Depeche Mode - Zobacz wątek - Ultra
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona
Ultra 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 13, 2013 12:23 pm
Posty: 34
 
Post Re: Ultra
Dziś Ultra kończy 17 lat. Świetny album, jeden z moich ulubionych :D


Pn kwi 14, 2014 18:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 20:34 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Ultra
Leci u mnie właśnie. Ależ ta płyta wywołuje emocje! Coś wspaniałego.


Pn kwi 14, 2014 19:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Ultra
DJdepesz napisał(a):
Dziś Ultra kończy 17 lat. Świetny album, jeden z moich ulubionych :D

to gówniara , jeszcze nie pełnoletnia :)


Cz kwi 17, 2014 19:58 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 27, 2012 19:44 pm
Posty: 259
Lokalizacja: Rybnik
 
Post Re: Ultra
a podobno te niepełnoletnie są najbardziej pociągające :wink:


Cz kwi 17, 2014 20:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Ultra
Odświeżam temat ;)
Wyjście ostatniego "potworka" to dobra okazja do powrotu do ostatniej WIELKIEJ płyty DM :)
Słucham właśnie i słucham :). Kojące dźwięki, melodie ... gdy trzeba to pazur!
Płyta przesiąknięta bólem, podnoszeniem się z kolan ale i nadzieją ... nadzieją, którą dawał wydany jeszcze w 1998 roku singiel Only when ...
Cudowne elektroniczne brzmienie, dobrze dograna gitara, sample.
Jest moc, jest prawdziwe DM, chociaż już po erze Alana. Niestety prawdy starczyło tylko na tę płytę.


Pt mar 17, 2017 21:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 22:16 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Częstochowa
 
Post Re: Ultra
OWILM to był straszny gniot a klipu nie dało się oglądać.


So mar 18, 2017 10:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Ultra
Matriks, żartujesz? Only przebija całego Spirita i to na luzie. Klip nie był taki zły. Lepszy niż wiele ostatnich.


Pn mar 20, 2017 10:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Ultra
@Matriks
To była zapowiedź zwolnienia nieco tempa, ale w życiu nie spodziewałbym się, że niecałe 3 lata później wypuszczą coś takiego jak "Exciter". W najczarniejszych snach.
Dla mnie rok 1998 kończy erę DM. I właśnie ten singiel. Krytykowano ówcześnie ten clip, bo tam ledwie widać DM i to jeszcze w pomarańczowym świetle. Tymczasem po latach, większość klipów po nim, może "czyścić buty". Fabuła i tajemniczość powala pozytywnie, idealnie komponuje się z tekstem i muzyką.
Ale wracając do "Ultra", to ostatni dobry headliner, czyli "Barell of a gun". Czy można było po "In your room" wypuścić singiel, po którym fan nie będzie czuł niedosytu?
Można! Bezgranicznie kocham Barell'a :). Za moc, brud, nowoczesność, sample, przestery i za to co zrobił Tim Simenon. Brakło Alana, był Tim. Brakło Tima, nie został nikt.


Ostatnio edytowano Pn mar 20, 2017 20:45 pm przez Adrian Mole, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pn mar 20, 2017 18:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 19, 2004 19:22 pm
Posty: 468
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Ultra
Adrian Mole napisał(a):
Odświeżam temat ;)
Wyjście ostatniego "potworka" to dobra okazja do powrotu do ostatniej WIELKIEJ płyty DM :)
Słucham właśnie i słucham :). Kojące dźwięki, melodie ... gdy trzeba to pazur!
Płyta przesiąknięta bólem, podnoszeniem się z kolan ale i nadzieją ... nadzieją, którą dawał wydany jeszcze w 1998 roku singiel Only when ...
Cudowne elektroniczne brzmienie, dobrze dograna gitara, sample.
Jest moc, jest prawdziwe DM, chociaż już po erze Alana. Niestety prawdy starczyło tylko na tę płytę.


Zgadzam się, z wyjątkiem ostatniego zdania. Exciter dla mnie do dziś jest jedną z najważniejszych płyt DM i stawiam na równi z Ultrą.


Pn mar 20, 2017 19:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Ultra
Ciekawą rzecz o albumie "Ultra" powiedzial Dave w ponizszym wywiadzie w Trójce:

http://www.polskieradio.pl/9/359/Artyku ... -godz-1807

Gdzies ok. 40 minuty Dave mowi, ze Ultra to "przeciwienstwo albumu jako jednorodnego dziela", a potem padaja nawet takie slowa jak "wypadek przy pracy"... :o


Wt mar 21, 2017 14:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Ultra
Jeżeli Ultra to był wypadek przy pracy, czym zatem jest Sotu wg Gahana? :wink: Ultra to płyta bardzo klimatyczna, chyba najbardziej ze wszystkich. Tego już się niestety nigdy nie udało im powtórzyć wg mnie.


