Depeche Mode - Zobacz wątek - Ulver
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna strona
Ulver 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Ulver
Dyskografia ULVER nie ma nic co do nowego albumu ULVER.
O tym chyba trzeba pisać, mówić?
O NOWYM albumie ULVER :!:


Pt kwi 14, 2017 16:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Ulver
Spoko płytka. Płyta roku? Może nowość tygodnia :D Przynajmniej dla mnie ;D Nad Ulverem w ogóle warto przysiąść, bo to kawał dobrej zróżnicowanej nuty. Nigdy wcześniej nie otarli się aż tak blisko o depeszowskie klimaty. Kiedyś na tapecie u mnie były 'Blood Inside' i 'Perdition City' i teraz dzięki 'The Assassination...' miałem okazję przypomnieć sobie te dwa bardziej, moim zdaniem, udane albumy ;) Mocno polecam tym, którzy nie znają.

Pozdro!


Pt kwi 14, 2017 17:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 29, 2005 20:54 pm
Posty: 28
 
Post Re: Ulver
Blood Inside ta płyta to arcydzieło. Wyższy poziom wtajemniczenia.


Pt kwi 14, 2017 20:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Ulver
Kompletnie nie rozumiem tych zachwytów, nudna ta płyta a porównania do DM nawet nie na wyrost. Ktoś tutaj kompletnie nie obeznany jest z dokonaniami zachodnich electro/synth popowych zespołów.


So kwi 15, 2017 23:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Ulver
Płyta mocno w klimatach lat 80-tych i widać, że wciąż jest popyt na takie granie. Ale sam krążek ani wybitny ani słaby. I w przypadku Ulvera to bardziej ewolucja niż rewolucja ;)

A zachodnie electro/synth leci na innych patentach :8):


N kwi 16, 2017 10:39 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Ulver
Już to kiedyś przerabialiśmy z inną grupą metalową
https://www.youtube.com/watch?v=MIn7qnlUMJU

Nie przysporzyło to im nowych fanów a starzy płytę wydziedziczyli, w efekcie był powrót do pierwotnego grania, aczkolwiek Ja osobiście "Host" bardzo cenię, bo to fajne profesjonalne granie.


N kwi 16, 2017 21:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Ulver
bym zapomniał, wszyscy zapomnieli już chociażby o takiej grupie?!

https://www.youtube.com/watch?v=QxVi-PoM-eo

dla mnie osobiście zdecydowanie lepsze od tego co wymyślił Ulver.


N kwi 16, 2017 21:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Ulver
Sadman miał swój wątek, ale rozpoznawalność maja niską. Tak jak wiele dobrych, undergroundowych grup.

A co do Paradise Lost to już inna półka i poziom ;)


N kwi 16, 2017 21:43 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Ulver
Poznałem Ulvera z 10 może 12 lat temu. Nie powiem, żebym się zasłuchiwał bez opamiętania, ale ogarnąłem w tym czasie sporo rzeczy które wypuścili i nigdy nie nazwałbym ich zespołem metalowym - mimo dwóch czy tam trzech takich płyt wydanych chyba ponad dwadzieścia lat temu :D Większość ich twórczości to fajna mroczna nuta z solidnym elektronicznym kręgosłupem i nazywanie ich od tak kapelą metalową, jest średnio zasadne. Porównania 'The Assassins...' do DM? Jesteśmy na takim, a nie innym forum więc są jakby naturalne, ale bardzo mocno wątpię by intencją Ulvera było świadome nawiązywanie do depeszów, czy próba przypodobania się miłośnikom electro/synth popu :)


N kwi 16, 2017 21:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Ulver
Bardzo fajne. Ktoś gdzieś nazwał to 'NIN meets DM', choć wokalnie to dość daleko od dm.
Natomiast nie zgadzam się, że taki wokal jak w Ulver to jakaś cecha charakterystyczna metalu. Albo, jeśli nawet to prawda, to że ma to być wadą :?:
Ogólnie nie jest to dzieło wielce wybitne, ale z pewnością secik spójnych, melodyjnych, dojrzałych utworów z pomysłem, których świetnie się słucha od początku do końca. Jedynie końcowa kakofonia w Rolling Stone mnie wnerwia.
I nie zgadzam się, że to płyta spinana tylko przez dobre utwory na początku i na końcu, bo mi akurat najbardziej (oprócz Nemoralia) podobają się środkowe utwory Southern Gothic i Transverberation :)


Pn kwi 17, 2017 14:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Ulver
Przesłuchałem płytę-bardzo dobra, świetnie wyprodukowana ale trochę nie ogarniam tych porównań do DM.Owszem, mamy tu bardzo przyzwoity synth, ale akurat jest dużo więcej kapel w których można się doszukać "depeszowych" brzmień.

