Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Znów zbyt monotonny remix...za mało się dzieje. Nie urywa wiadomo czego. :8):


Śr wrz 13, 2017 9:38 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
czapelka napisał(a):
Jutro podobnoż ma być klip do CM: https://www.facebook.com/depechemode/vi ... 907525329/

Wygląda na wizualkę z trasy. Pójście na łatwiznę, ale ładne to to.

Już jest całość

Depeche Mode - Cover Me
http://www.npr.org/event/music/55040745 ... dying-love


Nie trzeba było tego dawać na wizual na koncertach i by było ok.


Śr wrz 13, 2017 13:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:36 pm
Posty: 93
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Dobrze, że już praktycznie koniec promocji.
Pozostaje ujawnić cały Highline Session.


Śr wrz 13, 2017 16:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty


Śr wrz 13, 2017 16:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Tę niby kapsułę kosmiczną to zrobili chyba z lotki i plastikowej nakrętki od butelki.
Widok kosmosu w którym buja się Dave też taki dość tandetny.
Poza tym po co mu dali glany, skoro już miał robić za kosmonautę i targa ze sobą hełm ?
Sam pomysł z kosmonautą też już ograny.
Dobrze przynajmniej, że nie było ujęcia na Martina z gitarę i Fletcha za klawiszem, pobrzękujących gdzieś przypadkiem na plaży.

Wciąż jednak lepsze niż klip do Peace.


Śr wrz 13, 2017 17:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Niestety, "w punkt". :) Ten pomysł w ogólnym zarysie miał potencjał, nie wspominając już o samym utworze, który jest świetny. Niestety zostało to wszystko trochę spieprzone.


Śr wrz 13, 2017 17:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
a co z klipem do GB ???


Śr wrz 13, 2017 20:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Wiadomo, że spieprzone; mieli wynająć prawdziwy statek kosmiczny i dać się wyje... w kosmos. Dla sztuki, a co.

:roll:


Cz wrz 14, 2017 10:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Toż to Space Oddity w wersji DM !!!:)


Cz wrz 14, 2017 10:30 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
dysphoric_mode nie p... bo aż żal to czytać.

Czy według Ciebie żeby nakręcić poniższe sceny trzeba było ekipę filmową wystrzelić w kosmos ??


Od wielu lat wszystko to jest robione z użyciem komputera i green boxa:


I nie jest to jakaś mega kosztowna zabawka tylko do zastosowań Hollywood, bo jest to nagminnie stosowane nawet w naszych programach publicystycznych, albo serialach typu Świat Według Kiepskich:


A żeby nie było, że porównuję tylko do filmów, to oto teledysk Robbiego Williamsa.
Też tu jest kapsuła w 1:20 oraz 3:30. Wygląda to znacznie lepiej, a w dodatku tutaj jeszcze musieli się więcej napracować, bo wszystko jest w kolorze i jest znacznie więcej złożonych, dynamicznych ujęć.


Cz wrz 14, 2017 13:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
@up A kto w ogóle powiedział, że oni chcieli realistycznego efektu? Znasz w ogóle ich teledyski, znasz styl Corbijna? Bezsensowne pompowanie efektami specjalnymi przyniosłoby skutek odwrotny od zamierzonego. Jest minimalistycznie, ciut oldschoolowo... Dziwię się, że nikt tu jeszcze nie pali całej dyskografii w piecu, bo Dave ma na piersi flagę ZSRR...

Czasami naprawdę zastanawiam się, jakim cudem fani tego samego zespołu mogą mieć tak odmienne wrażliwości. To znaczy, sorry, w twoim wypadku w ogóle chyba nie mieć wrażliwości.


