Depeche Mode - Zobacz wątek - uwagi, propozycje zmian, udoskonaleń
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 736 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  NastÄ™pna strona
uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
no ludzie... komentować zdjęcia można przecież na PM :!:

nie rozumiem, po co przywracać temat, który wzbudzał tyle kontrowersji? :?

p.s. zauważyłem, że przywrócenia chcą głównie użytkownicy wstawiający nagminnie swoje zdjęcia :roll:


Cz cze 05, 2008 22:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 16:36 pm
Posty: 1070
Lokalizacja: Jelenia GORE'a
 
Post 
Temat nie zostanie wskrzeszony. Jak slusznie zauwazono fotki mozna komentowac w OWION i na PM.


Pt cze 06, 2008 8:17 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:18 pm
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
bartekdm napisał(a):
no ludzie... komentować zdjęcia można przecież na PM :!:

Mozna je tez na PM wysylac podazajac tym tokiem rozumowania.

"Zakazanie" komentarzy to klasyczne pojscie na latwizne. Nie chce sie poswiecac zbyt wiele uwagi na moderowanie, wiec najlatwiej bedzie zabronic wszystkiego, co mogloby jakiejkolwiek moderacji wymagac.


Pt cze 06, 2008 8:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 19, 2008 23:16 pm
Posty: 668
 
Post 
czy nie można byłoby włączyć możliwości kasowania ostatniego posta przez zwykłego użytkownika forum? czasem wklei się coś przez przypadek dwukrotnie i robi się bałagan... :/


So kwi 18, 2009 15:09 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
Nie ma takiej opcji, by zezwolic na kasowanie tylko ostatniego postu. Oprogramowanie na to nie pozwala. Albo wszystkie albo zaden.


So kwi 18, 2009 20:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 10:03 am
Posty: 815
Lokalizacja: Ziębice
 
Post 
@chriss, rozważałeś kiedyś opcję obowiązkowego logowania się żeby móc przeglądać forum? Ostatnio padają rekordy frekwencji i się zastanawiam ile wsród nich jest botów reklamowych i osób przypadkowych i jak one wpływają na szybkość działania forum
Myślę że dla kogoś kto chce śledzić co się dzieje na forum logowanie nie jest jakoś szczególnie trudne, a jeżeli dzięki temu serwer byłby mniej obciążony to chyba gra jest warta świeczki?

Chyba że jest jakiś inny powód dla którego forum jest otwarte dla każdego bez konieczności logowania?


Åšr maja 20, 2009 9:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 10:03 am
Posty: 815
Lokalizacja: Ziębice
 
Post 
del


Åšr maja 20, 2009 9:37 am Zobacz profil
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
Tak, konfigurujac poraz pierwszy Forum zawsze pojawia sie pytanie czy ma byc ono widoczne dla wszystkich czy tylko dla zarejestrowanych.
Zawsze opowiadalem sie za ogolna dostepnoscia (z pewnymi wyjatkami), jezeli chodzi o tresc. Jestem przeciwny zmuszaniu ludzi do rejestracji, jezeli ich aktywnosc na Forum przejawia sie tylko w przegladaniu zamieszczonych postow. Ja np. przegladam rozne fora tematyczne i niechcialbym byc zmuszany do tego, zeby sie na nich rejestrowac. Te, ktore tego wymagaja, po prostu omijam.
Wprowadzenie rejestracji nie pozbawi nas oblozenia bootami, te beda szparac pomimo blokady rejestracyjnej.

Oblozenie jest chwilowe i wyjatkowe, aczkolwiek bardzo upierdliwe. Osobiscie, na laczach neostrady, nie jestem w stanie korzystac z Forum. Poprawic sytuacje mogloby przejscie na wyzszy serwer, a ten jest niestety drozszy, co przy jedynie wyjatkowym oblozeniu po prostu nie jest oplacalne.


Åšr maja 20, 2009 10:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Proponuje czyszczenie niektorych tematow - na pierwszy ogien pan gahanTOpedal w temacie o Warszawie ;)


Cz maja 21, 2009 11:40 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post 
mam pewna propozycje jesli chodzi o tematy informacyjne (zwlaszcza obecnie wszytskich interesujace newsy na temat trasy i zdrowia gahana) - mysle ze najlepiej by bylo jesli powstal/y by jakis dział/temat/y stricte info ktore by byly calkowicie zablokowane, jesli ktokolwiek zanjdzie jakas informacje albo dysponuje interesujacym linkiem zglasza to moderatorom ktorzy owe info weryfikuja i update'uja w temacie w formie posta

uzasadnienie - ja i podobnie jak wielu forumowiczow nie siedze 24 h na forum i wchodze jak potrzebuje sie czegos dowiedziec, obecnie kiedy ilosc postow w kazdym temacie okoloTOTU powstaje z predkoscia 10-20 stron dziennie po prostu niemozliwoscia jest wylapac istotne posty/informacje, a przekopywanie sie przez kilkaset wypowiedzi (z ktorych umowmy sie ze 90 % to bzdury, pozbawione sensu dywagacje i nieststy kłotnie) jest bardzo bardzo uciazliwe i denerwujace, jak ludzie chca pisac to nic ich nie powstrzyma ale wprowadzenie jakiegos sformalizowanego, koonkretnego i czesciowo zablokowanego dzialu informacyjnego bylo by wskazane moim zdaniem, ja nie wchodze na forum zeby czytac 100 postow o z tyłu ciała Maryni :wink: tylko zeby przeczytac 10 istotnych o Depeche Mode


