Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Boxy z 12'' singlami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
... a także box do SGR:
https://twitter.com/depechemode/status/ ... 0395701248
https://www.facebook.com/depechemode/vi ... 324394316/
https://www.instagram.com/p/Bp1Upa0HII_/

Są też pierwsze wizualizacje nowych boxów:

https://www.amazon.de/Construction-Agai ... gain+12%22

https://www.amazon.de/Great-Reward-12-S ... ards+12%22

Pojawia się przy nich data 14 grudnia, a więc już niedługo...

EDIT: Wstępne ceny kształtują się na poziomie 90 euro, myślę więc, że w Polsce też sobie trzeba przemnożyć cenę pierwszych boxów przez 1,5...

EDIT2: Niestety, porzućcie nadzieję ci, którzy liczyliście na jakieś bonusy, US mixy w digitalu. Żadnych takich, BRAT właśnie potwierdził.

EDIT3: Na winylowo.com oba boxy w przedsprzedaży po 399 PLN za sztukę (potem cena wzrośnie do 423 PLN). Drogo, ale takiej ceny można się było po pierwszych boxach spodziewać...

https://www.winylowo.com/pl/pop-winyle/ ... sBvtQKbeH0

https://www.winylowo.com/pl/pop-winyle/ ... MAQD5ON8IE


Wt lis 06, 2018 10:48 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Boxy w sklepach ale cena w kraju to koszmar!!! Media Markt Wrocław Bielany - propozycja za zakup dwóch to 519 zł/szt!!! Podziękowałem grzecznie. Kupiłem na amazon.uk za 74,99 £/szt. Wysyłka na terenie UK free. Zatem zakup po przeliczeniu na załotówki to ok. 740 zł komplet. 360 zł w kieszeni!!! Wiem, posiadam ten przywilej, że mam adres w UK. Jednak wielu z nas ma podobnie. Nie przepłacajcie jeśli możecie zrobić podobnie. Jest jeszcze jeden sposób na tańszy zakup. Strona mute.com oferuje boxy po 74 £ za szt. Robiłem symulację. Wysyłka do Polski wynosi 20 £. Przy płatności metodą PayPal policzyło mi 840 zł (komplet z wysyłką). Dodatkowo mute.com dodaje składankę CD z okazji 40-lecia wytwórni.
Jak widzicie można w obu przypadkach zaoszczędzić troszkę kasy. Pozdrawiam


Pt gru 14, 2018 23:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2016 12:57 pm
Posty: 5
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Cześć. Mam pytanie do Tych z Was, którzy kupili najnowsze box'y. Swoje kupiłem z winylowo.com i odebrałem w Wigilię. Dziś mogłem je dopiero wnikliwie obejrzeć i niestety stwierdziłem sporo uszkodzeń. Trzy kartonowe okładki są pęknięte na brzegach, co akurat można przeboleć. Natomiast cztery płyty mają wyraźnie widoczne rysy i przetarcia. Chwilowo nie mam jak ich odsłuchać. Dopiero zaczynam przygodę z winylami. Przez jakiś czas miałem pożyczony gramofon od kolegi i na okrągło słuchałem dwóch pierwszych boxów - kupionych na gandalf.com.pl i Spirita w wersji red. Pięknie grały. Nie mają jednak nawet najdrobniejszej ryski. Okładki są idealne, jak przystało na kolekconerskie wydania. Gramofon musiałem oddać i te nowe conajwyżej mogę obejrzeć... pod lupą :) Zakładam że te rysy i przetarcia mogą trzeszczeć. Jako że nie dysponuję chwilowo gramofonem, a na swój docelowy muszę trochę poczekać, aż przyjedzie, poprosiłem właściciela sklepu o wymianę boxów na nowe. Na razie czekam na jego stanowisko. Dało mi to jednak trochę do myślenia. Cena nowych boxów gdzie indziej jest kosmiczna. Na winyl.com w przedsprzedaży kosztowały 399zł, ale... Jakie macie doświadczenia z tym sklepem? Czy to mój pech? Naturalnie jakiś odsetek może się trafić wybrakowanych, ale w moim przypadku na dwanaście płyt z siedmioma jest coś nie tak. Chętnie poznam Wasze doświadczenia odnośnie tych nowych wydawnictw. Dzięki z góry i pozdrawiam!


Cz gru 27, 2018 19:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Zakładam, że chodzi o sklep winylowo.com (nie znalazłem sklepu winyl.com). Zamawiałem tam pierwsze 2 boxy i wszystko było cacy (trochę trzeba było czekać na ich dotarcie jedynie). Rysy i przetarcia niekoniecznie muszą brzmieć "smażeniem" podczas odtwarzania (pod tym względem groźniejsze są zanieczyszczenia, zatłuszczenia i wszelkiego rodzaju paprochy między rowkami), szczególnie w przypadku winyli 45 RPM, niemniej najlepiej sobie to sprawdzić organoleptycznie. W tym celu najlepiej byłoby się faktycznie bujnąć z takim boxem do kogoś z niezłym sprzętem i odsłuchać.