Cz wrz 14, 2017 15:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Och tak, zapomniałem, styl Corbijna. Tym samym w kosmosie mogła się pojawić latająca koza np. i byłoby ok, bo jak mnie już ktoś uprzejmie poinformował, nie od dziś wiadomo, że Corbijn lubi zwierzęta, więc tym samym kwestia puszczania ich na kolejnej trasie jest zamknięta.
To co mi się rzuciło w oczy to napisałem i w nosie mam styl Corbijna. Nie muszę łykać wszystkiego co spod jego ręki wychodzi, dlatego że ma taki styl i że akurat spotkały się drogi jego i DM. Tak samo jak nie musi mi się każdy film, książka, obraz, gra, itd. podobać bo ktoś ma taki styl a nie inny.

Co do flagi ZSRR na jego piersi to się cieszę widząc to, bo do wyrzygania są już obrazy amerykańskich kosmonautów.
Również bardzo mi odpowiada styl retro.
Tylko że obok tej flagi ma plakietkę z amerykańskim wahadłowcem i napisami po angielsku.
A plakietka jest emblematem komercyjnej firmy zajmującej się wypożyczaniem rekwizytów związanych z kosmonautyką.
http://www.wonderworksweb.com/ftpfolder ... age34.html

Co do kapsuły, to przyznaję, że jest to autentyczna kapsuła z amerykańskiego programu Mercury. W teledysku użyto zapewne kapsuły pochodzącej właśnie ze zbiorów tej firmy Wonder Works:
Obrazek
Więc przyznaję się, że się pospieszyłem z krytyką, co nie zmienia faktu, że mogli się tym bardziej lepiej postarać, tym bardziej mając taki model. Ze dwa ujęcia tej kapsuły, pod różnymi kątami, może na tle ziemi, a nie tylko prawie non stop zadumana twarz Dava rozmyślającego nad życiem czy czymśtam.

Autentyczny jest też skafander kosmiczny, też pożyczony w tej firmie, oczywiście amerykański:
Obrazek

Tak więc mamy kosmonautę w amerykańskim skafandrze chodzącego ulicami USA a potem latającego w amerykańskiej kapsule.
Ma to być (?) jednak kosmonauta radziecki, bo nalepiono mu flagę ZSRR obok plakietki reklamującej wypożyczalnię sprzętu.
Postarano się, nie ma co. Ale cii nie analizujmy, nie oceniajmy, chłońmy ten kunszt w całości.

Tak się zapewne nie dało zrobić:
Obrazek


Cz wrz 14, 2017 17:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 10:19 am
Posty: 7
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
odpowiadając na powyższy post, hmmm, myślę, że gdyby Charlize Theron, Jennifer Lawrence, lub jakakolwiek inna piękna kobieta chciała się przed Tobą rozebrać, to z pewnością narzekałbyś na :
1.Naświetlenie pomieszczenia
2. skład chemiczny jej bielizny
3. brak cygara za jej uchem
Słowem, suabo, mości Kolego :?


Cz wrz 14, 2017 17:37 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Akurat za te dwie pierwsze panie to podziękuję.
O naświetlenie sam się troszczę, na bieliznę zwracam uwagę, choć nie tyle na jej skład.
Brak cygara by mi nie przeszkadzał, wręcz zaleta że nie pali.
Tak więc masz rację, zwracam na to dużą uwagę, podobnie jak wciąż jeszcze na sprawy związane z dm (tym bardziej jak łączą się z bliskim mi też lotnictewm i pokrewnymi).

Może i słabo, ale tobie by pewnie nie przeszkadzało, jakby miała penisa, więc ze mną nie jest jeszcze tak źle.

A na poważnie to nie wiem co oczekujesz znaleźć na forum poświęconym dość wąskiemu zagadnieniu tj. jednej grupie, jeśli nie konkretnych i szczegółowych informacji. Gdzieś widziałem, może nawet na tym forum, fanów roztrząsających marki samochodów jakie pojawiały się w klipach dm. Ale to już zapewne nie jest dla ciebie 'suabe' i nie widzisz potrzeby adresowania do nich swych głupich aluzji i pisania nic nie wnoszących, personalnych zaczepek.


