Depeche Mode - Zobacz wątek - Delta Machine vs Spirit
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona
Delta Machine vs Spirit 

Delta Machine vs Spirit
Delta Machine 34%  34%  [ 47 ]
Spirit 66%  66%  [ 93 ]
Liczba głosów : 140

Delta Machine vs Spirit 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Lubie Spirit, ale jednak wygrywa u mnie Delta. Zarowno muzycznie, jak i osobiscie, sentymentalnie. Delta to jedna z najwazniejszych plyt w moim zyciu, kazdy utwor przywoluje fajne wspomnienia i emocje. A Spirit to po prostu kolejna dobra plyta. :)


Pt kwi 07, 2017 8:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Po dokładnym osłuchaniu się ze Spiritem stawiam na niego. Głównie za Going Backwards niestety. Obie płyty generalnie mi się nie podobają, ale Spirit ciut lepszy.


Pt kwi 07, 2017 16:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 8:53 am
Posty: 14
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Zdecydowanie SPIRIT. DM jest dla mnie niestrawna (kilka wyjątków i to nie bez wad). Nawet na SOTU najlepsze numery są lepsze niż te na DM, choć akurat DM jest równiejsza.


Pt kwi 07, 2017 18:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Po 2 miesiącach intensywnego słuchania "Spirit", puściłem sobie dziś niesłuchaną od kilku miesięcy Deltę. Delta powinna zyskać w takim przypadku, a bardzo straciła. Więc wybór dla mnie, już dziś jest prosty. Zmiana producenta była bardzo przydatna wg mnie.


Pt maja 05, 2017 16:03 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Trochę czasu minęło na ocenę.
Generalnie obu płyt nie słucham w całości, ale przyjrzałem się im ponownie i wygrywa jednak minimalnie ale zdecydowanie Delta.


Co do Delty to przeprosiłem się trochę z Angel, doceniłem zamysł stojący za albumową wersją Broken (choć dla równowagi spadła ranga Secret To The End). Ale przede wszystkim jest to bardzo charakterystyczna płyta, widać, że starano się wypracować na niej spójne dla całego albumu 'metaliczne' brzmienie. Lubię jej niskie dźwięki, basy, niezły klimat i trochę typowego dla DM mroku, nawet jeśli wiele utworów (Welcome To My World, My Little Universe, Alone) nie dorasta do poziomu DM, a inne, (np. Angel, Soothe My Soul) od niego mocno odstają.

Spirit ma mocne punkty (np. przebojowość, teledyski), pod niektórymi względami jest lepszy, ale generalnie jest wtórny, dziwnie plastikowy jak na DM i często rozlazły (Worst Crime, Eternal, ale też Fail). Do tego niespójny (raz gitarowy w Going Backwards, potem znowu mocno elektroniczny choćby w Cover Me), trącący starymi klimatami jak z Soulsavers, albo robiący wycieczki w inne rejony, jak You Move. A wycieczki te mają charakter przypadkowości, bo po pierwsze klimaty w których się lubują są już dobrze znane i gdyby chcieli jakieś mocno teraz eksplorować, to by to teraz zrobili, a po drugie przy następnej płycie będzie pewnie znowu nowy producent i zabawa zacznie się od zera.

Delta podoba mi się bardziej sama w sobie, obiektywnie patrząc. Ale oprócz tego, Spirit ma wielki minus wynikający ze schedy po Delcie. Mianowicie liczyłem na to, że po Delcie nastąpi kulminacja, dopracowanie i rozwinięcie Delty w oparciu o lepsze kompozycje, prowadzące do wydania bezdyskusyjnie najważniejszej w XXI wieku płyty DM, która miałaby unikalne brzmienie, ale jednocześnie byłaby bardziej przebojowa i nie byłoby na niej poczwarek w stylu My Little Universe. Płyty, która byłaby powrotem do klimatycznej, misternie utkanej muzyki, długich kompozycji, mających długie wstępy, bogate, podsniosłe, hipnotyczne zwieńczenia. Słowem, liczyłem, że Delta to taki poligon doświadczalny, przedsionek do czegoś wielkiego (jak kiedyś Construction Time Again). W tym sensie Spirit to dodatkowe rozczarowanie. Taki szybki strzał ze śrutówki, który leci nie za daleko a do tego rozlatuje się na wszystkie strony. I dlatego, w przeciwieństwie do Delty, Spirit nie zostawia nadziei na przyszłość. Dodatkowo w warstwie tekstowej też nie przekonuje.