Pt gru 28, 2018 18:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2016 12:57 pm
Posty: 5
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Oczywiście chodziło mi cały czas o winylowo.com. Winyl.com to był błąd w druku :) Może i te niedoskonałości płyt nie będą słyszane, ale mimo wszystko nie powinno mieć to miejsca. Nie obwiniam za to sprzedawcy, ponieważ boxy były zafoliowane. Mam tylko nadzieję, że zostanie to wszystko uznane i wymienione. Kolekcjonerskie i do tego limitowane boxy powinny być bez jakichkolwiek wad - zwłaszcza że tanie nie były. Pierwsze boxy są tego przykładem. Jak na nowe przystało są idealnej jakości. Oby się to pozytywnie zakończyło.


So gru 29, 2018 17:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 22:16 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Częstochowa
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
500 zł za ok. 30 minut muzyki i tylko po to żeby pomacać i powąchać ładne okładki.
Ceny Boxów są tak zaporowe, że wg. mnie jeszcze bardziej przez to wzrośnie wartość 1st pressów.
Pozatym brak 7 calowych wersji B-sideów.


Pn gru 31, 2018 11:38 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Z tymi 30 minutami to nieco przesadziłeś. Na każdym maxisinglu jest średnio od kilkunastu do dwudziestu paru minut muzyki, więc w jednym boksie będzie ok. 1,5 - 2 godziny muzyki. Cena faktycznie nie jest niska, ale nabywcy zapewne się znajdą, tym bardziej, że każdy box jest limitowany do 16 tysięcy sztuk. A 7-calowych wersji B-side'ów nie ma, bo niby z jakiej okazji być miały? W założeniu to miały być repliki 12-calowych singli z ewentualnym "awansowaniem" kilku 7-ek w szczególnych wypadkach (Dreaming Of Me czy Blasphemous Rumours). Może jak skończą temat 12-ek, to machną box (lub boxy) z 7-kami, jeśli jeszcze będzie na to popyt.


Pn gru 31, 2018 14:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Matriks napisał(a):
500 zł za ok. 30 minut muzyki i tylko po to żeby pomacać i powąchać ładne okładki.
Ceny Boxów są tak zaporowe, że wg. mnie jeszcze bardziej przez to wzrośnie wartość 1st pressów.
Pozatym brak 7 calowych wersji B-sideów.

Zgadzam się, że obecna cena jest troszkę wygórowana ale nie uważam by wartość pierwszych wydań zasadniczo rosła. Ostatnio obserwuję nawet spadek cen większości z nich. Mam na myśli wydania podstawowe bez "kolorowanek" i innych "marmurków". Najlepszym sprawdzianem będzie wydanie boxów do Violatora i SOFAD. Szczególnie do tego ostatniego albumu. Wiadomo, że to najdroższe maxy na rynku. Za komplet trzeba obecnie zapłacić min. 2 500 zł. Ile będzie kosztował box? Myślę, że nie więcej niż 1 200 zł. Dlatego też ceny pierwszych wydań spadną. Mało tego. Sprzedaż boxów jest słaba i za parę miesięcy pojawią się przeceny. Widziałem fakturę Sony dla Media Markt za ostatnie boxy. Cena sprzedaży na fakturze wynosiła 385 zł brutto. MM wystawiło boxy za 549 zł/szt. Mają z czego "schodzić". Pewnie MM dodatkowo wynegocjuje korektę i redukcja ceny będzie spora.
Kolego jest nadzieja szansa na kupno w rozsądnych cenach pierwszych wydań i boxów. Trochę cierpliwości.


Wt sty 01, 2019 23:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 04, 2004 12:23 pm
Posty: 34
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Dobra oferta jest teraz na amazon.de. Wysyłają bez problemu do Polski. Najnowsze boxy po €75, a pierwsze dwa po ok. €45. Do tego przy zamówieniu 2 szt., trzeci gratis!!! Także polecam, korzystajcie póki jest oferta.


So lut 23, 2019 13:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 07, 2009 11:54 am
Posty: 39
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Dzięki Pioter za info ..... vinyle zamówione za 80 euro box Some Great Reward / The 12" Singles ...


Wt lut 26, 2019 0:24 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Boxy do Black Celebration i Music For The Masses od 31 maja. Cholercia, a ja jeszcze finanse zbieram na boxy CTA I SGR...

http://depechemode.com/article/black-ce ... g-this-may


Śr kwi 03, 2019 15:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Pominięto Singles 81 - 85, a zatem Shake The Disease i It's Called A Heart szlag trafił. Żałuję też, że w boxie BC zabrakło But Not Tonight. No chyba, że na koniec wyjdzie box z maxami wydanymi poza regularnymi albumami? To byłaby super niespodzianka i świetne uzupełnienie.


