Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Loża Powierników Tajemnicy SOTU 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 02, 2014 18:21 pm
Posty: 40
Lokalizacja: kraków
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
ja słucham od 1,5 roku Depeche Mode, jak już gdzieś pisałam, uważam, że to dobra płyta, mimo wszystko może nie tak wspaniała jak SOFAD, którą ubóstwiam, nie wiem, czemu jest tyle złych opinii na ten temat, bo jest dobrze wykonana ogólnie zrobiona.


Cz sty 23, 2014 21:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 8:49 am
Posty: 119
Lokalizacja: takie małe w lubuskim
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Dopisuje się do loży, ale tylko - jeśli wolno - na zasadzie stowarzyszeniowej ;) Na dziś dla mnie SOTU jest lepszy niż Delta i PTA.

Gdyby jeszcze zamiast tego "bajkonura" dać Esque, wyrzucić jakiś wypełniacz i zamienić go na Ghost, byłoby jeszcze 4/5 gwiazdki więcej...


Wt lut 04, 2014 8:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Ghost, Light i Oh well (zwłaszcza remix) to mocne punkty. Bardzo lubię też Miles Away, pasuje do moich ulubionych bluesowych klimatów w DM.
Tutaj http://www.youtube.com/watch?v=XguMl9AcmP8 podmieniono wersje PEACE na demo i Come Back. Jedno i drugie poprawia odbiór albumu. Z Martinowych - My little soul słabo, Jezebel OK.
In chains jako opener nie obroniło się w porównaniu z Welcome.
Problem mam z Fragile tension - podniecił mnie bardzo filmik nr 4 ze studia, elektronika fajna, ale takie głupie dźwięki na koniec i zakończenie ogólnie bez żadnego pomysłu. I chyba zbyt monotonny kawałek.
Dla Wronga, Ghosta i Corrupt cieszę się z SOTU. Najgorszy z Hilierowych, ale szkoda byłoby nie mieć tych killerów.


So mar 01, 2014 23:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 02, 2014 17:48 pm
Posty: 1
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
SOTU to pewnie że ciekawy album. Wielu ludzi jest po prostu zblazowanych i czeka na nie wiadomo co. Zauważyłem to nie raz: "kiedyś tak, słuchałem ich, ale teraz?" ten typ podejścia, które akurat w przypadku DM pozbawione jest większego sensu... Dobra, będę promował mój ulubiony kawałek tortu: "Come Back". Genialna rzecz po prostu. Może jednak tu znajdę wyjaśnienie tajemnicy, która trapi mnie... otóż utowry "Peace" i bodaj jeszcze jeden (niepamiętam teraz) różnią się wersjami w zależności od wydania... kiedyś miałem SOTU na cd a potem odsłuchałem z YT, i w paru przypadkach były alternatywne miksy... Nie przypominam sobie abym miał podobny problem z jakąś inną płytą. Dziwna sprawa....


Śr lip 09, 2014 20:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Po kilkunastu miesiącach naszło mnie na SOTU.Płyta od pierwszego przesłuchania mi podeszła,W tej chwili trochę się zmieniła lista naj piosenek i teraz najsłabszy utwór to Little Soul,chociaz wersja bare zacna i owiele mi się podoba.Bonusy miód...a z takich ciekawostek ...to mam płyte w wersji DTS i odkryłem ze na Oh Well pod koniec od 22:52 panowie się bawia...nie wiem jak się nazywa ten sprzet(Martin był w pelerynie na filmie i się nim bawił) Martim się śmieje :) Fajnie właczyc tylko sam centralny głośnik od 22:50


Cz gru 03, 2015 18:08 pm Zobacz profil
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Ten instrument to chyba theremin. Faktycznie, pod koniec słychać czyjś rechot, ale trzeba się mocno wsłuchać. Dzięki dark star! Oh well już nie będzie takie same :lol:


Cz gru 03, 2015 18:52 pm

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Słychać bardzo dobrze po prostu wystarczy wyłaczyc(wyciszyć)głośniki a zostawić tylko centralny,Mart się śmieje.Ciekawostka taka a utwór dalej dobry :lol:


Pt gru 04, 2015 14:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Dla mnie osobiscie plyta jest jedna z najgorszym w dyskografii DM, w sumie to dosc dziwne bo ma kilka bardzo dobrych piosenenek- wrong, in chains, fragile tension czy in sympathy. Moim zdaniem zawiodl te caly oldschool, konceptowosc tego albumu to wg mnie wlasnie najwieksza wada tego projektu - takie na sile opieranie sie na starej analogowej elektronice - przykladem takiej porazki jest Peace - ciezko mi sluchac tego utworu, brakuje mocy co zwlaszcza uwidocznilo sie na stadionowej czesci trasy koncertowej - w ogole nie bylo slychac tego utworu. Kto wie jak brzmiala by plyta gdyby nagrano ja w stylu Delty.