Cz wrz 14, 2017 18:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 10, 2017 10:19 am
Posty: 7
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
czy nic nie wnoszących.... masz się za ABSOLUTA, wszechmędrca, że tak uważasz ? sam sobie zaprzeczasz mówiąc o personalnych zaczepkach, i jednocześnie wypisując mój dorozumiany biseksualizm. Myślę, że mam świadomość na jakim forum piszę, i mam prawo do opinii, iż nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, to dotyczy krytyki również.
Naprawdę nie wiem czego Ci życzyć, penisa, vaginy, prozacu, snu, spełnienia marzeń, sam nie wiem. Wiem jedno - jak czytam twoje wywody, mam pewnośc, że jesteś Polakiem :lol:
zyczę Tobie spełnienia w życiu, żeby żaden chełm na głowie Cię nie denerwował, twój w szczególności :)


Cz wrz 14, 2017 22:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Born napisał(a):
Od wielu lat wszystko to jest robione z użyciem komputera i green boxa

No na szczęście nie wszystko, ale rozumiem, że nie siedzisz w tym świecie i po prostu o tym nie wiesz. Docenia się bardziej praktyczne efekty niż cgi, które obecnie w większości przypadków wieje tandetą i wizualnie szybko się starzeje.


Cz wrz 14, 2017 23:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Video pierwsza klasa :8): na koncertach total odlot :8): fajnie ze Anton zrobił WTR i CM w swoim dobrym stylu :8): teraz do GB przydałby się również czarno-biały teledysk :8):


Pt wrz 15, 2017 0:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Sam klip znośny, widać styl Antona. Ale ale...to jest utwór i klip Dave'a solo czy DM? Bo ktoś niezorientowany mógłby się pomylić. Po drugie...toć to wizualka z trasy! :? I to ma być oficjalny teledysk?! Pierwsze słyszę o takim przypadku. Wizualizacje to jedno, a teledysk to co innego. Nie chciało im się nakręcić? :roll: Bo nie wiem jak mam to rozumieć.

Abstrahując od klipu, singiel zamówiony w Empiku.


Pt wrz 15, 2017 9:30 am Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 10, 2009 21:59 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Gietrzwałd/Warszawa
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
@ Born "Co do flagi ZSRR na jego piersi to się cieszę widząc to, bo do wyrzygania są już obrazy amerykańskich kosmonautów." - jak widać niektórym już rozmyły się wszelkie zasady. Cieszysz się widząc logo sowieckie?
Jak dla mnie, to jest niestety promowanie komunizmu i sowieckiego dziadostwa, które akurat kosztowało wiele istnień ludzkich, w tym bardzo wielu wybitnych Polaków.
Ale co tam, wystarczy, że jest to w teledysku DM i wtedy jest super, prawda? Totalnie rozmywają ludziom wszelkie zasady takimi rzeczami, a niestety ludzie to łykają i jeszcze za to płacą...
Ciekaw jestem, czy gdyby ojciec, któregoś z popierających logo ZSRR zginął od strzału w tył głowy, to czy nadal by z uśmiechem na ustach pisał pochwały, jaki to Corbijn super teledysk zrobił?


Pt wrz 15, 2017 13:05 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Cytuj:
czy nic nie wnoszących.... masz się za ABSOLUTA, wszechmędrca,


Dokładnie, nic nie wnoszących. I jeszcze dopisałeś drugiego, dłuższego posta w którym kontynuujesz czepianie się mej osoby, nie wspominając słowem o DM.
Nie sugerowałem twego biseksualizmu, tylko podążyłem ścieżką twego błyskotliwego przyrównania kwestii czepialstwa i szczegółowości do sytuacji obcowania z kobietą.
Twe dywagacje o faszyźmie pomine milczeniem, ale jak już poruszasz kwestie narodowości, to na głowie ma się HEŁM nie chełm.
Nie wiem skąd pomysł, żebym potrzebował twych życzeń, ale jak już to życzę sobie zakończyć z tobą dyskusję.

