Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2020 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101  Następna strona
Queen 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Queen
@FM pewnie coś wiesz na ten temat :cry:
https://youtu.be/mSKhIyQ5PpY

Głos tego człowieka zawsze mi się kojarzył z F. Mercury... Zmarł...


Wt gru 27, 2016 0:39 am

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Queen
Program III Polskiego Radia - 23 Top Wszechczasów
Miejsce Pierwsze - Bohemian Rhapsody
Zacnie... :brawo:


N sty 01, 2017 20:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Dziś mija 25 lat od koncertu zorganizowanego na cześć Freddiego...przykre jest to, że kilku wykonawców biorących udział w tej imprezie również już nie ma z nami :(

http://muzyka.onet.pl/rock/ostatnia-tak ... -na/817pzb


Cz kwi 20, 2017 9:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Ach, co to byl za koncert! Uwielbiam go ogladac. Moj faworyt to "Somebdy to love" w wykonaniu George'a Michaela, ktorego niestety rowniez przyszlo nam pozegnac w zeszlym roku. :(


Cz kwi 20, 2017 11:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
George to faworyt wielu z tego koncertu. Obejrzałem sobie dziś znów z nutką nostalgii...nadal uważam, że niektórzy nie powinni byli się tam znaleźć(vide Seal, Zucchero czy Paul Young).

Szilvia, a co myślisz o tym wykonaniu?

https://www.youtube.com/watch?v=qfz5zBm9yrg

Jak dla mnie zjechał konkretnie. Za dużo wygibasów i przeładowania tych sztuczek wokalnych.


Cz kwi 20, 2017 16:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Zeby brac sie za wykonywanie piosenek Queenow to trzeba miec odwage, ale przede wszystkim dobry warsztat wokalny. Jak sie jest Robertem Plantem albo Davidem Bowie, to to wychodzi zawsze dobrze i slucha sie tego z przyjemnoscia, a jak sie jest amatorem tak jak ten uczestnik idola, to niestety wychodzi to slabo. Koles przekombinowal tym wykonaniem totalnie. Za duzo krzykow, piskow, jak dla mnie, za duzo popisow. Nie kupuje tego... :?


Pt kwi 21, 2017 8:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
No właśnie też tak uważam. Znajoma osoba dała mi cynk do tego wykonania-jej też się nie podoba i wcale się nie dziwię. A co do tego Planta, to nie zawsze wychodzi dobrze :wink: Innuendo na tym koncercie mu nie wyszło(delikatnie mówiąc). Ale i tak był lepszy niż kilku innych wykonawców. Crazy już było OK.


Pt kwi 21, 2017 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Moze chlopak nie powinien tak od razu porywac sie z motyka na slonce. Powinien zaczac od latwiejszego repertuaru, a jak bedzie zdolny i dobrze sie podszkoli, to wtedy przyjdzie czas i na Queen, czemu nie... :)
A mowiac o Plancie mialam na mysli wlasnie Crazy. Zapamietalam to jako calkiem przyjemne wykonanie, a nieszczesne Innuendo jakos wymazalam z pamieci... Tam byl chyba jakis problem z naglosnieniem, bo momentami w ogole go nie slychac, no i nie bardzo zgrywal sie z zespolem... Ale mimo wszystko szanuje Planta i wole wierzyc, ze to kwestia naglosnienia, a nie jego brakow wokalnych... :D


Pt kwi 21, 2017 12:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Nie no, nagłośnienie było problemem na całym koncercie. Tak samo na Live Aid-tylu różnych wykonawców, różne ekipy techniczne pracowały tego dnia i to jest po prostu nieuniknione. Do Innuendo Robert nie mógł za nic zapamiętać tekstu przede wszystkim i dlatego posiłkował się co chwila kartką na scenie :wink: Widać to doskonale, że co chwila patrzy w dół. W sumie szkoda, że na żadnym oficjalnym wydaniu nie ma tego utworu. W końcu oddał hołd Freddiemu najlepiej jak potrafił w tamtym momencie. A że wychodziło różnie...nie tylko jemu.

News odnośnie filmu o Freddiem-data premiery to 25 grudnia 2018. Tytuł Bohemian Rhapsody.

I jeszcze coś ode mnie-link do długiego artykułu z bloga pewnego fana o koncercie upamiętniającym Freddiego.

http://muzycznyzbawicielswiata.blogspot ... .html#more


Pn kwi 24, 2017 9:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Dzieki za link! Bardzo fajnie napisany i wyczerpujacy tekst, no i duzo ciekawostek. Podobnie jak autor nie pogardzilabym jakims porzadnym wydaniem calego koncertu na DVD. Moze jesli nie wyszlo z okazji 25, to wyjdzie z okazji 30 rocznicy? Pozyjemy, zobaczymy, czas szybko leci. :) Rownie szybko pewnie zleci do premiery filmu. Dobrze, ze glownej roli nie zagra jednak Sacha Baron Cohen. Za bardzo kojarzy mi sie z glupimi komediami... :D


Wt kwi 25, 2017 8:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Nie ma za co! :) Na całość oficjalnie raczej się nie doczekasz niestety. Do tej pory nie wyszło, a były już 3 wydania, więc nie ma co liczyć. Na film się nie nastawiam, skoro Freddie ma umrzeć już w połowie. :?


Cz kwi 27, 2017 15:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Queen
FM! Nie spoileruj! :)


Pt kwi 28, 2017 14:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Nie spoileruję. To Brian i Roger tak powiedzieli przecież. Między innymi dlatego Sacha Cohen zrezygnował z roli Fredka.


