Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Następna strona
Pytanie do moderatora 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 24, 2006 10:44 am
Posty: 153
Lokalizacja: POS | KR
 
Post 
Cóż to ma z płytą wspólnego skoro po wydaniu PTA poziom był wyższy.

No cóż można zrobić - modów więcej i do sprzątania .

Do zmiany:

1. Wątki z jednym kawałkiem w tytule - w kosmos - o czym już pisałem

2. Tak ludzie narzekali na falę MNS w O wszystkim i niczym, a teraz tam tylko alkohol , ludziom się praktycznie tam wpisywać nie chce - czasem można było kiedyś się tam pośmiać, a nawet o czymś poważnym nocną porą pogadać - temat ŻYŁ - pisało tam mnóstwo osób ... teraz ... proszę Martiniego - poziom jest?
Z całym szacunkiem dla tam piszących - spójrzcie kiedyś krytyczniejszym okiem na tzw Bzdurniki - ponad znajomościami Waszymi ... i choć temat nie jest najambitniejszy to jednak ... szkoda gadać ...
A chcieliście Władzo mieć poziom ... kiedyś pamiętam jak O Wszystkim i niczym zamknięto - może czas powtórzyć ów zabieg? I tak grono ma swoje numery gadu gadu. Nie przeszkadza mi to aż tak bardzo - napisałem tam z 2 posty ... jednak ferment jest i pewnie nie tylko ja to tak widzę.

3. Klauzula w regulaminie , nie wiem pouczenie jakieś by z uwagi na szacunek dla reszty forumowiczów/ek tworzący nowy temat zobowiązany był do zachowania reguł gramatycznych, żeby nie ograniczał się do jednego zdania, ale aby napisał coś więcej od siebie - a mnoży się teraz tematów, w których ktoś tam napisze na odpieprz jedno zdanie i domaga się odpowiedzi.Takie coś od razu w kosmos - lub czerwonym drukiem - nakaz zredagowania ... szanujmy się nawzajem.

4. Wyrzucane są wątki wywołujące kontrowersje - a czasem wystarczy w postach posprzątać ... a co robi temat o podobieństwie tancerza do Gahana na forum , ile ma stron i czemu służy ?

Być może warto stworzyć nowy dział w Innych do pisania o czym dusza zapragnie, o największych pierdołach - by nie śmiecić w Speak ani w Spell ... i Władzo ... rozszerzyć zaufane grono może warto - i sprzątać częściej .


Pn mar 19, 2007 23:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 14, 2004 19:27 pm
Posty: 914
Lokalizacja: Zielona Góra/Bridgwater
 
Post 
dziwnym trafem niektóre z tych osób same się wypisały, może to reakcja na brak reakcji? nie znieśli napięcia :idea:


Wt mar 20, 2007 0:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 18:18 pm
Posty: 1166
Lokalizacja: Memphis; Graceland ;-)
 
Post 
neostrada tanieje i dostęp dla dzieciarni łatwiejszy ? :roll:


Wt mar 20, 2007 8:17 am Zobacz profil
 
Post 
Dobrze, że tanieje.

A co do forum...no cóż...sinusoida.
Poniżej mały historyczny flash....

Obrazek


Wt mar 20, 2007 13:22 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post 
ja powiem tak, jak nadszedł czas posuchy po 2003 roku, to gdzieś na przełomie 2004/2005,też się pojawiały takie wątki... tylko w głownej cześci forum. I tez wszystkim ówczesne wodzostwo tłumaczyło, że tak jest bo wielu ludzi napisało już wiele i w zaiązku z tym pojawiac sie zaczeły tematy trochę ...płytsze. Mamy teraz podobną sytuację, ale problem jak widać pojawia sie już wczesniej niż parę lat temu.

Ja to rozumiem, bo po pierwsze trudno pisac o tym samym w koło, po drugie rozkwit tematów, które kiedyś mogły być poruszane w Dziennych/Nocnych Markach (sa tacy co jeszcze pamietają to) i kolejnych klonach tego topicu swiadczy ze forum ewoluowało w znacznej części... to juz nie jest to samo forum i nie dlatego, ze ludzie odchodza czy przychodzą, tylko uważam, ze gdyby zamknać tylko tematy poboczne i skupic sie na głównym watku tego forum, to okazałoby sie, ze to forum by było jeszcze bardziej opustoszałe tak ja sadze.

Inna sprawa jest taka ze moze czas na zmiany... ale to tez boli i moze wprowadzic kolejny exodus.....