@Duku
Więc wyjaśnienie dla Ciebie.
Cieszę się widząc INNĄ flagę niż amerykańska. Zamiast radzieckiej znacznie chętniej widziałbym tam np. emblemat Europejskiej Agencji Kosmicznej. A jeśli już nie mogłaby być żadna inna oprócz amerykańskiej to wolałbym, żeby był to anonimowy kosmonauta, bez żadnych flag i oznaczeń. Tak więc nie chodzi tu o cieszenie się z widoku flagi ZSRR, a raczej o to, że kosmonautów w filmach, teledyskach itd. niemal zawsze przedstawia się jako Amerykanów i to bardzo często w nachalnie propagandowy i bombastyczny sposób, co nie odpowiada faktom. Bo w przeszłości wcale nie wiedli pierwszych skrzypiec w podboju kosmosu. Pierwszy człowiek w kosmosie był Rosjaninem, podobnie pierwszy, który wyszedł ze statku w przestrzeń kosmiczną, rosyjska była też pierwsza stacja orbitalna, żeby wymienić tylko najważniejsze. Potem zaczęli latać też Europejczycy, a obecnie także Chińczycy.

Mojego ojca nie zastrzelono, ale jego rodzina pochodzi ze Lwowa i jest on przeciwko komunie i ZSRR. I ja tak samo, czemu dałem wyraz na forum wcześniej. Ale zauważam różnicę między wcielaniem się w ikony komunizmu (Fletcher stwierdził, że w WTR chodziło m.in. o Karola Marksa - to tak informacyjnie dla tych, co twierdzili, że przebrali się tylko za zwykłych starych ludzi), a odegraniem roli radzieckiego kosmonauty. Tym bardziej, że tekst Cover Me jest raczej osobisty i uniwersalny, a teledysk stara się to uchwycić, bez reklamowania czegokolwiek.

Więc krótko odnośnie klipu:
1. Corijn może mieć swój styl jaki chce, ale jakikolwiek artysta jak się zabiera za coś bardziej wymagającego niż oblewanie się keczupem na Hole To Feed może być oceniany. I o ile na kwestie Rosjanina latającego w amerykańskim kombinezonie amerykańskim statkiem można oczywiście machnąć ręką, to zupełnie nie rozumiem dlaczego kadrowano tak, żeby każdy widział nazwy amerykańskich ulic które przemierza ten radziecki kosmonauta. Nie wiem jaki był w tym zamysł, ja nie widzę żadnego, jedynie pokazać łażącego Dava, byle jak, byle gdzie.
2. Sceny z kosmosu są krótkie i kiepskie, i nie chodzi tu nawet o poziom realizmu. Utwór i jego słowa ("The air is so cold here
It's so hard to breathe / I can feel it coming, The morning light) można było lepiej zobrazować, niż Dave kręcący gałkami statku i nieporadnie lewitujący, wciąż z tymi glanami na nogach. Przez większość czasu tylko gapię się w tym klipie na omiatającego wszystko beznamiętnie wzrokiem kosmonautę, podczas gdy nic ciekawego nie jest mi pokazywane, ale mam wierzyć po jego steranej życiem twarzy, że jakieś zaczepiście głębokie sprawy roztrząsa.
3. To już tylko moje odczucie, ale można było tez na końcu poświęcić parę sekund temu oceanowi, pokazać fale. Jeśli mowa w tekście o zimnym powietrzu, zbyt zimnym by widzieć oraz światłach z północy, to dlaczego nie nakręcić klipu w zimie. Plus ślad stopy kosmonauty na śniegu lub na piasku na plaży, w nawiązaniu do dobrze zakorzenionego w świadomości większości obrazu.


Pt wrz 15, 2017 15:47 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team