Depeche Mode - Zobacz wątek - Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  NastÄ™pna strona
Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 10, 2009 21:59 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Gietrzwałd/Warszawa
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
@Born: Z mojego punktu widzenia umieszczanie symboli reżimów totalitarnych w jakimkolwiek innym kontekście niż pokazanie zła, jakimi były i jakie czyniły jest złe samo w sobie i zaciera w odbiorze osób mniej świadomych wiedzę na ten temat - w końcu ma na sobie to czyjś idol, więc to kojarzyć mu będzie z czymś dobrym. Tak się ludziom miesza dziś w głowach. Zło należy nazywać złem i nie ma tu miejsca na odcienie szarości (typu hołd dla Gagarina, o którym ktoś wspominał). A Depesze zaliczają w tym względzie od co najmniej dwóch albumów więcej zachowań tego rodzaju. A to sierp i młot na teledysku, a to Dave na filmiku, a w tle satanistyczny kozioł, a to sprofanowana figura Matki Bożej w teledysku Heaven itd.
Zadawaliście sobie pytanie po co to jest? Skoro, jak ktoś już zauważył jest to kombinezon kosmonauty amerykańskiego, to na pewno nie było na nim symbolu sowieckiego. Zatem ktoś go tam z premedytacją umieścił...


Pt wrz 15, 2017 16:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
A może Corbijn miał taką retro-wizję zapomnianego, samotnego kosmonauty Rosjanina, którą chciał delikatnie wpleść w ten teledysk ? Byłego radzieckiego kosmonauty żyjącego na co dzień w USA, bo tam mu lepiej, bo jego dawne państwo upadło, wraz z jego ideami i udawanym dobrobytem, a medale Związku Sowieckiego na nic się mu zdały.

Jeśli nawet, będę się upierał, że można to było zrobić lepiej.
Ten emblemat wypożyczalni z wizerunkiem wahadłowca jest taki sam, jak wiele dobrze znanych logotypów z amerykańskich programów kosmicznych.
Komuś się on z niczym nie kojarzy. Mi od razu z NASA i wahadłowcami, których Rosjanie nie używali. Jestem pewien, że prawie każdemu Amerykaninowi tak samo.
Więc masz flagę ZSRR obok symbol NASA i myślisz WTF.
Kto jak kto, ale DM chyba nie są na poziomie np. Wiśniewskiego, żeby musieli jakieś kryptoreklamy zamieszczać w swej twórczości.

ObrazekObrazek
Obrazek


Pt wrz 15, 2017 18:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 05, 2005 13:01 pm
Posty: 147
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
sowiecki sierp i młot równy jest niemieckiej swastyce także mogli sobie darować, no ale niestety.


Pt wrz 15, 2017 19:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 11:14 am
Posty: 229
Lokalizacja: GDAÅ„SK
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Dla mnie najlepszy remix od nie pamiętnych czasów , zastąpiłem nim oryginalną wersję z albumu , jestem pełen zachwytu
https://www.youtube.com/watch?v=XPRBNQbwWGc


Pt wrz 15, 2017 20:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 10, 2009 21:59 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Gietrzwałd/Warszawa
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Czy gdyby tam byla swastyka to byloby Ok? A sowieci maja na swoim sumieniu nawet wiecej istnień ludzkich niz hitlerowcy. Tak wlasnie sie ludziom rozmywa pojęcie zla.
@Born - jak myslisz, ze ten emblemat jest tam przypadkiem? Jezeli uważasz, ze grupy typu DM nie przemycaja niczego, to bardziej sie mylić nie mozesz, czego z reszta dowód masz w teledysku...
A jeśli chcesz dowiedzieć sie, co sie dzieje w przemyśle muzycznym to zajrzyj do audycji "Czego słuchasz" Grzegorza Kasjaniuka albo do jego ksiazki Diabelska Propaganda. Albo pooglądaj na YT o iluminati w przemyśle muzycznym, to sie sam przekonasz.


Pt wrz 15, 2017 21:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Coś może być na rzeczy, ten kozioł był dziwny, jeśli nie niepokojący.
Ale tak wygląda Ameryka, tam pełno scjentologów, sekt, dziwnych kościołów itd.
Nic nowego, drugą największą (po WTC) pojedynczą stratą ludzką w dziejach USA w czasie pokoju, nie spowodowaną naturą, było zbiorowe samobójstwo ponad 900 ludzi omamionych przez jakiegoś szamana.

Ale w przypadku tego klipu, obstawiam, że Antonem kierowało głównie utrzymanie spójności stylistycznej.
Udawał Dave Marksa, czy tam innego Engelsa, to mu teraz nalepili flagę ZSRR i większej filozofii się po tym nie spodziewam.
Tak jak zmieniają czcionki co płytę, tak teraz sobie znaleźli taką symbolikę.