Śr kwi 03, 2019 17:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Raczej nie sądzę, żeby zupełnie pominęli Shake The Disease i It's Called A Heart, w końcu do boxów weszły Dreaming Of Me i Get The Balance Right, a one również nie weszły na żaden album studyjny. Pewnie na sam koniec pojawi się dodatkowy box lub dwa z singlami niealbumowymi (Martyr, Only When I Lose Myself, Enjoy The Silence 04, Personal Jesus 11, być może Everything Counts live). Gdyby dorzucili single z 1985 do boxu Black Celebration, to mielibyśmy olbrzymi 9-dyskowy box - być może chcieli tego uniknąć (choć nie unikną tego przy boxie do Violatora).

Co do But Not Tonight - o tym raczej możemy zapomnieć, to mają być odpowiedniki 12-calowych wydań UK (zupgrade'owane tam gdzie warto to zrobić - Dreaming Of Me, Blasphemous Rumours czy A Question Of Lust). Do boxu SGR miałem nadzieję, że te unikalne mixy na rynek amerykańskie ukażą się chociaż jako digital download, ale jednak niestety nie. Chociaż absolutnie nie pogniewałbym się na dodatkowy box (lub dwa) z singlami przeznaczonymi na rynek amerykański.


Śr kwi 03, 2019 19:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
A czy wiadoma jest cena boxu Music for the masses? Jestem ciekaw z tego względu, gdyż to w tej chwili box z największą zawartością, a ja planuję kupić SOFAD, Ultrę i Excitera, które już będą bogatsze.
Cytuj:
mielibyśmy olbrzymi 9-dyskowy box - być może chcieli tego uniknąć (choć nie unikną tego przy boxie do Violatora).
Myślisz, że wydadzą trzeciego, czarnego Enjoya z wygrawerowanym DM z różą? Nie byłbym zdziwiony, gdyby to pominęli. :(


N kwi 07, 2019 12:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Sądzę, że z pewnością wydadzą XL12 Enjoy The Silence, ma to być przecież odwzorowanie pełnego katalogu 12-calówek w Zjednoczonym Królestwie. Z tego też powodu myślę, że w swoim czasie wydadzą też Shake The Disease i It's Called A Heart.


N kwi 07, 2019 22:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
SweetestPerfection2 napisał(a):
A czy wiadoma jest cena boxu Music for the masses? Jestem ciekaw z tego względu, gdyż to w tej chwili box z największą zawartością, a ja planuję kupić SOFAD, Ultrę i Excitera, które już będą bogatsze.


O Ultrę i Excitera możesz być spokojniejszy w tym względzie, że będą miały najprawdopodobniej po 5 dysków (Ultra = 2 x BOAG + 1 x ING + 1 x Home + 1 x Useless; Exciter = 1 x Dream On + 2 X IFL + 1 x Freelove + 1 x GL). SOFAD faktycznie będzie z Twojego zestawu najpotężniejszy bo 8-płytowy.


Pn kwi 08, 2019 12:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Czy ktoś ma wiedzę ile powinny kosztować boxy do Black Celebration i Music For The Masses.
Bo ja się już zgłupiałem - duży sklep na e... BC - 390,99 ale MFM 437, 99
znany sklep z Krakowa odwrotnie: BC - 419,99 ale MFM - 379,99 ....
i jeszcze jedno pytanie, jeżeli te boxy są tak wyceniane to dlaczego dwa poprzednie są tak horendalnie drogie (skoro jest w nich mniej płyt niż w Music For The Masses). Nie widzę w tym żadnej logiki :-o


So maja 04, 2019 22:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
Więcej sensu ma rzecz jasna tańszy BC i droższy MFTM, ale skoro jest tak jak piszesz, to nic tylko łapać oba w niższej cenie z różnych sklepów. Nie wiem, może się przejechali sprzedażowo na cenach boxów do CTA i SGR (choć tutaj też mogliby przecież zredukować ceny).


N maja 05, 2019 23:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 12, 2009 11:47 am
Posty: 690
Lokalizacja: Leipzig
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
W sklepie na eeeeee... wychodzi 835,98 zł za BC i MFTM. Co ciekawe można wybrać opcję przesyłki za... 0 zł.

Natomiast w sklepie mm (dawniej znanym jako nie dla idiotów) BC jest za 439 zł a MFTM za 500. Ponad stówkę więcej.

Wcześniejsze 2 boxy kupiłem (tak jak tu na forum ktoś radził) w mute bank. Przyszło szybko, świetnie opakowane - dobrze się słucha, a i mute gratisami sypnęło: płytka cd, pocztówka, naklejka. Ale najważniejsze, że z przesyłką wyszło taniej niż w Polsce...

Ładne to wszystko ale ceny zbyt wysokie jednak. Dla mnie byłoby to wszystko bez sensu gdyby nie dodatek w postaci kodu do pobrania wersji cyfrowej.


N cze 09, 2019 17:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Boxy z 12'' singlami
10-płytowy box Violator zdaje się nadciąga. W prezencie obok 9-ciu standardowych singli winylowych dodatkowo P12BONG20 z niepublikowanym nigdzie cyfrowo Happiest Girl w pełnej 8-minutowej instrumentalnej wersji Pulsating Orbital Mix.

https://www.gandalf.com.pl/m/violator-t ... les-vinyl/


Pn wrz 09, 2019 16:31 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team