Wt mar 20, 2007 13:53 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 09, 2003 12:48 pm
Posty: 124
 
Post 
No tak tylko wydaje mi sie iz niekoniecznie trzeba mieć konto na forum żeby spamować...bez logowania mozna uzyskac wszelkie niezbedne dane aby wysylac maile z mielonką....


Pt kwi 13, 2007 20:18 pm Zobacz profil
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
To zalezy od opcji ustawionych w profilu. Jesli ktos ma ustawiony adres na publicznie widoczny to taki adres nie jest chroniony. Warto wiec chowac adres, chocby w celu ochrony przed skanerami, ktore wylapuja takie adresy do swoich baz danych, z ktorych korzystaja spamerzy.


Pt kwi 13, 2007 21:57 pm Zobacz profil
 
Post 
Mam pytanie - czy dałoby sie cos zrobic z pojemnoscia skrzynek na pm na forum, jakos ja powiekszyc czy cuś?


Cz maja 10, 2007 9:09 am
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
40 szt. na odbiorcze to wg mnie wystarczajaco duzo


Cz maja 10, 2007 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 14, 2003 18:53 pm
Posty: 657
Lokalizacja: z palca wyssane
 
Post 
Zapytam się po raz kolejny: czy nie warto by było wyłączyć licznik, po którym są usuwane tematy z "Pozostałych grup"? Wiem, że Chriss kiedyś odpowiedział, że 6, czy 9 miesięcy to dużo, i tylko od nas zależy czy temat poleci w kosmos, ALE przy takich zespołach jak np.Kult, Silence, czy wieeelu innych, które nie wydają płyt co pół roku, więc nie zawsze jest pole do dyskusji, taki licznik nie ma sensu. Często w tematach są wartościowe opinie, pozwalające także zaznajomić się w odpowiedni sposób tym którzy danego zespołu nie słuchali dotychczas...szkoda, by takie tematy nadal fruwały w kosmos.

Moja propozycja: wyłączyć licznik, i niech któryś z MODEratorów co jakiś czas robi porządek, i wywala te tematy, które nie miały żadnego odzewu, albo miały odzew negatywny, lub były 'bez sensu'. Czy to takie trudne?


Wt maja 15, 2007 11:54 am Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
@newman
temat juz byl kilkukrotnie walkowany, wiec nic nowego juz nie wymysle, pozwole sobie odeslac do moich wczesniejszych wypowiedzi, bo sie w tym zakresie nic nie zmienilo.


Pn maja 21, 2007 5:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 14, 2003 18:53 pm
Posty: 657
Lokalizacja: z palca wyssane
 
Post 
Pozwolę sobie przypomnieć:
chriss napisał(a):
Tematy w pozostalych grupach znikaja po 150 dniach bez odpowiedzi. Termin ten wydlozonym niestety nie bedzie, wg mnie 150 dni (ok 5 miesiecy, czyli prawie pol roku) to termin optymalny.
Forum nie jest archiwum tylko miejscem do biezacych dyskusji, co staje sie pokryte kurzem racji bytu nie ma, zwlaszcza przy tematach nie zwiazanych z dM.


to jest baardzo krótki okres czasu, do tego tak dziwny, że nie wiadomo, kiedy mija ;)
Ale nie o to chodzi: po co co jakiś czas zakładać nowe tematy? Wiadomo, że można nie doprowadzić tematu do spadku, ale, jak sam pisałeś @Chriss: "jeśli nie masz nic do powiedzenia - nie pisz wcale", i w takim wypadku kolejne tematy o tych samych zespołach, w których to tematach pojawiają się podobne wypowiedzi (bo przecież jak ktoś raz, dwa lata temu wydał opinię na temat artysty x, i ta opinia wsiąkła, bo temat wyparował, a artysta x wydał właśnie pierwszą płytę od dwóch lat, to ten ktoś napisze jeszcze raz to samo plus kilka słów o nowej płycie, żeby został zrozumiany)...czyż to właśnie nie jest zaśmiecaniem forum? Czy teksty, w postach, typu: "temat był ale wyparował" powtarzane do znudzenia, bo trudno by nie były powtarzane, nie są zaśmiecaniem forum?