Pt wrz 15, 2017 22:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 15:45 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Chorzow
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Kiedyś wizualki koncertowe stanowiły część bonusowej płyty do wydań koncertowych.
Dziś stanowią osobny produkt, aby jak najmniej sie napracować

A co do samego teledysku, to raz kolejny wraca mi przemyślenie co tak wielu ludzi widzi w twórczości Antona.
Ostatnia dobra rzecz jaka zrobil to materiał do sofad i devotionala.


So wrz 16, 2017 21:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 27, 2015 1:46 am
Posty: 76
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Born napisał(a):
I o ile na kwestie Rosjanina latającego w amerykańskim kombinezonie amerykańskim statkiem można oczywiście machnąć ręką, to zupełnie nie rozumiem dlaczego kadrowano tak, żeby każdy widział nazwy amerykańskich ulic które przemierza ten radziecki kosmonauta. Nie wiem jaki był w tym zamysł, ja nie widzę żadnego, jedynie pokazać łażącego Dava, byle jak, byle gdzie.

Może dlatego, że widać jedną nazwę ulicy i nazywa się ona Pacific.

Gdyby interpretować dosłownie, to powiedziałabym, że Rosjanin z kosmosu na amerykańskiej ziemi musi czuć się podwójnie obco. Widać, że pobyt na ziemi mu nie w smak.

Nie jest jednak powiedziane, że to realny człowiek, dla mnie to raczej duch. Sam tekst odczytuję jako pożegnanie zmarłego, którego dusza gdzieś dryfuje.

DM + Corbijn tym razem w punkt.


Pn wrz 18, 2017 0:22 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
No ja widzę dwie nazwy. A w każdym razie tą drugą jest oznaczenie przecznicy 26th PL.

Nawet znalazłem z ciekawości to miejsce, gdzie idzie Dave. W Los Angeles, daleko go nie ciągnął Anton. Nawet kontener na śmieci ten sam :)
https://www.google.pl/maps/@33.9815902, ... 312!8i6656

Ale widać, że z jakiś powodów im się nie chce.
Mamy już drugi album z rzędu, do którego nakręcono tylko dwa klipy, a za trzeci klip singlowy (Should Be Higher, Going Backwards) robią jakieś live/session sklejki.
Dla Violatora zrobiono ponad 5, dla SOFAD 5, Ultra i Exciter jeszcze po 4 a potem już zjazd w dół.
O ile można zrozumieć rezygnację z fizycznych nośników, to rezygnację z kręcenia klipów w czasach social media, youtube, tabletów i telefonów z mega wyświetlaczami już trudniej.


Pn wrz 18, 2017 19:01 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Born napisał(a):
Nawet znalazłem z ciekawości to miejsce, gdzie idzie Dave. W Los Angeles, daleko go nie ciągnął Anton.


Tylko cztery i pół tysiąca kilometrów ;) Dwa przystanki autobusem ;)

Ja się bardzo bardzo cieszę, że to jest clipem, szkoda by to się zmarnowało i po trasie znikło. I tak jak miałem nadzieję, że singlem będzie You Move to teraz bym chciał by singlem jeszcze był So Much Love z teledyskiem, który można oglądać na trasie. Marnowanie takich rzeczy to zbrodnia.


Pn wrz 18, 2017 20:27 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 20, 2017 23:56 pm
Posty: 637
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
PiÄ…teczka! :beer:


Pn wrz 18, 2017 21:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Straszna odległość jak na Stany i tamtejszą powszechność latania samolotami.
Poza tym klip mógł być nakręcony choćby podczas długiego pobytu DM w Los Angeles w kwietniu 2017. Spędzili tam wiele dni robiąc próby, zagrali koncert i pokazali się w TV.

Daleko to było jak Anton kręcił Personala w Hiszpanii albo Peace w Rumunii.
Nie mówiąc o Enjoy the Silence (Szkocja, Portugalia, Szwajcaria w jednym klipie).

Cytuj:
Marnowanie takich rzeczy to zbrodnia.


Jakoś wizualizacja puszczana na koncertach do It's No Good (DM w kawiarni) się nie zmarnowała, więc dlaczego teraz miałoby się coś marnować.
https://www.youtube.com/watch?v=stpaq27-V70


Pn wrz 18, 2017 23:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Rozwodzicie sie nad wizją /przesłaniem clipu , a ono jest tylko jedno - mialo byc szybko , tanio , bezproblemowo ( jak wszystko do tej pory na tej trasie ) :lol: :lol: :lol:


Wt wrz 19, 2017 6:23 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Born napisał(a):
Straszna odległość jak na Stany i tamtejszą powszechność latania samolotami.