Pn lip 10, 2017 16:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Dla mnie to b. trudny wybór, gdyż obie płyty są spójne stylowo i reprezentują znacznie wyższy poziom, niż płyty z poprzedniej dekady.
Jest bardziej mrocznie i nie ma słabych kawałków do przewinięcia.
Różnice postrzegam głównie w aspekcie: Delta - blues, Spirit - dark wave.
Z dużym oporem w wyborze, skłaniam się w kierunku Spirit.
I oby dalej było jeszcze lepiej!


Åšr lut 14, 2018 22:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Raczej chyba DELTA,chyba...kto wie co bedzie jutro?bo wszystko sie zmienia,z dnia na dzien!!!! :nlmda: Teraz?wałkuje SOTU /.


Cz lut 15, 2018 1:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 05, 2009 1:37 am
Posty: 77
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Dla mnie też jest to bardzo trudny wybór bo obie płyty są podobnie nijakie :D


Cz lut 15, 2018 9:15 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Black ceLebrator napisał(a):
obie płyty są spójne stylowo i reprezentują znacznie wyższy poziom, niż płyty z poprzedniej dekady.
nie ma słabych kawałków do przewinięcia.
I oby dalej było jeszcze lepiej!


Ależ oczywiście, musisz mieć rację. Widać, że znasz się na rzeczy i bardzo trafnie to wszystko oceniłeś. :!:
Tylko dziwnym trafem sam zespół 'przewinął' większość kawałków z płyty na obecnej trasie, bo mogliśmy usłyszeć tylko 5.
Natomiast jeśli chodzi o SOTU tour (właśnie płyta z poprzedniej dekady, często krytykowana przez najbardziej zagorzałych fanów), to można było usłyszeć aż 10 z 13 utworów (poza instrumentalem, Perfect i Corrupt, który zresztą potem powrócił).
Co więcej, SPIRIT Tour jest trasą dłuższą o kilkadziesiąt koncertów od SOTU Tour, a wszystko wskazuje, że więcej już ze Spirit nie zagrają.


Cz lut 15, 2018 13:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Z Twojego "wywodu" wynikałoby, że "Ultra" jest obecnie najlepszą płytą DM ever - 5 granych utworów na koncertach. BC i SOFAD w ogóle się nie liczy (po 2 utwory).


Cz lut 15, 2018 15:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
I myślę, że bardzo dobrze by wynikało, bo uważam od zawsze, że ULTRA jest ich najlepszą płytą. Jedynie SOFAD może się z nią równać.
Poza tym ja porównałem dwie trasy promujące album i ile utworów z nowych płyt jest granych. A nie ile grają z albumów sprzed kilkudziesięciu lat.
Więc nie wiem, co to ma do rzeczy ile grają z SOFAD. Na trasie SOFAD zagrali wszystkie utwory z SOFAD i wydali jeszcze album Live, jedyny taki w ich karierze.
In Your Room, Walking In My Shoes, I Feel you grali na każdej z pięciu ostatnich tras (na obecnej trasie grali też Judas, co daje 4 utwory z SOFAD, nie 2).
Poza tym SOFAD jest krótszy niż każdy z albumów po 1993.


Cz lut 15, 2018 15:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Zgodzilbym sie z Toba - ciezko wybrac miedzy Ultra a Sofadem , niemmiej zawsze mozna powiedziec ze sa to najlepsze dwie plyty w ich dorobku ( kolejny Violator) W przypadku Ultry brakowalo tylko zeby Only i Surrender znalazly sie na niej miast instrumentali i wtedy jako calosc na lekki + Ultry jak dla mnie :brawo:
Co do granych kawalkow , to ze Delta zostala pominieta uwazam za skandal , gdyz takie Should Be Higher , Sooth My Soul czy Welcome to my world bezapelacyjnie powinny znalezc sie w secie . Dobrze to rokuje na przyszlosc , pewnie na kolejnej trasie o ile sie odbedzie nie bedzie nic z slabego Spirita :P


Cz lut 15, 2018 15:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 9:51 am
Posty: 144
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Już to kiedyś pisałem. Na trasie Delty nie było nic z SOTU, a na trasie Spirita nie ma nic z Delty. Zimowa trasa Delty też była ograbiona, pod koniec zostały ze 3 kawałki, bo nawet Should be higher wywalili na korzyść IYR. Na dodatek Delta była dłuższa i miała bonusy. Przypominam też, że z każdą płytą ewentualnych kawałków do grania co raz więcej, a koncerty nie trwają co raz dłużej. Te porównania imo nie mają sensu i chyba każdy się zgodzi, że to co najlepsze już w swojej karierze nagrali. Ale to nie znaczy, że czegoś nie grają bo uważają to za słabe.


