Depeche Mode - Zobacz wątek - SPIRITS in the Forest
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  NastÄ™pna strona
SPIRITS in the Forest 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 435
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
krzysiek napisał(a):
I poważnie Dave wiedząc że z obu koncertów będzie kręcony 1 nie mógł założyć 2 razy tej samej kamizelki?Trochę śmiesznie to wygląda jak praktycznie w jednym ujęciu ma kamizelkę z tyłu czerwoną a w następnym niebieską.

To samo z butami raz czerwone a raz srebrne.

Co do formy mają ją,zważając że są po trasie i to ostatni koncert.

A i na szczęście dogadali się i zagrali Just Can't Get Enough. :P


So cze 27, 2020 11:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
O ile pamiętam to mieli sporą przerwę między poprzednimi koncertami a tymi występami w Berlinie więc było kiedy wypocząć. Zresztą te wcześniejsze występy to też były występy festiwalowe więc mniej wyczerpujące.


Więcor nie wiem o jakiej poprawności politycznej mówisz. Byłem tu ładnych parę lat sporo się udzielałem i nic takiego nie zauważyłem.Ja jakoś nie wyleciałem a potrafiłem pisać ostro.

Media społecznościowe powodują że fora tematyczne pozdychały. Nawet nie dlatego że dyskusje przeniosły się do tych mediów tylko po prostu ludzie już nie mają czasu na fora bo mają nowe narzędzia.Swoje też robi fakt że ten nasz zespół po prostu zdziadział i cały czas jedzie na renomie z lat 1981-1998, a dla niektórych-jak np dla mnie latach 1981-1990-choć oczywiście parę dobrych numerów z lat późniejszych było.

A patrząc na wzmożenie ruchu z okazji nowego wydawnictwa to tych 20 osób to nawet nie ma.


So cze 27, 2020 13:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Na forum można wrócić i zrobić je ponownie bardziej "kastowym" miejscem z "historią" (właśnie w kontrze dla tych śmiesznych mediów społecznościowych), ale trzeba to zrobić umiejętnie z poziomu fb, który jest słabo prowadzony :)

Wracając do tematu dvd Dave momentami jest "przerysowany" i przesadza, ale w Martinie ciągle jeszcze rezonuje pozytywna młodzieńcza energia :8):

EDIT:
Oby tylko Dave na następnej trasie nie wziął sie za kowerowanie piosenek Michaela Jacksona bo momentami idzie w tym kierunku :lol:


So cze 27, 2020 14:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
krzysiek napisał(a):
Więcor nie wiem o jakiej poprawności politycznej mówisz. Byłem tu ładnych parę lat sporo się udzielałem i nic takiego nie zauważyłem.Ja jakoś nie wyleciałem a potrafiłem pisać ostro.


NIe wierzę, ze Cię ominęło lub nie pamiętasz nagonki, banowania i wywalania wszytkich ktorzy ośmieli sie napisać "zadek" Do tej pory zmienia dupsko za zadek. BUehehehe. Komedia. O innych nie wspomnę. Śmiech na sali i przedszkole. Dlatego starzy położyli laskę na takie badziewie i odeszli. A mogło być normalnie jak kiedyś. To nie. Pan Władca się uparł no zbiera owoce swojej głupoty teraz. I fejunie nie mają tu nic do tego. Bo każdy woli.wolał forum.


So cze 27, 2020 19:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 06, 2006 12:19 pm
Posty: 183
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Koncert fajnie nakręcony,trochę słabo słychac wokal Gahana.Za mocno jest słyszalna publika.Dla mnie nadal numerem 1,jeżeli chodzi o dźwięk i klimat,jest Live in Paris :) To już chyba się nie zmieni...


So cze 27, 2020 23:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 05, 2005 13:01 pm
Posty: 147
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Jeśli chodzi o cenę, to nabyłem to wydawnictwo za 139 pln w MM wersja blue ray + 2 x CD. Cena w empiku za to samo to 169 pln w sklepie stacjonarnym także lol. Koncert jest spoko. Rozbawił mnie Dave w poison heart. Oskar za mimikę :lol:


N cze 28, 2020 0:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Więcor napisał(a):
krzysiek napisał(a):
Więcor nie wiem o jakiej poprawności politycznej mówisz. Byłem tu ładnych parę lat sporo się udzielałem i nic takiego nie zauważyłem.Ja jakoś nie wyleciałem a potrafiłem pisać ostro.


NIe wierzę, ze Cię ominęło lub nie pamiętasz nagonki, banowania i wywalania wszytkich ktorzy ośmieli sie napisać "zadek" Do tej pory zmienia dupsko za zadek. BUehehehe. Komedia. O innych nie wspomnę. Śmiech na sali i przedszkole. Dlatego starzy położyli laskę na takie badziewie i odeszli. A mogło być normalnie jak kiedyś. To nie. Pan Władca się uparł no zbiera owoce swojej głupoty teraz. I fejunie nie mają tu nic do tego. Bo każdy woli.wolał forum.