Na pewno jeszcze posłucham albumu bo warto , a jeżeli komuś tęskno do depeszowych klimatów u innych to polecam np ten numer -z wokalem Davea byłby piękny opener albumu-choc oryginalny wokalista daje radę jak najbardziej.

https://www.youtube.com/watch?v=goUJF68ghMQ


Åšr kwi 19, 2017 9:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Ulver
Bardzo dobry kawalek, a Electro Spectre jak najbardziej godne uwagi. Dzieki Krzysiek! :)


Åšr kwi 19, 2017 10:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: Ulver
The Assassination of Julius Caesar bardzo fajna płyta,najbardziej przypadły mi do gustu Nemoralia ,Angelus novus ale zdecydowanie największe wrazenie zrobił na mnie Coming Home.Ale nie wiem czemu słuchajac płyty co chwilę miałem skojarzenia z...A-ha.Będe wracał i zastanawiam się nad posłuchaniem innych ich płyt


N kwi 23, 2017 8:33 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Ulver
Pojawiły się nagrania live utworów z The Assassination...
Szkoda, że na razie średnia jakość.



Wt kwi 25, 2017 13:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Ulver
Sprowokuję być może :wink: Ta sama osoba która napisała obszerny materiał na 25 rocznicę koncertu poświęconemu Freddiemu Mercuremu, teraz popełniła recenzję albumu Ulver. Oczywiście w komentarzach pod recką już jakiś wrażliwy :8):

http://muzycznyzbawicielswiata.blogspot ... .html#more

A wy co sÄ…dzicie?


Cz kwi 27, 2017 16:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Ulver
FM napisał(a):
Sprowokuję być może :wink: Ta sama osoba która napisała obszerny materiał na 25 rocznicę koncertu poświęconemu Freddiemu Mercuremu, teraz popełniła recenzję albumu Ulver. Oczywiście w komentarzach pod recką już jakiś wrażliwy :8):

http://muzycznyzbawicielswiata.blogspot ... .html#more

A wy co sÄ…dzicie?


Dobrze napisane, ale nie rozumiem, czemu ludzie stale porównują ich nowy album do DM - jakieś tam podobieństwa być może są, ale niespecjalnie rzucają się w uszy, przynajmniej według mnie.


So kwi 29, 2017 13:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Ulver
Podobieństwa do DM są ewidentne, jednak z czasem produkcja nowego Ulver, przy nowym Depeche Mode - pokazuje swoje prawdziwe oblicze :wink:
Coraz częściej sięgam po Spirit DM, niż po nowy album Ulver...


So kwi 29, 2017 13:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Ulver
depesbe napisał(a):
Podobieństwa do DM są ewidentne, jednak z czasem produkcja nowego Ulver, przy nowym Depeche Mode - pokazuje swoje prawdziwe oblicze :wink:
Coraz częściej sięgam po Spirit DM, niż po nowy album Ulver...


W takim razie na czym polega ta ewidentność?


So kwi 29, 2017 13:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Ulver
Nawiązania do DM z ery 86-97 na pewno. Nie czujesz tego ? Tylko że takie nawiązania są trochę wsteczne w roku 2017. Dlatego to u mnie spada , co do słuchalności.
Było kilka tygodni świetne Ulver, a teraz tylko dobre Ulver chyba pozostanie :wink:
Pozdrawiam - oczywiście to tylko moja subiektywna opinia. :)


So kwi 29, 2017 14:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Ulver
Ulver zagra w Gdańsku (26.11), Warszawie (27. 11) i we Wrocławiu (28.11) ;)


Wt cze 13, 2017 12:03 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team