebojowy refren i rytm, ale to nie to. A na Spirit tego nie ma. I między innymi dlatego wole Spirit. Po wielu przesłuchaniach, nie mam żadnych wątpliwości, Spirit to najlepszy album od Ultra lub Exciter. Trudno tak jednoznacznie to rozstrzygnąć. Ze Spirit wyrzucamy nijaki Poorman, Eternal przesuwamy na bonusowy disc i jest super. No i oczywiście PLA i słabizna czyli SOTU, nie mają szans w starciu z Duchem, znaczy się Spiritem.


Śr mar 29, 2017 21:07 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Delta jest szybsza oraz przekombinowana elektronicznie. Spirit jest spokojniejszy i przyjemniej wpada w ucho bez Hillierowskich mega-zgrzytów :)


Śr mar 29, 2017 21:10 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 16, 2006 12:57 pm
Posty: 79
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Zdecydowanie Delta. Słucha się ją jednym tchem (poza "Soft touch / Raw nerve"- to chyba jedyny utwór DM, który przewijam, bo mnie męczy :lol: ).


Pt mar 31, 2017 21:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2009 15:01 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kielce/Kraków
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Delta. Spirit to chyba najgorsza płyta w dyskografii pod względem wokalu. Ale nie dla tego, że nie mogli lepiej - Going Backwards pokazało, że dalej Dave daje radę i producent potrafi, widocznie - nie chcieli. Na praktycznie każdym kawałku albo mi przeszkadza produkcja wokalu albo maniera śpiewu, czasem oba na raz. Tym razem ta wizja artystyczna zupełnie do mnie nie trafiła. Na szczęście instrumentalnie jest całkiem całkiem i Spirit wygrywa z SOTU.


So kwi 01, 2017 14:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Spirit daje rade bez problemu wysłuchać go w całości Delte nie zawsze, a wokal jest bardzo dobrze zarejestrowany na Spirit jest przed instrumentami gdy na Delta Machine często dźwięki zagłuszały wokal


So kwi 01, 2017 14:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2013 16:34 pm
Posty: 71
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Daje głos na Spirit.....pomimo, że na Delcie była dla mnie "perła" w postaci Welcome To My World.......


So kwi 01, 2017 16:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Za rok odpowiem. Oba albumy są u mnie w TOP 6 od DM.


So kwi 01, 2017 17:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:39 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Chorzów
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Tyle opinii ile Depeszów ;)

A tak serio mówiąc, po iluś tam odsłuchaniach stawiam jednak na Spirit.
Przede wszystkim decyduje o tym wyborze produkcja. Jest o wiele lepiej niż na Delta i SOTU. Delta ma potencjał, ale został on "uduszony" na produkcji. Gorsetowa elektronika, brak przestrzeni, analogowy masochizm to są minusy Delty, które powodują, że Spirit o wiele lepiej się słucha. W końcu jest więcej - lepiej słyszalnej - gitary (boska hawajska), pojawiła się perkusja, czy to elektroniczna, czy żywa, nawet pojawiła sie gitara basowa. Pojawiła się przestrzeń no i jest mniej zgrzytu.
Kompozycyjnie Spirit jakoś specjalnie nie odbiega od Delty, rzekłbym, że jest nawet trochę nawiązań do poprzednich wydawnictw, ale tak na dzień dzisiejszy Depeche Mode tworzy, więc i z pomysłami muzycznymi jest podobnie.
Na chwile obecną Spirit jest exe quo z Exciterem , ale poniżej PTA-ka.
To dobra płyta, ale szału nie ma. Na duży plus Cover Me.


Śr kwi 05, 2017 12:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
cobretti pełna zgoda najgorzej by było gdyby nagrali drugą Delte, a Cover Me klimatem i tłem muzycznym kosi wszystko co było na Delta Machine

Drums – James Ford (tracks: 1 to 6, 8 to 12)
Electric Bass – Kurt Uenala (tracks Poison Heart and No More (This Is The Last Time)
Pedal Steel Guitar – James Ford (Cover Me)


Śr kwi 05, 2017 13:11 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team