So maja 23, 2009 2:55 am Zobacz profil
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
Stworzylismy dlatego taki watek, ktory jest przyklejony i w tytule ma wpisane TYLKO INFORMACJE


So maja 23, 2009 22:30 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post 
to fajnie ale mi bardziej chodzilo o to zeby w ogole najlepiej stworzyc osobny stały dzial DM news ktory usystematyzowalby nieco ten balagan ktory jest teraz bo niestety teraz jest tak ze aby dowiedziec sie czegos nowego to trzeba przejrzec caly obszerny dzial o dm,

widze ze stworzono topik o ktorym piszesz ale jest to dzialanie dorazne podyktowane potrzeba chwili, ja proponuje jakies rozwiazania dlugofalowe, nie przypominam sobie zeby wczesniej byly jakies stricte informacyjne topiki


Pn maja 25, 2009 21:18 pm Zobacz profil
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
Aha, to wiem co masz na mysli. No wiesz, ale od takich rzeczy sa strony poswiecone dM, nie uwazasz? Na nich sa newsy, bez komentarzy, bez przewijania sie przez gaszcze wypowiedzi o zerowym znaczeniu.


Pn maja 25, 2009 21:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post 
owszem masz racje, od tego sa strony poswiecone DM :)

ale jak sam wiesz biorac na tapete np oficjalna strone DM.com wchodzisz tam w newsy a tam w zasadzie echo, tylko suche fakty i to czasem niewiele mowiace, chodzi mi o to ze jest wiele roznych informacji pochodzacych ze stron i portali z calego swiata (mniej lub bardziej wierygodnych) i nie sposob sprawdzic samemu tych info chociazby z tak prozaicznego powodu ze nie wiadomo gdzie szukac a tak wchodze sobie dajmy na to na forum do dzialu informacji i wszytsko mam czarno na bialym, bez googlowania, bez sprawdzania wszystkich dostepnych portali czy stron, forum ma wlasnie ta zalete ze czyta je masa ludzi i zawsze jest szansa ze ktos z userow znajdzie gdzies cos ciekawego i zechce sie tym podzielic - ale jak wrzuci to do tematu np o koncercie w warszawie to daje sobie reke uciac ze jego post zaginie gdzies na 200 kolejnych stronach tego topiku


Pn maja 25, 2009 22:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 10:06 am
Posty: 406
Lokalizacja: Ciecin
 
Post Re: uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„
Ponieważ forum zostało przeniesione na nowy silnik:
czy istnieje możliwość dodania opcji usuń swój post - chociażby w ograniczonej przestrzeni czasu - np 5 minut od jego powstania. Wydaje mi się, że ułatwiłoby to pracę moderatorom jak i autorom wiadomości na forum.


Cz sty 07, 2010 21:27 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 10:27 am
Posty: 430
Lokalizacja: Chojnice
 
Post Re: uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„
Z tym, że możliwość kasowania swoich postów mogłoby też powodować bałagan - ktoś coś napisał, ktoś inny się do tego odniósł, a później ta pierwsza osoba kasuje swojego posta...
no chyba, że usuwanie tylko wtedy gdy post jest ostatnim w temacie albo właśnie w ciągu iluśtam minut od napisania - w takim razie jestem za.


So sty 09, 2010 16:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 22:39 pm
Posty: 948
Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.
 
Post Re: uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„
Ależ już tak jest, wystarczy edytować posta i nie wadomo do czego się odnosi następny ;)

Na innym z forów jest system, że można edytować posta w okresie 5 min od napisania (to akurat dobrze bo można coś dodać lub poprawić ewentualne literówki) i sobie tam ludzie piszą nieco bardziej uważając na słowa ;)

Ale reasumując dla mnie dobrze jest jak jest, a jak się chce usunąć własnego posta to się pisze:

del.

i modreatorzy mogą pokazać że istnieją :wink:


So sty 09, 2010 19:39 pm Zobacz profil
 
Post Re: uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„
może jestem wtórny, ale mam pytanko dotyczące możliwości wklejania zdjęć z własnego twardziela. Czy będzie taka możliwość, czy w ogóle jest przewidywana?


Pt mar 26, 2010 13:00 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 22:39 pm
Posty: 948
Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.
 
Post Re: uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„
Tak wtórny, było gdzieś. Nie jest jak pamiętam. Odpowiedź była jakaś taka:

- miejsce na dysku serwera jest ograniczone.
- transfer z serwera ma limit
- szybciej się ładuje forum same jak nie musi wczytywać zdjęć.

Jak dasz kasę to wykupi admin lepszy pakiet na serwerze.... można też kasę wpłacić do mnie, lepiej nie będzie, ale może śmieszniej ;)


So mar 27, 2010 17:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 11:13 am
Posty: 266
Lokalizacja: Barcja i Natangia vel Dolne Prusy
 
Post Re: uwagi, propozycje zmian, udoskonaleÅ„
Ja bym również prosiła o uważniejsze spoglądanie na niektóre nicki i ich wytwory. Wytwory, bo dyskusją to tego nazwać nie można.


Wt maja 11, 2010 8:41 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 736 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team