Cz lut 15, 2018 20:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Odnośnie setów koncertowych, faktycznie liczba kawałków promujących Spirit maleje i podczas 3 ostatnich koncertów w PL wyniosła po 3. Z Ultra grają już po 5, co osobiście dla mnie bomba, ale czy na tym ma polegać promocja najnowszej płyty?
Smutne jest, że jeszcze w latach 90 w setliście było 40-50% utworów promujących aktualny album, a teraz grają głównie największe szlagry i to się nazywa np. "Global Spirit Tour".
Jak dla mnie, tourne promujące album powinno być bardziej skierowane na nowy materiał.


Cz lut 15, 2018 21:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Born napisał(a):
Tylko dziwnym trafem sam zespół 'przewinął' większość kawałków z płyty na obecnej trasie, bo mogliśmy usłyszeć tylko 5.


Sądzę, że to nie dziwny traf, tylko świadoma decyzja zespołu. Podobna tendencja była na kilku poprzednich trasach.
Ale ja tu wyrażam tylko moje skromne opinie i nie sądzę, aby DM pytali mnie o zdanie ws. setlisty :)


Cz lut 15, 2018 21:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Cytuj:
Sądzę, że to nie dziwny traf, tylko świadoma decyzja zespołu.


To była ironia z tym dziwnym trafem. I tak, jak mówi dafus, że czegoś nie grają nie znaczy wcale, że to uważają za słabe. Może im się np. nie chcieć ćwiczyć i przygotowywać nowych utworów.
Natomiast co jest słabe to widać na koncertach. Jak wchodzisz na forum, to min. 80% się rozpływa jaki świetny ten Spirit, albo wręcz, jak napisane wyżej, że to ich największe osiągnięcie w ostatnich 20 latach. A potem idziesz na koncert i jak grają te fantastyczne utwory to ilość skaczących, śpiewających i bawiących się przy tych utworach nijak się ma do tych peanów na forum.

Cytuj:
Na trasie Delty nie było nic z SOTU, a na trasie Spirita nie ma nic z Delty.
Przypominam też, że z każdą płytą ewentualnych kawałków do grania co raz więcej.


Ale Precious grali na każdej trasie od wydania tego utworu, a przecież to utwór z płyty prezentującej "znacznie niższy poziom".
W 1993 miali juz na końcie 8 albumów, a mimo to grali 100 % z SOFAD, więc nie kupuję tej logiki. W 2006 zagrali w Spodku 7 utworów z płyty ze "znacznie niższego poziomu" i ten koncert najczęściej ludzie uznają za najlepszy jaki był w Polsce. Teraz zagrali kawałek dalej w Kraku koncert bardziej "the best of" plus 3 utwory ze "znacznie wyższego poziomu" i byłą kaszana jak czytam.

Popatrzyłem tez na U2, często porównywanych do nich. Nie słucham ich, więc coś mogę pomylić, ale widzę, że np. na jednym z ostatnich koncertów promujących płytę Songs of Innocence z 2014 grali 6 utworów z nowej płyty, a właściwie 7, bo jeszcze utwór który wyszedł w tym samym roku co płyta. Na pewno by ich tyle nie grali, jakby z nich nie byli dumni, zadowoleni i gdyby nie sprawiało im to przyjemności. Jak DM promowali Deltę w tym samym czasie, to na ostatnich koncertach było z 3 utwory z Delty. Ale w wywiadach zawsze och ach jaki świetny materiał kolejny raz nagraliśmy.
http://www.u2gigs.com/show1898.html

Cytuj:
Te porównania imo nie mają sensu i chyba każdy się zgodzi, że to co najlepsze już w swojej karierze nagrali.


Nikt nie twierdzi, że najlepsze jeszcze przed nimi :lol: Jak zwykle, w sytuacji gdy komuś się coś nie podoba w obecnym dm, to zjawia się ktoś uciąć szybko kwestię i wyjaśnić co ma sens a co nie.


