Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Spirit - Najlepszy Utwór 

Moim ulubionym utworem z albumu SPIRIT to?
1. Going Backwards 27%  27%  [ 72 ]
2. Where's The Revolution 3%  3%  [ 9 ]
3. The Worst Crime 2%  2%  [ 4 ]
4. Scum 13%  13%  [ 35 ]
5. You Move 10%  10%  [ 27 ]
6. Cover Me 18%  18%  [ 49 ]
7. Eternal 2%  2%  [ 5 ]
8. Poison Heart 9%  9%  [ 25 ]
9. So Much Love 3%  3%  [ 9 ]
10. Poorman 3%  3%  [ 8 ]
11. No More (This Is The Last Time) 6%  6%  [ 15 ]
12. Fail 3%  3%  [ 8 ]
Liczba głosów : 266

Spirit - Najlepszy Utwór 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Scum , PH, GB, POORMAN, SML


So mar 18, 2017 12:34 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
orzech65 napisał(a):
Tak oglądam sobie wyniki sondy i głosowania i przyszła mi taka myśl - Dave Gahan jest współtwórcą 4 utworów na płycie i nie ma wśród nich słabego kawałka, co więcej są to bardzo mocne momenty płyty (zgadzam się z tym, że wszystkie utwory mogą nawiązywać do "romansu" z heroiną). To niewiarygodne jak Dave się rozwinął muzycznie i jakie hipnotyzujące utwory jest w stanie stworzyć (z małą pomocą). Poza tym płyta jest bardzo spójna muzycznie i nie na przepaści muzycznej pomiedzy dokonaniami Dave'a i Martina... Uczeń powoli przerasta Mistrza ? Coś w tym chyba jest...


Jeszcze daleko ma Dave do Martina jeśli chodzi o tworzenie piosenek. Należy pamiętać, że nie skomponował ich sam, i jest ich tylko klika. Poza tym jego utwory są na płytach dM tylko od kilku wydawnictw. Przez resztę lat jednak to Martin odwalał kawał dobrej roboty, nie zapominajmy o tym. Gahan tchnął nową energię, chwała mu za to, ale jednak nie postawię znaku równości między nimi jeśli brać pod uwagę tworzenie utworów choć dla mnie Depeche Mode bez Martina czy bez Davida nie istnieje, jeden i drugi jest tak samo potrzebny kapeli.


So mar 18, 2017 15:00 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
So Much Love oczywiscie :) :) :)


So mar 18, 2017 15:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Jeszcze nie zdecydowałem, bo to wreszcie płyta, która nie ma 2-3 zdecydowanie wybijających się od reszty numerów, ale patrząc na dotychczasowe wyniki, to dziwi mnie tak mało głosów na "No More" :)


So mar 18, 2017 15:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Ciężko jeszcze stwierdzić nie cały drugi dzień słuchania ale jestem zaskoczony że ludzikom się Eternal Martina nie podoba, dla mnie dawno nie było takiego kawałka z takim klimatem. Kompletnie nie rozumiem pojechania tego kawałka, no ale kwestia gustu. Piękny na pewno jest utwór Cover me ale fatalnych utworów na razie się nie do słuchałem...


So mar 18, 2017 16:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Trzeba jeszcze posłuchać z miesiąc, od mojej opinii. Uważam, że niektórzy zbyt szybko podejmują decyzje :wink:


So mar 18, 2017 16:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
GB bez dwóch zdań. Od pierwszego przesłuchania i przy 5 jest podobnie - wyśmienite otwarcie.


So mar 18, 2017 19:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
krzysiek napisał(a):
Going Bacwards bezdyskusyjnie.Choć po pierwszych przesłuchaniach zagłosowałbym na No More bądź You Move-te 2 kawałki zrobiły większe wrażenie na początku.

Nie sądziłem że nagrają jeszcze kiedyś tak dobry numer. Dziś przesłuchałem go chyba z 50 razy i chce mi się dalej.

U mnie było podobnie......na początku NM było najlepsze, ale z czasem oraz kolejnymi odsłuchami GB wyszedł na prowadzenie i raczej go nie odda :)

Tuż za nim ex aequo plasują się WTR, CM i NM.


Ostatnio edytowano So mar 18, 2017 20:05 pm przez DeMo70, łącznie edytowano 1 raz



So mar 18, 2017 19:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Delta Machine napisał(a):
Ciężko jeszcze stwierdzić nie cały drugi dzień słuchania ale jestem zaskoczony że ludzikom się Eternal Martina nie podoba, dla mnie dawno nie było takiego kawałka z takim klimatem. Kompletnie nie rozumiem pojechania tego kawałka, no ale kwestia gustu. Piękny na pewno jest utwór Cover me ale fatalnych utworów na razie się nie do słuchałem...