Pt kwi 28, 2017 15:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 22, 2013 18:53 pm
Posty: 148
 
Post Re: Queen
FM napisał(a):
Dziś mija 25 lat od koncertu zorganizowanego na cześć Freddiego...przykre jest to, że kilku wykonawców biorących udział w tej imprezie również już nie ma z nami :(

http://muzyka.onet.pl/rock/ostatnia-tak ... -na/817pzb


Wspaniały koncert. Do dziś mam kasetę magnetofonową z tego koncertu..Doskonały występ George Michaela i Davida Bowiego, ale tego można się było spodziewać,rest in peace. Dał radę również frontman zespołu Metallica, chłop ma jednak kawał głosu. Słabszy występ Roberta Planta i żenujący pseudo wokalisty Axela Rose..Czekam teraz na podobny koncert na pożegnanie GM..


Pt kwi 28, 2017 16:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Na oficjalnym kanale na YT zamieszczono trzy i pół minutowy filmik z koncertu z NY 1976. Nie jest to może nic wielkiego, ale z powodu niewielkiej ilości podobnych takich materiałów z wczesnych lat warto obejrzeć.

https://youtu.be/lezrbIyaLHI


Pt maja 05, 2017 9:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Peter Hince, wieloletni techniczny Freddiego, wyjawił ostatnio, że z sesji z Davidem Bowiem istnieje przynajmniej kilka kawałków. Artykuł poniżej:

https://www.theguardian.com/music/2017/ ... t-released

Cytat z Briana z zeszłego miesiąca:

Cytuj:
Not all of what we did in those sessions has ever come to light, so there’s a thought.”


Cytuj:
"I haven't really. Well, apart from another song by Bowie and Queen called 'I Don't Want To Be A Rolling Stone.' It's stunning. It was later re-worked to become 'I Go Crazy.' It's good as 'Under Pressure.' It would have been a great follow up single. "


Drugi pochodzi sprzed kilku lat. I Go Crazy to b-side z singla Radio Ga Ga. Podsumowując, znamy przypuszczalną listę kawałków zarejestrowanych przez Queen i Davida:

Cytuj:
All the Young Dudes

All the Way from Memphis

Cool Cat

Feel Like (?)

I Don't Want To Be A Rolling Stone / I Go Crazy (?)

Under Pressure

Rock classics (various)


Pt lip 14, 2017 9:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Dziś Brian kończy 70 lat!!! Z tej okazji wypada życzyć tylko 100 LAT!!! :fletch: :nlmda: :brawo: A może i więcej :wink: Genialny gitarzysta, wspaniały kompozytor, trochę gorzej z wokalem :8): Napisał wiele świetnych utworów,ale jeden charakteryzuje go dość dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=BUt_7TQCWtU

Polecam wysłuchanie multitracków! Są tam smaczki, jakie nie znalazły się na końcowym miksie. Poniżej wspaniała wersja koncertowa tego utworu z nieśmiertelnym już wprowadzeniem Freddiego:

https://www.youtube.com/watch?v=qSg1olzRZzk

Obrazek


Śr lip 19, 2017 9:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 13:55 pm
Posty: 534
 
Post Re: Queen
cortez77 napisał(a):
żenujący pseudo wokalisty Axela Rose..
Jak już coś pseudo znawco muzyki "Axl'a Rose'a" przykro mi, że jesteś głuchy bo akurat Axl Rose wykonał jedne z najlepszych partii wokalnych na tym koncercie. Jego głos w '92 roku brzmiał wybitnie! Ale co ja będę się produkować... Twój nick mówi sam za siebie... Do poziomu wypowiedzi nie będę się nawet wypowiadać...


Śr lip 19, 2017 19:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 22, 2013 18:53 pm
Posty: 148
 
Post Re: Queen
B@rt101 napisał(a):
Jak już coś pseudo znawco muzyki "Axl'a Rose'a" Twój nick mówi sam za siebie... Do poziomu wypowiedzi nie będę się nawet wypowiadać...

Skąd ta agresja? Po co te uwagi na temat mojego znawstwa muzyki?Wyraziłem swoje zdanie na temat tego koncertu. Axl'a? A może po prostu Axla?
Co mój nick mówi o mnie - geniuszu wypowiedzi,Bmałpart101? Czy to przez "z" na końcu? A może dorzucisz coś o kolorze skóry?
"Do poziomu wypowiedzi nie będę się wypowiadać" - i tu przydałaby się samokrytyka panie nauczycielu języka polskiego..

Nie zmienię zdania co do umiejętności wokalnych Pana Rose. George,David i Elton zaśpiewali wspaniale,a Rose to druga..przepraszam..trzecia liga.


Pt lip 21, 2017 18:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Wieści odnośnie filmu o Freddiem:

Cytuj:
Ujawniono obsadę filmu Bohemian Rhapsody, którego premierę zapowiedziano na Xmas 2018 r.

Obok Rami Maleka, który zagra Freddiego wystąpią w roli Briana Gwilyma Lee, w roli Rogera Bena Hardy’ego i w roli Johna Joe Mazzello.

Wedle doniesień na terenie byłego lotniska w UK pod Londynem budowana jest kopia sceny z Live Aid. Film ma obejmować okres od narodzin zespołu do koncertu Live Aid.


Śr sie 23, 2017 9:22 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2020 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team