Może troszkę racji w tym jest choć uważam że jak admin ustala jakieś zasady-np takie żeby nie przeklinać to można się tego trzymać i tyle. Mi się jakoś wylecieć nie udało a lubię sobie poprzeklinać.Tylko wiem gdzie i z kim mogę.

Ale ogólnie fora tematyczne strasznie pozdychały, nie mówię tylko o tym-choć tu faktycznie wieje pustką strasznie.


A co do koncertu to najlepszy jest moment gdy Dave w APTIUT w momencie wyśpiewywania No mistaking the faking znacząco wskazuje na Fletcha.

Aluzja do tego co robi na scenie aż za wyraźna.


N cze 28, 2020 10:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Mam mieszane uczucia...Jeden z moich ulubionych utworów ever, Poison Heart na albumie miód orzeszki ,tu jak juz to ktos napisał ,żenująco wypadł.Tak samo jak The Things You Said,dramat :(właczcie sobie wersje z 101 live... Dzwiek moze byc,troche mniej publike bym dal .Setlista,no cóz,klepia swoje ulubione kawałki i nic nie poradzimy,lenie sa i tyle,albo sie wstydza starszych kawalków.Kiedys Dave powiedział ze nagrali pare potworków.Wizualnie tak 3/5 moim zdaniem od paru lat Anton nie może sie odnalezc,wizualizacja do nie których utworów to po prostu koszmarki.
P.S Nawet Dave wokalnie daje rade,nie drze sie przynajmniej jak bywało ostatnio.Loty swoje ma,jak to on,czasami przesadza.Kolega jak go zobaczył ,zapytał sie mnie:Dave znowu ćpa? :lol:


N cze 28, 2020 11:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Tak. Zachowanie sceniczne DG to spory minus. Podobnie jak (i to też nic nowego) setlista. Ktoś pisał o tym, że wszystko jest zrobione po linii najmniejszego oporu. Niestety, pozostaje się z tym zgodzić. Szkoda, bo spora część trasy, a zwłaszcza jej początek zapowiadała, że panowie odrobili kilka lekcji - właśnie w zakresie doboru utworów, aranżacji, scenografii czy porządnego oświetlenia. A tu... Nie dość, że koncert oparty na utworach, których powtarzający się od lat układ jest już po prostu irytujący, to jeszcze wszystko na obiekcie, który niejako pogrzebał zdobycze, o których mowa na końcu poprzedniego zdania. Potencjał, jaki tkwił w tym wydawnictwie, był ogromny. Wyszło, jak zazwyczaj (ostatnie "DVD", gdzie wszystko się zgadzało, nie licząc kilku montażowych fanaberii, to TTA).


N cze 28, 2020 15:25 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2013 16:34 pm
Posty: 71
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Moje 3 grosze tak na świeżo....
....liczyłem na Wrong i BOAG....
....różne kolory kamizelki zrobione są z pełnym zamysłem i premedytacją. Artyści tak mają i taka był wizja.
....niektóre momenty z "kocimi ruchami" czy nie wiem jak to nazwać, nie pasują mi zupełnie do Dave, choć to jest On w całej swojej
okazałości. Niestety albo stety ludzie się zmieniają......Ale te momenty, to nie jest moja wizualna bajka a zawsze lubiłem jego wygibasy
sceniczne.
.....dźwięk oceniam pozytywnie....
.....koncert sam w sobie, też nakręcony jest ok chociaż nie podchodzi mi trochę ten mały amfiteatr....ale przez to jest inaczej....
.....publika, która tam była może czuć się trochę zawiedziona, że zostali mało pokazani pomimo tak małego obiektu




....i jeszcze co mnie nurtuje czemu Andy nie przygra nigdy Martowi...dla mnie DM teraz to D,M,A a dodatkowi muzycy to muzycy chociaż
nie wiem jak byli by zdolni i utalentowani... Ale jakiś powód musi być.....

pozDrawiaM t


N cze 28, 2020 17:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
dark star napisał(a):
Mam mieszane uczucia...Jeden z moich ulubionych utworów ever, Poison Heart na albumie miód orzeszki ,tu jak juz to ktos napisał ,żenująco wypadł.


Patrz jak można mieć zupełnie różne spojrzenie na to samo

Dla mnie wersja z albumu jest niesłuchalna ze względu na chropowate brzmienie(podobnie jak So Much Love).

Natomiast wersja Live wchodzi mi bardzo.Melodia jest świetna, tekst jeszcze lepszy-to widać już na płycie ale na koncercie jest brzmienie takie jak trzeba.Bez tych wszystkich przeszkadzajek , przesterów których nienawidzę we współczesnym DM studyjnym.

Bardzo szkoda że wypadło So Much Love bo dla mnie te 2 numery strasznie skaszanili na płycie pod względem brzmienia, na koncertach wyciągneli z nich dużo więcej.