Żeby docenić klimat tego kawałka to trzeba przede wszystkim zrozumieć tekst i pojąć, w jaki tragiczny sposób utwór, który w zamyśle jest "kołysanką" może być tak mroczny i smutny. Wydaje mi się, że wiele osób nie rozumie zupełnie przesłania tej płyty, w większości ludzie dawno po trzydziestce, którzy chyba mentalnie zostali w latach 90. Każdy młodszy fan, z którym do tej pory gadałam na temat tej płyty jest zachwycony - a zwłaszcza ludzie z komunikatywnym angielskim, więc chyba potwierdza się moja teza. Jak ktoś chce posłuchać fajnych melodyjek, niech sobie puści Excitera - Spirit to zupełnie inny rodzaj muzyki. Śmieszą mnie też te zarzuty o nierytmiczność, jakieś synkopy czy coś - chyba jestem głucha, ale dla mnie to jest szalenie rytmiczne i mocno wchodzi. Zwłaszcza taki Scum, którego zaznaczyłam jako najlepszy wg mnie tutaj utwór. Wygrał o włos z Going Backwards.


So mar 18, 2017 20:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Jakie jest zatem przesłanie tego działa, którym większość młodych fanów jest zachwycona - oświecisz nas :?:


So mar 18, 2017 21:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Kiedyś stwierdziłeś, że brody w teledysku do WTR symbolizują tylko upływ czasu, więc nie wydaje mi się, żeby próba oświecania Cię miała jakikolwiek sens.


So mar 18, 2017 21:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 1:24 am
Posty: 120
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Going Backwards oczywiście od pierwszego przesłuchania.


So mar 18, 2017 21:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Na chwilę obecną Poison Heart :8):


So mar 18, 2017 22:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Głos poszedł na Going Backwards. Inni moi faworyci to You Move, So Much Love i No More :nlmda:


So mar 18, 2017 23:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Śmiem przypuszczać,że udział Dave'a w "jego" kompozycjach ogranicza się do napisania słów i wymyślenia linii wokalnej. Zaryzykowałem to stwierdzenie, sugerując się częstymi wypowiedziami typy: " spodobała mi się melodia etc.". Znajduje to również odzwierciedlenie w kolaboracji Dave/ Martin, vide: Oh Well, Long Time Lie. Także ogarnęło mnie niemałe zdziwienie (pozytywne),gdy zasugerowałem się wcześniejszym uzupełnieniem na Wikipedii, jakoby Dave SAM skomponował the Worst Crime i Cover me. Byłem mile zaskoczony,ale sprostowanie nastąpiło. Nie zmienia to jednak faktu,że w mojej czołówce przewodzą właśnie utwory,przy których Dave miał jakiś udział. Wyjątkiem jest So Much Love. Dlatego głos idzie na Cover me, pomimo iż So Much Love jest najczęściej słuchanym utworem z albumu,to jednak przy CM ciary uskuteczniły się przy pierwszym odsłuchu ( i tylko przy tym utworze).


N mar 19, 2017 0:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 29, 2004 13:09 pm
Posty: 255
Lokalizacja: LUBLIN
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
1. You Move
2.No More
3.Going Backwards.

To po pierwszych trzech przesłuchaniach ,może coś się zmieni ale raczej w obrębie tej trójki.

Najbardziej mnie smuci ,że jak uwielbiam obie Counterfeit ,tak od 3 płyt nie wchodzą mi utwory śpiewane przez Martina :( , przy czym Fail leci a Eternal muszę przewijać :/


N mar 19, 2017 13:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Cały tydzień słuchałem na wszystkim co mam w domu i zakochany jestem w GOING BACKWARDS. Jeden z lepszych kawałków (muzycznie i lirycznie), który zagości na stałe na mojej setliście komórkowej. Reszta miejsc na podium, kawałki Martina przeskakuję (sorry, ale od czasów The Child Inside zrobiło się jedno wycie i zaciąganie - nie moje klimaty).


N mar 19, 2017 18:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
U mnie na czołówkę wydobywa się Scum :fletch:


N mar 19, 2017 20:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 17:51 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
Zdecydowanie You Move, od razu wpadło w ucho. Kolejne jest Going Backwards, Scum, Poorman i No More (This Is The Last Time). Już od dawna nie podobało mi się tyle utworów na jednej płycie DM :P


N mar 19, 2017 22:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 27, 2015 1:46 am
Posty: 76
 
Post Re: Spirit - Najlepszy Utwór
No More (This Is the Last Time). Próbuję podstawić inny tekst, by upewnić się, że nie tylko z niego bierze się to, co czuję. Zdecydowanie w melodii i atmosferze tego utworu są Wszystkie Smutne Zakończenia:
końcowe napisy, opadające kurtyny, gasnące światła, demontaże dekoracji, opustoszałe centra nocą, samotne powroty, auta umykające na autostradzie, tyły odjeżdżających pociągów, rozchodzący się na zawsze ludzie i końcówki weekendów.


N mar 19, 2017 23:38 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team