Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Forum po renowacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 22:39 pm
Posty: 948
Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.
 
Post Re: Forum po renowacji
Jacek_Slowblow napisał(a):
Widze kolejne eksperymenty z tłem nagłówków tabel, ale te krople z ONIP (jak się mogę domyślać) to porażka - oczopląsu można dostać. Nie można wrócić do jednolitego tła? Po co się silić na grafikę w tak wąskim pasku :?

Tak, ja jestem za jednolitym tłem CZARNYM! I będzie jak po staremu :)

Teraz podobają mi się natomiast nicki modów i adminów bez kolorowych udziwnień (i tak jest podpis pod nickiem wiec wiadomo kto jest kim)


Śr gru 30, 2009 14:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Forum po renowacji
To może taki kolor jak wcześniej były BOT-y


Śr gru 30, 2009 15:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Forum po renowacji
Kwiatku, nawet nie wiesz (a może po prostu nie zdajesz sobie sprawy) jak wiele rzeczy w rysunku, malarstwie i pochodnych sztukach typu fotografia, design ma ścisły związek z naukami ścisłymi - matematyką i fizyką.

Użycie odpowiednich barw, ich zestawienia można bez trudu opisać w języku nauki. Pozwolę sobie jedynie przypomnieć, że strona www nie jest utworem artystycznym, gdzie można łamać wszelkie schematy, ale jest to nośnik informacji i musi spełniać wiele wymogów stawianych przed tym medium. Teoria koloru, dopasowanie barw, które można najspokojniej w świecie opisać językiem nauki, mają tu (w mediach wizualnych) ogromne znaczenie.

Dla ciekawych tematu polecam stronkę:

http://www.colormatters.com/

A co do projektu strony PFDM - wiele elementów poprawiono i to cieszy. Do pędzących "piguł" z ONIPu trzeba się będzie pewnie przyzwyczaić... taki lajf.

Przypomnę tylko, że w tabeli "Opcje" przy zarządzaniu profilem wciąż tło stanowi odnośnik na kolejnych pozycjach w menu, a chyba nie powinno :roll:


Śr gru 30, 2009 15:46 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 30, 2008 20:37 pm
Posty: 626
 
Post Re: Forum po renowacji
DepecheMati napisał(a):
tylko to:
Obrazek
:nie:


I od razu lepiej wygląda :brawo:


Śr gru 30, 2009 17:28 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Forum po renowacji
jacku, twoje ustalenia dotyczace powiazan z fizyka maja sie nijak, poniewaz nie wspomniales nic o monitorach.
u mnie ostatni fiolet smigal pieknie i wszystko bylo czytelne, a u chrissa nic nie bylo widoczne. wiec ustalenie koloru to nie taka prosta sprawa. najwazniejszy nie jest kod koloru ani jego fizyczne wlasciowosci (cokolwiek to znaczy :D) tylko final, czyli monitor. a tu wiadomo, nikomu nie dogodzisz... wystarczy sobie isc do pierwszego lepszego salonu z monitorami zeby zobaczec jaka jest roznica obrazu na kazdym z nich... tak wiec ciezko jest dogodzic kazdemu i jakis kompromis trzeba bedzie zastosowac... a deszcz zostanie oslabiony, wiec nie bedzie tak walil po oczach.


Śr gru 30, 2009 17:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Forum po renowacji
Dlatego organizacja W3C trzyma się (http://www.w3.org/TR/WCAG20/) i kreuje standardy dla twórców stron www (które, będę się upierał, mają oparcie w naukowych opracowaniach, czy to lekarzy okulistów, speców o teorii barw i widzenia), a te możecie sprawdzić na stronie testowej, którą podałem wcześniej:

http://www.snook.ca/technical/colour_co ... olour.html

To nie tylko estetyczne względy powinniśmy mieć (jako twórcy stron www) na uwadze - przed monitorami siadają przecież osoby słabiej widzące, mające problemy z rozpoznawaniem kolorów, albo używające monitorów monochromatycznych (!), dla których takie nieodległe kolory zlewają się w jeden i nie widzą (!) pewnych elementów na stronie.

Ja nie mam nic przeciwko fioletom, czy innym kolorom - chcę jedynie, by PFDM była przygotowana z kanonami sztuki webmasterskiej i była jak najbardziej przyjazna, nawet bardziej wymagającym użytkownikom.