Odnośnie 'archiwum'...wypowiadałem się już na ten temat, więc dodam tylko, skoro to nie jest archiwum, to dlaczego tematy ze speak&spella są zamykane po 101 stronach...wiadomo, nieczytane są kasowane po jakimś-tam czasie...ale czy w przypadku pozostałych grup nie warto zmienić tej reguły kasowania po 150 dniach, postawić MODEratora, który by się zajmował tylko i wyłącznie tym pokojem, i ułatwić nam, użytkownikom życia na forum, skoro forum jest dla nas?


Pn maja 21, 2007 14:39 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
takie rozwiazanie wymaga dodatkowej pracy MODEratora i na to nie pojde, bo byloby tego za duzo. Poza tym juz widze kolejna fale postow z zapytaniem: a dlaczego usunieto moj temat, przeciez jest tyle i tyle dni na skasowanie, co bylo w nim zlego itd. itp.
Rozwiazaniem jakie widze jest wykupienie bardziej pojemenego i szybszego serwera, kosz takiego to minimum 1000 zl rocznie, ale tu potrzebny jest ktos kto corocznie wylozy albo zbierze taka kwote, wtedy mozna zwiekszyc zywotnosc tematow i do 365 dni, no moze poza wyjatkiem pokoiku spell i speak.


Pn maja 21, 2007 20:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 14, 2003 18:53 pm
Posty: 657
Lokalizacja: z palca wyssane
 
Post 
Ech, czasem jak się czyta wypowiedzi władzy, to aż się chce tym rzucić w cholerę.

@chriss, odpowiedziałeś mi w ten sposób, że zamknąłeś mi gębę, na to argumentów nie znajdę, tyle, że na forum jest masa nieprzydatnych tematów, a te o zespołach wylatują. To jest forum dm, a fan dm nie tylko dm żyje.
Poza tym jakoś nie widzę fali protestów o tematy, które nie miały żadnego lub niemal żadnego odzewu, i jaka to jest dodatkowa praca MODEratora? Jaka to jest właściwie praca MODEratora??


Pt maja 25, 2007 15:07 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 19:08 pm
Posty: 190
 
Post skrzynka
mam pytanie odnośnie skrzynki. napisałam do kogoś pm'a dziś po południu, ale tej wiadomości nie mam w "wysłanych", jest natomiast w "do wysłania". czy to znaczy, że ta osoba nie dostała tej wiadomości? czy też pokaże się ona u mnie w "wysłanych" dopiero, gdy zostanie przeczytana przez tamtą osobę?(bo jak na razie nie wiem, czy została odebrana).


Pn cze 11, 2007 21:13 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
jest tak jak mówisz, odbierze to będzie wysłane.


Pn cze 11, 2007 21:15 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sty 12, 2006 14:01 pm
Posty: 228
 
Post 
jak mogę zmienic adres e-mail ? w profilu :?:


Pt cze 22, 2007 14:14 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 8:15 am
Posty: 461
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Perszing napisał(a):
W takim razie żądam listy zespołow muzycznych, które moga pojawić się w dziale "pozostałe grupy", gdyż regulamin nie jest precyzyjny.
Mysle, że dyskusja nie ma sensu. Jesli nie widzisz roznicy miedzy zespołami discopolo a cała reszta znajdujaca sie w tym temacie to pozostaje tylko ubolewac nad tym faktem!


Cytuj:
jak mogę zmienic adres e-mail ? w profilu

W profilu podajac nowy mail musisz takze podac swoje aktualne hasło. Chwile pozniej pod ten własnie mail dostajesz wiadomosc o ponownej aktywacji konta, potwierdzasz ja i powinno byc ok.


Pt cze 22, 2007 18:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 10:03 am
Posty: 815
Lokalizacja: Ziębice
 
Post 
Prawda jest taka że z 50% tematów z całego forum można by wysłać w kosmos, a istnieją.

Czekam jeszcze na tematy typu jaki numer buta noszą czlonkowie dM, jakim mydłem się myją, jaką kosiarką koszą trawę przed domem i czy gazetą oglądają od ostatniej strony do pierwszej czy na odwrót :?


Pt cze 29, 2007 11:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 16:36 pm
Posty: 1070
Lokalizacja: Jelenia GORE'a
 
Post 
Terian napisał(a):
Prawda jest taka że z 50% tematów z całego forum można by wysłać w kosmos, a istnieją.


Niestety za taki stan rzeczy poniekad odpowiedzialnosc ponosza sami forumowicze. Niejednokrotnie juz spotkalismy sie z atakami na nas za przeniesienia lub co gorsza (zdaniem niektorych) usuniecie tematu.


Pt cze 29, 2007 11:25 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team