Wt mar 21, 2017 20:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Ultra
Dave powiedział tak chyba o tej płycie zaraz po jej wydaniu, a przed Exciterem. Nawet jeśli tak sądził to ciekawe co powiedziałby dzisiaj po tylu latach ?


Wt mar 21, 2017 20:48 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Ultra
@Adrian Mole
czasem wypisujesz takie rzeczy ze rece i wszystko inne opada, i jak czytam wiekszosc Twoich postow w dzialach o nowych plytach to mnie krew zalewa przewaznie ale tym razem musze sie z Toba zgodzic w paru kwestiach - Ultra to u mnie numer 3 w rankingu DM, swietna plyta, ze znakomitymi utworami, przebojowa i pelna swietnej elektroniki, Barrel of a gun to byla swego rodzaju rewolucja jak dla mnie, bardzoo odwazny utwor, z mocna gitara, o troche industrialnym charakterze, pamietam jak zobaczylem utwor pierwszy raz na MTV to szczeka mi opadla, imo najlepszy klip jaki nakrecono do piosenki DM, tajemniczy, wieloznaczny, intrygujacy z boskim Dave'm w roli glownej, rowniez OWILM to swietny numer, w starym stylu, bardzo udany kawalek z fajna elektronika aczkolwiek klip nie jest dobry, wlasciwie to do dzisiaj niewiele z niego rozumiem,jest pelen dziwnych obrazow ktore imo nie maja zadnego sensu


Cz kwi 13, 2017 0:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Ultra
Jeśli chodzi o OWILM, to bez wątpienia jest to pewna cezura w historii DM. Dla mnie to ostatni "wielki" singiel. Potem już nigdy nie wrócili do takiego poziomu. Stare dobre DM...


Cz kwi 13, 2017 6:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Ultra
No i mamy okrągłe 20 lat!!! :fletch: :nlmda: :brawo: Świetna, klimatyczna płyta do której chce się wracać po latach! I co najważniejsze, nigdy się nie zestarzeje!


Pt kwi 14, 2017 9:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Ultra
O tak dzisiaj 20 rocznica wydania tej znakomitej płyty :brawo:

Uwielbiam tą płyte i ten występ, świetna wydłużona końcówka Barrel of a Gun powinna być taka dłuższa na albumie. Czy sądzicie że daliby radę zagrać takie bębny jak są we Freestate na żywo ? nawet nie mówie, że teraz ale ówcześnie gdy wychodził ten album i gdyby była prawdziwa trasa koncertowa.

https://www.youtube.com/watch?v=Pb3n6VzRNys


Pt kwi 14, 2017 11:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Ultra
Na klipie najgorszy wyglÄ…d Gahan w historii DM.


So kwi 15, 2017 20:48 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Ultra
fred napisał(a):
Na klipie najgorszy wyglÄ…d Gahan w historii DM.

Polemizowalbym bo imo jeden z najlepszych "wygladow" Dave'a w historii DM, ale za to Martin bez watpienia zaliczyl "najgorszy wyglad" :lol: w historii DM na klipie Useless

Edit : tzn mam na mysli wyglad Gahana na klipie BOAG a nie na tym video z wystepu promocyjnego


N kwi 23, 2017 21:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 12:13 pm
Posty: 12
Lokalizacja: niebieski leżak
 
Post Re: Ultra
Właśnie słucham.... Piękna. Wciąga, jest gęsta i mrocznie zapętlona, trochę zimna dźwiękowo- to lubię. Wyważona klimatycznie. Ma w sobie przestrzeń i w takowej się odnajduję. Nie mogę się nią nasycić jeszcze....Wpadłam i spadłam jak usłyszałam. Pierwszy raz te 21 lat temu jak usłyszałam Barrela, Useless, It' s no good .Po It' s no good pamiętam, że pomyślałam - cudownie! wracają i są w świetnej formie!!! Do tego słodki, brokatowy klip. Lubię takiego Gahana :-) seledynowo-fioletowo-błyszczącego z przymrużeniem oka ;-). Po Useless wiedziałam, że są piękni / jak zawsze tylko inaczej/, pokaleczeni, ale twórczy, dojrzali. Wszystko się tu zgadza.

Dodam, że SOFAD jest gęściejsza :-) .

UltrÄ™ wielbiÄ™ :).


Ostatnio edytowano So kwi 14, 2018 19:52 pm przez RedRoseAnne, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pn lut 19, 2018 21:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 12:13 pm
Posty: 12
Lokalizacja: niebieski leżak
 
Post Re: Ultra
Dziś mija 21 lat gdy wspaniała ULTRA ujrzała światło dzienne. Celebrujmy :-) !!!


So kwi 14, 2018 19:47 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team