Jednak zeby nie bylo ze tylko krytykuje - jedno slowo - Corrupt, majstersztyk, absolutne mistrzostwo, jeden z najlepszych numerow jakie napisal ML Gore, powrot do korzeni, DM w starym stylu, przebojowosc i tylko jedno mnie zastanawia - dlaczego nie wybrano tego utworu na singiel , to nawet promotorzy serialu True Blood poznali sie na potencjale tego numeru wybierajac bo jako sciezke dzwiekowa do fimu promujacego jeden z sezonow, w sumie tylko dla tego utworu warto bylo wydac album SOTU


Wt sie 09, 2016 19:43 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Bardzo często słucham tej płyty.Teraz ni z tego i owego naszło mnie na Little Soul...i już wałkuje cała płyte.Mogą mówić co nie którzy co chcą,jednak dla mnie dobra płyta(bonusy to już w ogóle universum)


Cz paź 20, 2016 14:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Mam do SOTU pewien sentyment - o ile kilkuletnią płytę można takowym darzyć :) Powód jest prosty: SOTU jako pierwszy krążek DM trafił do mojej kolekcji.
Fakt, nie wzbudza emocji jak dawniejsze kawałki. Fakt, jest troszkę przekombinowany. Ale ma fajny retro klimacik i kilka świetnych utworów. Przy słuchaniu pomijam chyba tylko Jezebel. Uwielbiam In Sympathy i Corrupt.


Pt lis 04, 2016 16:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Bardzo polubiłem ostatnio tą płyte, choć właściwie zawsze wydawała mi sie całkiem niezła przed wydaniem Spirit naszło mnie na nią ogromnie i właściwie zauważyłem że lubie wszystkie utwory z tego albumu (może troche mniej tylko Hole to Feed i Jezebel), ta płyta miała ciężko gdy wyszła po PTA, ludzie spodziewali sie nie wiadomo czego i pamiętam te fale krytyki jak spadła na to cd. Są tu bardzo dobre utwory In Chains, hipnotyzujące Fragile Tension, mocny Wrong, nawet Little Soul mi sie spodobał ta gitarka pod koniec, In Sympathy bardzo lubie pamiętam że to był podczas mojego pierwszego odsłuchu mój ulubiony utwór i tak już zostało, ale najbardziej zmieniłem zdanie co do Peace, pięknie zaśpiewany przez Martina i Dave'a ma ciekawe dźwięki, fajny klimat urósł do jednego z najlepszych na tej płycie przypomina mi troche Sister of Night, Come Back mimo tego zgrzytu też jest dobry szczególnie tekst, Spacewalker kiedyś nie zwracałem na niego uwage ale nawet niezła muzyczka, Perfect zawsze lubiłem rewelacyjny refren piękny cukierkowy klimat, Miles Away/The Truth Is też fajne tekst z pazurem i ta gitarka przez cały utwór, Jezebel jest troche dziwne tajemnicze nie pasujące do klimatu płyty ale nie jest złe jako samo w sobie i na koniec świetne Corrupt.
Podsumowując SOTU to fajna płyta z ciepłym lekkim klimatem.


So mar 11, 2017 20:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Pamiętam jak dziś, SOTU pierwszy raz przesłuchałem w aucie. Wracałem ze świąt Wielkanocnych Trasa Jelenia Góra - Wrocław. Kumpel mi ją nagrał na CD i jak wróciłem do Wrocka to pierwsze co zrobiłem zadzwoniłem do niego i pytałem się z ironią i sarkazmem czy dał mi dobrą płytę i czy to nie przypadkiem Jean Michael Jarre :lol: Męczyłem tę płytę i chciałem nawet bardzo się do niej przekonać, w końcu to DM, no ale dopiero teraz się do niej przekonuję, jest parę fajnych kawałków ale jest parę takich dźwięków które.... Nie, to nie jest najlepsza płyta DM.


Śr mar 15, 2017 17:17 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team