Tak, straszna, nie ma za bardzo dłuższej trasy w USA niż Ny - LA.

Born napisał(a):
Jakoś wizualizacja puszczana na koncertach do It's No Good (DM w kawiarni) się nie zmarnowała, więc dlaczego teraz miałoby się coś marnować.
https://www.youtube.com/watch?v=stpaq27-V70


Jak się nie zmarnowała. Do czego została wykorzystana? Do niczego, na koncertach i tyle. Aczkolwiek akurat ten clip chociaż ładny na teledysk singla moim zdaniem się w ogóle nie nadaje. Do Cover Me idealnie.


Wt wrz 19, 2017 15:55 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Cytuj:
nie ma za bardzo dłuższej trasy w USA niż Ny - LA.


Za bardzo nie ma, poza np. lotem z NY na Alaskę albo Hawaje, które są jakieś 2x dłuższe.
Ale dobrze, przyznaję się, że nie jestem na bieżąco i nie wiedziałem, że Dave mieszka teraz w NY.
Brawo, piąteczka, dowaliłeś mi.
Klip kręcono zatem bardzo daleko, a fakt że Dave mieszkał tam wiele lat, a Martin mieszka zaraz obok to tylko zbieg okoliczności.
Również to, że prace nad Spirit odbywały się koło LA przez kilka miesięcy.
Cytuj:
Jak się nie zmarnowała. Do czego została wykorzystana? Do niczego, na koncertach i tyle.


Ok, czyli gdyby mieli wydać So Much Love jako singiel, to wolałbyś, żeby nie kręcili do niego nowego klipu, tylko żeby klipem było to co widoczne na koncertach.
Mimo, że jest masa nagrań z koncertów z tą wizualizacją, a nawet właściwie teledysk już jest, tyle że w gorszej jakości (a i może będzie lepszy):
https://www.youtube.com/watch?v=LNUFUf7 ... VO0A&t=243

Logiczne i sensowne, cóż dodać.


Ostatnio edytowano Wt wrz 19, 2017 16:53 pm przez Born, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Wt wrz 19, 2017 16:43 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Moim celem nie było dowalenie Ci. Po prostu zareagowałem na kpinę, że Dave daleko nie miał, nie wiedziałem, że nie wiesz, że mieszka w Nowym Jorku (od ponad 20 lat). Zresztą, co za różnica gdzie był kręcony, czy na drugim końcu świata czy na klatce schodowej Dave'a?
I tak, bardzo bym wolał, by nie kręcili czegoś nowego tylko dali ten klip.


Wt wrz 19, 2017 16:46 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Cytuj:
co za różnica gdzie był kręcony, czy na drugim końcu świata czy na klatce schodowej Dave'a?


No dla mnie jest różnica, taka jak dla Ciebie w kwestii klipu do So Much Love.

A dokładniej, różnica między kręceniem na klatce schodowej Dava, a na krańcu świata jest mniej więcej taka jak między listą credits albumów Ultra i Spirit,
gdzie przy tym pierwszym pracowało jakieś 3x więcej ludzi (m.in. 5 perkusistów), a na tym drugim już ciężko nawet jakiś muzyków znaleźć.
Jeszcze trochę i ta lista będzie się składała już tylko z zespołu, producenta i pięciu 'assistant engineer'.

I z góry dziękuję za komentarze 'i co z tego' i 'mi się tak podoba'. Wiem o tym doskonale.

szybko, tanio, bezproblemowo - jak chmurek napisał


Wt wrz 19, 2017 17:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Nie ma o co kruszyć kopii. Teledysk do Cover Me, jest jaki jest(dobrze że jest chociaż od świetnego koncertu w Wawie dla mnie). Jest tylko znowu kwestia braku b-side'a od nowego singla DM...


Åšr wrz 20, 2017 16:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Radio Edit brzmi mega! Jednak da się skrócić ten utwór do radiowej długości i nadal brzmieć dobrze.
Zaraz wrzuci mi siÄ™ na youtube.
Edit: https://youtu.be/Mcp4QHzHqV4


Åšr wrz 20, 2017 16:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 19:40 pm
Posty: 136
Lokalizacja: ElblÄ…g
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Dopiero obejrzałam cały teledysk - czy tylko ja mam wrażenie, że klip do CM i ETS są do siebie dosyć podobne? Skojarzenie z samotnie wędrującym królem z Enjoya było moim pierwszą myślą, jak oglądałam ten teledysk.


Åšr wrz 20, 2017 18:59 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team