Depeche Mode - Zobacz wątek - Dave Gahan - Hourglass
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  NastÄ™pna strona
Dave Gahan - Hourglass 

Wybierz najlepszy, wybór uzasadnij...
Saw Something 34%  34%  [ 102 ]
Kingdom 9%  9%  [ 27 ]
Deeper And Deeper 10%  10%  [ 30 ]
21 Days 3%  3%  [ 8 ]
Miracles 3%  3%  [ 9 ]
Use You 8%  8%  [ 25 ]
Insoluble 5%  5%  [ 16 ]
Endless 5%  5%  [ 15 ]
A Little Lie 14%  14%  [ 42 ]
Down 7%  7%  [ 22 ]
Liczba głosów : 296

Dave Gahan - Hourglass 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:31 am
Posty: 628
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
unga napisał(a):
Wreszcie zdecydowałem się sięgnąc po nowe dzieło Gahana, późno ale jakos mnie nie ciągneło. Po "papierowych potworach" nie mogłem spodziewac sie zbyt wiele od kolejnych wydawnictw.
W skrócie: tak monotonnej płyty, zupełnie pozbawionej jakiejkolwiek dzwiękowej dramaturgii, o zerowym poziomie melodyjności nie słyszałem od dawna. Wychwalana elektronika brzmi dla mnie jak zlepek dzwięków z najtanszego programu do tworzenia muzy.
Płyta jest koszmarnie nudna, Gahan nie robi ani kroku do przodu na tym wydawnictwie. Po raz kolejny wydał coś co mozna posłuchać ale nic z tego nie pozostaje w pamięci.
Panie Gahan, zbieraj zabawki i jedz juz do SantaBarbara. W studio czeka ktos kto z z pańskiego wokalu i pomysłów na muze stworzy konkretną miksture!


Monotonna?Przesadzasz.To można powiedzieć o solo Martina bo bez głosu Gahana potrafi stworzyc co najwyżej 2-3 dobre utwory.Jeśli Saw Something , 21 Days lub Insoluble nie pozostaje w pamięci to niewiem czego oczekujesz.Nie oczekuje że każdy będzie zachwycał się tą płytą na maksa ale odczuwam że niektórzy chyba na siłę szukaja dziury w całym.Ech...bo to nie DEPECHE MODE...


Wt kwi 15, 2008 16:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 14:06 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Naprawde bardzo udany album, zwlaszcza w porownaniu do poprzedniego,debiutanckiego- Potworka :wink:


Åšr kwi 16, 2008 7:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2003 23:08 pm
Posty: 289
Lokalizacja: The Land Between Solar Systems
 
Post 
W porównaniu do PM czy też nie, Hourglass jest płytą rewelacyjną. Uwielbiam obie solówki Dave`a, jednak drugą stawiam wyżej, między innymi za takie utwory jak Down, Saw Something czy też Miracles, przepiękne kilimatyczne perły oraz Deeper And Deeper czyli energia atomowa w pigułce :wink: Poza tym na tym albumie Dave pod względem wokalu przebija nawet PTA, mistrzostwo świata :8):


Ostatnio edytowano Pn kwi 21, 2008 15:39 pm przez Star_alfur, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Åšr kwi 16, 2008 19:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post 
Na dziÅ› najlepszy jak dla mnie: "Saw something".
Przyjemny smęcior, pulsujący wraz z ledwo tlącym się życiem w krwiobiegu, nieśpieszne przeżywanie ciszy po burzy, jak to sam autor raczył zawrzeć w słowach.
Wokal Gahana przesłania ładnie irytujące szczególiki, jak gitarka a'la Pink Floyd. Ale być może "taka karma" tego kawałka.
Zaklasyfikowałabym ten utwór zaraz po "Down", gdyby w tymże Gahan nie popisał się słowami "and the snow is falling"... Sorry Dejw :wink:


Cz kwi 17, 2008 10:56 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
Dru, a co ma do lubienia utworu to, jakie słowa śpiewa Dave(mam na myśli to, czy wybitny tekst, czy nie...)? Dla mnie wokalista może śpiewać o d...maryni, a jeśli utwór jest świetny, to i tak pokocham!!! :wink: Co nie znaczy, ze tekst nie jest dla mnie ważny...(nie zawsze jednak). Down u mnie wysoko w klasyfikacji :D :)


Cz kwi 17, 2008 11:00 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post 
A to ma, drogi/a @FM, że słuchając jakiegoś utworu jednak zwracam uwagę na tekst, bo on również tworzy swoisty nastrój, który albo się podoba albo nie. Sam/a zresztą przyznajesz, że tekst bez znaczenia nie pozostaje.
A to ma, drogi/a @FM, że po coś w końcu stworzono emotki (:wink:), a rozumiem, że mój styl wypowiedzi zionie cynizmem/drwiną - czy jak to nazwać - choć w gruncie rzeczy jestem przyjaźnie nastawiona do wszelkich projektów spod znaku DG.