Standardy, które wprowadza W3C mają właśnie na celu stworzenie poziomu widoczności i czytelności, który powinien być dobrze widzoczny na większości monitorów przy standardowych ustawieniach. Jeśli coś na stronie wymaga kręcenia gałkami, to nie monitor jest zły, tylko zwykle twórcy strony czegoś nie przemyśleli do końca.

A co do monitorów - to są urządzenia, które też wymagają kalibracji i odpowiedniego ustawienia. Jeśli monitor nie wyświetla dobrze standardu, to nie liczmy, że będzie się dobrze sprawował przy jakichś eksperymentach webmasterskich...


Śr gru 30, 2009 18:15 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2003 12:42 pm
Posty: 412
 
Post Re: Forum po renowacji
Panowie, nie wiem jak Wy i pozostali użytkownicy, ale ja się chyba napiję ;)


Śr gru 30, 2009 18:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Forum po renowacji
to ja tez sobie lykne, a potem skalibruje monitor :) tak jak 7038 uzytkownikow forum :) ziemia, ziemia do jacka, prosimy do nas :)


Śr gru 30, 2009 18:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Forum po renowacji
Wolę orbitować. Nawet z cukrem. Udzielił mi się klimat wizualki do Enjoy the Silence live AD 2009.

Jest jeszcze coś do poprawienia - gdy się dostaje mail z wiadomością o nowych postach w temacie, który się śledzi, korzystając z linku "Jeśli chcesz zobaczyć najnowsze posty, kliknij na następujący odnośnik:" pojawia się strona logowania zamiast strony z postem do którego jest przekierowanie.

Swoje w temacie powiedziałem, czy skorzystacie z tego, czy nie to już nie moja brocha. Róbcie co chcecie.


Śr gru 30, 2009 18:41 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:24 am
Posty: 342
Lokalizacja: City of living breath
 
Post Re: Forum po renowacji
a ja Cie Jacek w tej kwestii popieram :):)


Śr gru 30, 2009 18:43 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 12:24 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Forum po renowacji
A ja nieco z innej beczki.
Rozumiem, że fakt, iż nie mogę się zalogować korzystając z Opery (w Firefoksie jest ok, w Chrome również) to tylko chwilowe problemy?


Śr gru 30, 2009 19:24 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 16:36 pm
Posty: 1070
Lokalizacja: Jelenia GORE'a
 
Post Re: Forum po renowacji
U mnie na Operze wszystko smiga bez zarzutow.


Śr gru 30, 2009 20:00 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 12:24 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Forum po renowacji
Hmm, usunęłam ciasteczka. Nic. W dodatku pojawia się śmieszne zjawisko. Nie jestem zalogowana, ale mimo to pojawiam się wśród zalogowanych użytkowników. Mało tego - widoczna (choć jestem niewidoczna od lat i nie grzebałam w profilu) :o


Śr gru 30, 2009 20:06 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Forum po renowacji
ktos sie zalogowal na twoje konto :D


Śr gru 30, 2009 20:12 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Forum po renowacji
Ja tak miałem w poprzedniej odsłonie forum, ale zawsze w końcu udawało mi się zalogować.

Teraz jest naprawdę zaje.... Nie, nie zajerzascie :evil: No wlasnie - przy okazji nowej odsłony forum mozecie tez zdjac cenzure z paru slow ktore naprawde nie sa az tak wulgarne (wspomnianie zaj.e.bis.cie, dup.a) ;)


Ostatnio edytowano Śr gru 30, 2009 20:23 pm przez hirszu, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 30, 2009 20:20 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post Re: Forum po renowacji
Jezeli dobrze pamietam to wlasnie zdjelismy cenzure w pmach. Musze chwile spedzic na przeglad tego co jest obecnie cenzurowane i wprowadzenie ewentualnych poprawek.