Cz lut 15, 2018 22:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2018 22:18 pm
Posty: 31
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
No nie wiem czy nagrali.
Ja np takich hitów jak PJ, ETS, WIME, itp nie słucham
Dla mnie DM to
Freelove (2x exiter już pominięty na bank a nie wiem czy nie 3 lub 4) nie chce mi się teraz sprawdzać
DREAM ON, SHINE, TSC, TDON, BREATHE, IAY-EXCITER.
APTUT , SIM, JTR, DP, SW, Precipus -PTA
SOTU- IC, Wrong, IS, Corrupt, Perfect, come back.
Delta- WTMW, ANGEL,HEAVEN, BROKEN, SBH, SMS, GOODBYE,
SPIRIT- GB, WTR, SCUM, CM, PH, SML, POORMAN, NM, FAIL
To co wymieniłem to dla mnie kwitesencja DM
TO KOCHAM I TEGO SLUCHAM
To jest nowoczesne , niekomercyjne DM.
A NIE JAKIEÅš ENJOYE, PERSONALE itp...
I aż serce boli jak panowie z DM śpiewają EC ETS PJ itp. na koncercie, a wszyscy nagle skaczą i śpiewają. Naprawdę nie podoba wam się DM od jakiś 20 Lat i chodźcie na koncert by posłuchać tej komercji , tych hitów? Naprawdę trzeba być wytrwałym. Mi chyba od 15 lat nie zdążyło się bym sam z własnej woli włączył sobie VIOLATOR-a


Ostatnio edytowano Cz lut 15, 2018 23:29 pm przez LukaszDM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz lut 15, 2018 22:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Ja też nie szaleję za PJ, I Feel You, Enjoy. Są już do wyrzygania. Natomiast wolę już śpiewać Enjoya niż jęczeć do Poormana HEEEEE-JEEEEE. Albo Eternal czy Poison Heart. Ale na żadnym spiritowym koncercie nie byłem i nie żałuję. Co do utworów, to jest oczywiście sporo fajnych rzeczy też z pierwszych płyt 81-84, ale również np. You Move czy Scum ze Spirit, których nie chcą uparcie grać.

Cytuj:
To jest nowoczesne , niekomercyjne DM.

Tia, ukuło się że to jest strasznie nowoczesne DM teraz, bo przypomina to jak często dziś się tworzy muzykę popularną właśnie. I będziemy to powtarzać jak wyznanie wiary.
Tak samo nowoczesne jak to :








Ostatnio edytowano Cz lut 15, 2018 23:55 pm przez Born, Å‚Ä…cznie edytowano 5 razy



Cz lut 15, 2018 23:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2018 22:18 pm
Posty: 31
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Ale dałeś porównania ...
Szkoda gadać.
A gdzie GB, CM , WTR, NM,
akurat Za YM nie za bardzo przedam .
I akurat "komercyjną " madonnę porównywać do poorman :|
Trochę słabo :nie:
A tak ogólnie to ING gdyby miało oprawę dźwiękową, świetlną i miałoby być hitem to by było a że jest grane jako drugi utwór i jest po prostu zaśpiewany to już się nie podoba :|
Gdyby ETS po prostu zagrali a nie "celebrowali" to pewnie też nikt by się przy tym nie bawił.
Najbardziej czego mi brakowało na zimowej nodze to właśnie PH , SML , WRONG , HEROES . A na całej trasie to czegoś z delty np za stripped . I freelove za usseles :fletch: :nlmda:

ps. Widzę że się zreflektowałes .
Ale nie wiem co chcesz mi udowodnić?
Bo nawet nie zamierzam wchodzić w te linki ....
I faktycznie 81-84 sporo fajnego...
Podaj tytuły?
Bo nie do końca wiem.jaka muzykę lubisz :D
Dla mnie DM jest tu I teraz od 20 lat powiedzmy bo za stary nie jestem.
A dla Was DM to wspomnienie, dziady które zarabiają na emeryturę, z mała scena, kiepskim setem. Przez was właśnie pada forum które czytam od jakiś 7 Lat. I widzę co się dzieje. Nikomu nie chce się gadać z wiecznymi narzekaczami , albo nie wiem, może podnosisz sobie swoje morale tym że jedziesz na nowe "zdziadziałe" DM . A Może to "Ty " zatrzymałeś się jakieś 30 lat do tyłu tak jak Polska zawsze była za "murzynami"


Ostatnio edytowano Cz lut 15, 2018 23:55 pm przez LukaszDM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz lut 15, 2018 23:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Delta Machine vs Spirit
Nie reflektowałem, dodaje ją z powrotem, bo doskonale to oddaje i to było moje pierwsze skojarzenie.
To jak nie wchodzisz w linki to co ja mam tłumaczyć.
A muzyki słucham różnej. A jak mi się jakaś przestaje podobać to szukam innej.

Cytuj:
Przez was właśnie pada forum

O tak, dodajmy że ja zepsułem koncert w Krakowie swoją (nie)obecnością.


Cz lut 15, 2018 23:54 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team