Wolałabym jednak, by Dejw o du.pie maryni nie śpiewał, ale może właśnie to poeta miał na myśli w "...your body is endless..." :wink:


Cz kwi 17, 2008 11:25 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
Ok, masz rację z tą emotką... :wink: Zawsze jednak staram się brać na poważnie to, co ktoś mówi(widac niepotrzebnie...). To po pierwsze. Po drugie-opcja męska, czyli drogi FM... :wink: I po trzecie- tekst dla mnie nie jest AŻ tak ważny...oczywiście, z niektórymi się identyfikuję i to BARDZO!!! A niektóre po prostu są i tyle... :wink: Co do tego nastroju, to moim zdaniem, jednak muzyka bardziej go tworzy, a tekst może dopomóc w tym...
No i na koniec- może aż tak nie zwracam do końca uwagi na teksty, bo mój ukochany zespół większość z nich pisał raczej o mało poważnych sprawach-czytaj o niczym... :wink: :8):


Cz kwi 17, 2008 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 23:21 pm
Posty: 129
Lokalizacja: z miasta, w którym są najlepsze hajpy :D
 
Post 
ehhh, pytania są kurde tendencyjne... wszystko zależy od klimatu, nastroju, humoru, dnia, okazji... co mam powiedzieć...

ostatnio na puzzle "rozkładam" się przy deeper and deeper, a to za sprawą vocal'u Pana Gahan'a... wzaskliwy, ochrypły, twardy, szorstki i ogólnie taki, który potrafi sponiewierać... tak, jakby śpiewał do konkretnej persony, w przenośni i dosłownie...

uwielbiam gościa i to się nigdy nie zmieni, a jeszcze, jak się zagłębię w brzmienie "Hourglass-Remixes" to już w ogóle miazga i majtki przez głowę można ściągać...

that's my opinion, you don't have to agree with me :-)


Cz kwi 17, 2008 11:40 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post 
Osobiście marzę o kobiecej wersji "Deeper..." :D
Jest to do przyjęcia? :8):


Cz kwi 17, 2008 11:48 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 23:21 pm
Posty: 129
Lokalizacja: z miasta, w którym są najlepsze hajpy :D
 
Post 
ale kto miałby ją wykonać ????????? :D


Cz kwi 17, 2008 13:18 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post 
Deeper and Deeper :)


Cz kwi 17, 2008 13:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
Dru napisał(a):
Osobiście marzę o kobiecej wersji "Deeper..."


Janet dM napisał(a):
ale kto miałby ją wykonać ????????? :D


Jak to kto? :o

Obrazek

:8):


Cz kwi 17, 2008 14:16 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 23:21 pm
Posty: 129
Lokalizacja: z miasta, w którym są najlepsze hajpy :D
 
Post 
:D o tym nie ma już co marzyć, kawałek Madonny ma już 15 lat... :)


Cz kwi 17, 2008 15:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 08, 2003 15:11 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Płyta jest k............."zaje.....", Gahan "pobił" Gore'a .End of the topic....
Dave wchodzi na wyżyny kunsztu muzycznego.....

EDIT: 4. Nie nalezy pisac dwoch lub wiecej postow jeden pod drugim przez jednego uzytkownika w krotkich odstepach czasu. Nalezy korzystac w takich przypadkach z opcji "edytuj".


Ostatnio edytowano Cz kwi 17, 2008 22:50 pm przez mikeDM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz kwi 17, 2008 21:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
Ja również z perspektywy czasu :P Klepsydrę oceniam bardzo dobrze i raczej nie zanosi się aby cokolwiek miało się w tej kwesti zmienić. Oczywiście podobnie jak w przypadku PM album ma swoje mocne i słabe strony aczkolwiek tych jaśniejszych punktów jest na Hourglass odrobinę więcej. Wystarczy że wspomnę o kapitalnie skonstruowanym Saw Something z piękną solówką w finale, od początku do końca wybuchowym Deeper And Deeper czy też przywodzącym na myśl pewien stary klasyk Radiohead utworze Down. Ot moja Św. Trójca niezmienna praktycznie od samego początku. Inna sprawa, że Paper Monsters również bardzo mi się podoba a głównie dlatego iż zawiera (moim zdaniem) najważniejszą rzecz jaką stworzył "Gahan solo" kiedykolwiek a więc utwór Goodbye.


Cz kwi 17, 2008 22:43 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post 
Janet dM napisał(a):
ale kto miałby ją wykonać ????????? :D


Madonna, moim zdaniem, nie nadaje się do wykonania tego kawałka :8):


So kwi 19, 2008 13:09 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 21:59 pm
Posty: 142
Lokalizacja: STÄ„D DO WIECZNOÅšCI.....
 
Post 
Moja złota trójka to;
1 Saw Something
2 Endless
3 Deeper And Deeper

Z całej płyty żadne nagranie nie jest wstanie przebić Saw Something,oczywiście moim zdaniem.Co do wykonania Deeper And Deeper przez Madonne nie bardzo to widzę,ale ciekawa byłabym wykonania jej przez polską wokalistkę- Agę Chylińską :roll: albo może np Sher :8):


So kwi 19, 2008 17:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
Bozena napisał(a):
może np Sher :8):


:shock: A któż to taki? :shock:

:twisted:


So kwi 19, 2008 17:27 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 21:59 pm
Posty: 142
Lokalizacja: STÄ„D DO WIECZNOÅšCI.....
 
Post 
Och Devo :twisted: wiesz o kogo chodziło,a to malutka pomyłka już prostuje :wink: :oops: oczywiście chodziło mi o Cher;
Obrazek


So kwi 19, 2008 17:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
Och Bożenko ;) Tak właśnie przypuszczałem iż być może chodzi o tą panią za którą śpiewa komputer ;)


So kwi 19, 2008 17:45 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team