Śr gru 30, 2009 21:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2004 22:04 pm
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Forum po renowacji
Jacek
Piszesz, że rysunek, malarstwo, fotografię, design itd. można opisać językiem naukowym. Zgadzam się jedynie z tym, że - wszystkie poszczególne wartości można zamienić na liczby: nasycenie określonego koloru w obrazie malarskim, długość poszczególnych linii w rysunku, wielkość czcionki użytej do zaprojektowania plakatu, ilość kolorów zastosowanych na przykład na tym forum, szerokość i długość ramek w których wpisuje się tekst, czy wreszcie wielkość avatarów. Pełna zgoda.. I co z tego wynika? Moim zdaniem nic ponad to, co napisałem w pierwszym zdaniu. Fizyka, chemia i matematyka opisują poszczególne właściwości substancji i reakcji z jakich zbudowany jest świat, ale nie potrafią odpowiedzieć na pytanie czy coś jest piękne czy funkcjonalne, i dlaczego.

Nie znamy metody kalkulacji rozumowej, zdolnej zastąpić intuicyjne poczucie harmonii i piękna, które ma oko. Istoty doznania wzrokowego nie da się zamknąć w wymiernych kategoriach wielkości i odległości, kąta i długości fali koloru. Statyczne pomiary określają jedynie „bodziec”, czyli to, co przesyła oku świat fizyczny. Ale oko to przecież nie tylko przyrząd optyczny, jak kamera, która mechanicznie rejestruje sygnały. Widzenie jest postrzeganiem i odczuwaniem. A w twórczości wizualnej arbitrem jest oko, nie pojęcia matematyczne i spekulacje intelektualne. Pokrótce – fizyka opisuje świat materialny, a sztuka – wewnętrzny, lub mówiąc górnolotnie - duchowy.
W sztuce projektowej sprawa jest trochę bardziej złożona, bo trzeba wziąć pod uwagę funkcjonalność, łatwość obsługi, przejrzystość, przeznaczenie etc. (czyli artysta jest ograniczony w pewnych ramach, więc i pewnych schematach i kanonach) ale nawet tutaj sprawa nie rozgrywa się na kartce papieru, poprzez mnożenie i dzielenie liczb, lub wymyślanie teorii, tylko poprzez patrzenie i doświadczanie, szukanie kruchej równowagi pomiędzy estetyką i funkcjonalnością.
No i w tym punkcie, w ramach funkcjonalności forum, zgadzam się, że ten fiolet dla osób z zaburzonym postrzeganiem kolorów lub źle skalibrowanym monitorem, może być problematyczny.
Napisałem dużo i trochę to odbiegło od tematu, więc już się więcej nie będę wymądrzał.

Napiszę jeszcze tylko, że nowe forum podoba mi się, i wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że autorzy tych zmian, nie opierali swoich decyzji na prawach fizyki i wzorach matematycznych, tylko na własnym wyczuciu, smaku i doświadczeniu oraz na radach szanownych forumowiczów ;)


Śr gru 30, 2009 21:54 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2003 18:24 pm
Posty: 600
Lokalizacja: When you lose, don't lose the lesson
 
Post Re: Forum po renowacji
hirszu napisał(a):
Teraz jest naprawdę zaje.... Nie, nie zajerzascie :evil: No wlasnie - przy okazji nowej odsłony forum mozecie tez zdjac cenzure z paru slow ktore naprawde nie sa az tak wulgarne (wspomnianie zaj.e.bis.cie, dup.a) ;)

Sorka, ale ja akurat jestem przeciw, żadnych 'dup' etc. Nawet jeśli to walka z wiatrakami... (jeśli na PMach może być odblokowane to spoko, niech sobie ludzie sam na sam bluzgają, jeśli lubią)


Śr gru 30, 2009 22:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 21, 2003 13:51 pm
Posty: 1279
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: Forum po renowacji
Czy opcji wyszukiwania w wewnętrznej wyszukiwarce nie można ustawić tak, żeby było obojętne, czy słowo którego szukamy zapisane jest dużymi czy małymi literami? - np. "Posters" i "posters".


Śr gru 30, 2009 23:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 23:46 pm
Posty: 450
 
Post Re: Forum po renowacji
Przy wstawianiu zdjęcia jako avataru z adresu URL pojawia mi się błąd: Podany przez Ciebie adres URL jest nieprawidłowy. Próbowałem już 11616556 sposobów żeby wstawić to g.ó.wno z URL i nic. rozmiar zdjęcia poprawy, waga też, adres poprawny do skopiowania i nic.


Śr gru 30, 2009 23:25 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team