N cze 28, 2020 23:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
tomaszd napisał(a):
.....koncert sam w sobie, też nakręcony jest ok chociaż nie podchodzi mi trochę ten mały amfiteatr....ale przez to jest inaczej....
.....publika, która tam była może czuć się trochę zawiedziona, że zostali mało pokazani pomimo tak małego obiektu


To wcale nie jest taki mały obiekt scena i płyta owszem, ale trybuny szeroko i wysoko się rozchodzą :wink:


Pn cze 29, 2020 1:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu koncertu to takie, że czułem się jakbym oglądał jakąś telewizyjną relację z występu festiwalowego. Jakość obrazu i dźwięku kapitalna, ale ogólnie to wszystko jakieś bez klimatu. Cała realizacja bardziej niż zwykle skupia się na bliskich ujęciach Dave'a i Martina. Za to nie czuje się za bardzo "chemii" pomiędzy sceną a publiką a pierwsza część koncertu w dziennym świetle nie pomaga w budowaniu atmosfery.
Szkoda, że repertuar ograniczono tylko do drugiego występu. Bardzo mi brakuje So Much Love i Corrupt, który dla mnie był jedną z perełek tej trasy.
Warto za to docenić Useless i to z żywym basem no i The Things You Said, nawet jeśli ten drugi - jak już ktoś tutaj zauważył - nie ma tego czaru co na 101.


Pn cze 29, 2020 7:14 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Od siebie dodam tyle iż po 2 latach oczekiwania na oficjalne wydawnictwo z tej trasy liczyłem na trochę więcej. Zwłaszcza jeśli chodzi o montaż - wygląda jakby był zrobiony na kolanie i pod przymusem. Do połowy koncertu pojawiaja sie wstawki publiki kiedy było jeszcze jasno, do tego kamizelkowo/obuwnicza tęcza ... Jest to dla mnie mało profesjonalne.
Odnośnie bluray - obraz dobry, dzwięk przyzwoity, aczkolwiek cały czas mam wrażenie że o jedno tempo zwolnione to jakoś jest. Dokładnie takie samo odczucie miałem po kinowym seansie. Może bierze się to stąd iż ogladalem w 1080p i 24 klatkach ? Dzis sprawdzę na 50 i 60 klatkach.


Pn cze 29, 2020 8:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Nie rozumem zupełnie tego czepiania się kolorystyki ubioru. Przecież to ewidentnie zamierzona zabawa w żonglowaniu tym elementem mając do dyspozycji materiał z dwóch występów. Jak dla mnie ma to swój urok.


Pn cze 29, 2020 8:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Czy;i wizualnie można było złączyć dwa koncerty, ale muzycznie już nie rezygnując tym samym z "Wrong", "In Your Room" czy "Somebody"? Gdzie tu logika i konsekwencja?
dark star napisał(a):
P.S Nawet Dave wokalnie daje rade,nie drze sie przynajmniej jak bywało ostatnio.Loty swoje ma,jak to on,czasami przesadza.Kolega jak go zobaczył ,zapytał sie mnie:Dave znowu ćpa? :lol:

Koncert przesłuchany już 3 razy w tym dwa razy w grupie, powiedzmy, sympatyków DM i za każdym razem zgodne wnioski:
1. Gahan na koncercie dużo "beczy" zamiast śpiewać. Naturalne jest, że facetowi z wiekiem głos się obniża i Dave zamiast do tego dopasować technikę śpiewu próbuje utwory wykonywać jak 30 lat temu. I daje to niestety często właśnie taki przykry efekt
2. Gore nie nadąża z tempem śpiewu, co doskonale słychać w "The Things You Said". Przez 3/4 utworu jest o pół taktu spóźniony
3. Przesadnie wywleczona na wierzch sekcja rytmiczna i wokal Gahana.


Pn cze 29, 2020 8:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
No ja Ci logiki postępowania DM nie wytłumaczę, bo to dla mnie obszar wiedzy tajemnej. Też nie rozumiem dlaczego nie wykorzystano materiału z obu koncertów aby dać więcej nagrań, tym bardziej, że różnic w zestawie utworów jest sporo i pierwszej nocy zagrali co najmniej kilka dobrych numerów, które nie pojawiły się ponownie.
Co do śpiewania Dave'a to wydaje mi się, że on teraz właśnie nieco ograniczył to beczenie, które na poprzednich trasach bardziej gryzło w uszy.


Pn cze 29, 2020 9:21 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Odnosnie utworów ktore ostatecznie sie ukazały na tym filmie - więcej sie nie dało fizycznie zmiescic na płytce w tej jakości jaka jest. Mamy 47 GB zajętego miejsca na nośniku.


Pn cze 29, 2020 10:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Ja dopiero odebrałem, a że mam takie warunki mieszkaniowe, a nie inne w tym momencie, to skrobnę coś za jakiś czas. Z tego co piszecie nie zapowiada się za dobrze. Hm...


Pn cze 29, 2020 14:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: SPIRITS in the Forest
Nic się nie bój. To mimo wszystko całkiem przyjemne wydawnictwo.


Pn cze 29, 2020 16:42 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team